4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

Jak znaleźć właściciela działki?
Niezwykłe wynagrodzenie za luksusową nieruchomość w niezrealizowanym wieżowcu
·

Niezwykłe wynagrodzenie za luksusową nieruchomość w niezrealizowanym wieżowcu

Transakcja na rynku nieruchomości w Dubaju

Na rynku nieruchomości w Dubaju zarejestrowano transakcję bez precedensu. Sprzedano mieszkanie, które ma być lokowane w projekcie budowy wieżowca. Na ten moment ani wieżowiec, ani apartament nie istnieje – informuje CNN. Luksusowy apartament z pięcioma sypialniami w Dubaju został sprzedany za sumę 500 mln AED, co przekłada się na ponad 136 mln dolarów. To oznacza, że ustanowiono nowy rekord na jednym z najintensywniej działających i najbardziej luksusowych rynków nieruchomości na świecie.

Nowy budynek w Como Residences

Planowany apartament zostanie ulokowany w wieżowcu o 71 piętrach, Como Residences, który powstaje na sztucznej wyspie Palm Jumeirah. Ta część Dubaju jest znana z ekskluzywnych nieruchomości. Budowa wieżowca trwa w chwili obecnej, agencja sprzedażowa uważa, że zakończenie prac jest planowane na koniec 2027 roku. Nowy nabywca będzie musiał poczekać najmniej 3-4 lata, nim się tam przeprowadzi. Przedstawiciel agencji pośredniczącej nie zdradził danych nabywcy, ale zasugerował, że „pochodzi on z Europy Wschodniej”.

Rekord na rynku

W efekcie doszło do pobicia rekordu na dubajskim rynku nieruchomości. Poprzedni rekord przetrwał zaledwie kilka miesięcy, a dotyczył sprzedaży apartamentu w Marsa Al Arab za kwotę 420 AED, czyli około 114 mln dolarów. Agencja sprzedażowa podkreśla, że apartament w Como Residences jest obecnie trzecim najdroższym na świecie. Tylko dwa apartamenty są droższe: Penthouse D w One Hyde Park w Londynie (237 mln dol.) i Odeon Tower Penthouse w Monako (440 mln dol.).
Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]