Skup nieruchomości z lokatorami

Skup nieruchomości z lokatorami przeznaczony jest głównie dla osób, które spodziewają się poważnych problemów ze znalezieniem nabywcy.

Wyceń nieruchomość online
Skup nieruchomosci – ikona

Skup nieruchomości z lokatorami

Praktycznie każda osoba, która będzie chciała sprzedać mieszkanie z lokatorem (lub najemcą), może spodziewać się mało pozytywnych reakcji potencjalnych nabywców. Trudno się temu dziwić, bo szukający mieszkania, potrzebuje lokum na własny użytek i nie zamierza go dzielić z obcą osobą (nawet przez krótki czas). Nieruchomościowi inwestorzy też będą raczej niechętnie patrzyli na perspektywę zakupu mieszkania z lokatorem.

Z czego wynika problem ze sprzedażą mieszkania z lokatorem?

Opisywana sytuacja wynika z dwóch kwestii. Po pierwsze, często istnieje podejrzenie, że lokator zasiedlający sprzedawane mieszkanie jest problematyczny i stanowi jeden z powodów wystawienia „M” na sprzedaż. Po drugie, inwestor zainteresowany wynajmem, zwykle woli samodzielnie poszukać najemcy i zawrzeć z nim taką umowę, jaką uzna za najbardziej odpowiednią (np. umowę najmu okazjonalnego).

Bardzo ciekawa usługa, jaką jest skup nieruchomości z lokatorami, stanowi dobrą odpowiedź na wszystkie wspomniane wcześniej problemy. Warto dodać, że oprócz tej usługi portal KupujemyM.pl oferuje również tradycyjny skup nieruchomościskup udziałów w nieruchomości oraz skup zadłużonych mieszkań.

W jakich sytuacjach kupujemy mieszkania z lokatorem?

Skup nieruchomości z lokatorami podobnie jak wymienione powyżej usługi jest przeznaczony nie tylko dla osób, które spodziewają się poważnych problemów ze znalezieniem nabywcy. Warto również pamiętać, że w życiu zdarzają się różne nagłe sytuacje, w których szybka sprzedaż mieszkania byłaby bardzo pożądana. Przykład stanowi plan dotyczący wyjazdu za granicę i przebywania tam przez dłuższy czas (związany z otrzymaniem dobrej oferty pracy). W takiej sytuacji, trudno będzie szybko sprzedać „M” z lokatorem (inaczej niż poprzez skup). Jeszcze trudniejsze bywa szybkie sfinalizowanie sprzedaży połączone z uzyskaniem dobrej ceny od typowego nabywcy. Próby pozbycia się lokatora, który jest trudno usuwalny (np. z powodu umowy najmu na czas określony), mogą natomiast przysporzyć kłopotów na gruncie prawa cywilnego oraz karnego. Właśnie dlatego lepiej skorzystać ze sprawdzonej oferty KupujemyM.pl, jaką jest skup nieruchomości z lokatorami.

Ile trwa finalizacja transakcji?

Wspomniany wcześniej skup to rozwiązanie, które jest możliwe nawet w obliczu wcześniejszych problemów z lokatorem. Dodatkowy atut to bardzo szybka wycena „M”, połączona z wypłatą zaliczki. Bardzo często dochodzi do transakcji nawet bez oglądania mieszkania, dzięki czemu nie trzeba prosić lokatora o udostępnienie mieszkania na prezentacje. Cała transakcja zostanie oczywiście przeprowadzona u notariusza, poprzez akt notarialny, dzięki czemu sprzedawca mieszkania definitywnie pozbędzie się problemów dotyczących lokatora już w kilka tygodni a nawet dni!

Ile zapłacimy za Twoje mieszkanie?

Kliknij i wypełnij formularz – wycenę prześlemy w 24h

Pozostałe usługi

icon-documents

Skup nieruchomości

Kupujemy głównie mieszkania i domy, najczęściej w stanie do remontu. Nie korzystamy z kredytów bankowych, zawsze płacimy natychmiast po sprzedaży. Nie boimy się skomplikowanych sytuacji prawnych. Bierzemy pod uwagę zarówno duże miasta, jak i małe miejscowości.

Skup nieruchomości
icon-form-2

Skup udziałów w nieruchomości

Jesteś właścicielem tylko części nieruchomości stanowiącej odrębną własność? Nie możesz porozumieć się z pozostałymi współwłaścicielami? Dla nas to nie stanowi problemu, kupimy Twoje udziały w nieruchomości i pomożemy szybko uwolnić się od problemu.

Skup udziałów