Skup udziałów w nieruchomości

Nie tylko całe nieruchomości mogą być skupowane. Nasza firma skupuje również udziały w nieruchomościach. Dzięki temu można np. pozbyć się kłopotliwego spadku.

Wyceń nieruchomość online

skup nieruchomosci warszawa

Skup udziałów w nieruchomości

Często mamy do czynienia z sytuacją, w której jedna nieruchomość stanowi własność jednej osoby. Wtedy zarządzanie majątkiem jest najprostsze. Niestety w praktyce możliwe są również inne, bardziej skomplikowane i kłopotliwe sytuacje. Można je rozwiązać poprzez sprzedaż udziału w nieruchomości.

Współwłasność nieruchomości powstaje między innymi na wskutek spadku. Jeżeli współwłaścicieli jest wielu, to uzyskanie zgody wszystkich osób na sprzedaż nieruchomości będzie trudne. Z kolei podział nieruchomości bywa kosztowny albo po prostu niewykonalny pod względem fizycznym. Osoby doświadczające takich problemów ze współwłasnością, powinny wziąć pod uwagę sprzedaż udziału w nieruchomości.

Zwykła sprzedaż udziałów w mieszkaniu lub innej nieruchomości (np. gruntowej) niestety bywa uciążliwa. Trudno się temu dziwić, ponieważ typowy nabywca domu, lokalu lub gruntu nie chce zostać jednym ze współwłaścicieli. Często okazuje się, że osoba posiadająca udział w nieruchomości może liczyć jedynie na ofertę wyspecjalizowanej firmy (takiej jak nasza). Firmy prowadzące skup udziałów w nieruchomości płacą gotówką i biorą na siebie ryzyko prawne związane np. z trudną odsprzedażą. Sprzedawca udziału nie ponosi natomiast żadnego ryzyka, ponieważ w zamian otrzymuje pewną i godziwą zapłatę za część nieruchomości. Firma prowadząca skup udziałów w nieruchomości, wypłaca część ceny (jako zaliczkę) jeszcze przed wizytą u notariusza.

Warto także podkreślić, że sprzedaż udziałów w nieruchomości pozwala na uwolnienie się od kłopotów i obowiązków dotyczących wspólnego zarządzania majątkiem. Nie wolno zapominać, że wspólna nieruchomość generuje koszty związane np. z jej utrzymaniem oraz płatnością podatku. Nie zawsze udaje się natomiast wydzierżawić lub wynająć kłopotliwą nieruchomość, ponieważ wymaga to zgody wszystkich współwłaścicieli.

Kłopoty z zarządzaniem wspólnym majątkiem sprawiają, że sprzedaż udziału w mieszkaniu własnościowym, sprzedaż udziału w nieruchomości nabytej w drodze spadku lub sprzedaż innego udziału bywa jedynym akceptowalnym rozwiązaniem. Warto podkreślić, że taka opcja pozwala na zamianę kłopotliwego udziału w pieniądze, które można wydać na dowolny cel. Dzięki szybkiej wycenie, nasz klient łatwo dowie się, ile jest warty jego udział w nieruchomości.

Pozostałe usługi

Skup nieruchomości

Kupujemy głównie mieszkania i domy, najczęściej w stanie do remontu – nie korzystamy z kredytów bankowych, zawsze płacimy natychmiast po sprzedaży. Nie boimy się skomplikowanych sytuacji prawnych. Bierzemy pod uwagę zarówno duże miasta, jak i małe miejscowości.
Więcej informacji

Skup zadłużonych nieruchomości

Zadłużenie Twojej nieruchomości nie stanowi dla nas problemu. Spłacimy wszelkie długi i pomożemy z formalnościami, a pozostałe po spłacie środki przekażemy Ci w gotówce lub przelewem na wskazane konto. Te dodatkowe środki możesz wydać na dowolne potrzeby.
Więcej informacji

Oceń stronę
[Wszystkie: 4 Średnia: 5]