4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

jak szybko sprzedać mieszkanie w warszawie
Jak szybko sprzedać mieszkanie w Warszawie?
·

Jak szybko sprzedać mieszkanie w Warszawie?

Warszawa to zdecydowanie największy polski rynek mieszkaniowy. Świadczą o tym między innymi dane GUS pokazujące, że sprzedaż mieszkań w Warszawie zarówno pod względem łącznej liczby, jak i wartości kupowanych lokali znacząco przekracza wyniki odnotowane np. dla Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Poznania i Gdańska. Duża skala obrotu na stołecznym rynku nieruchomości mieszkaniowych nie oznacza jednak, że bardzo łatwo jest sprzedać warszawskie „M”. Każda osoba planująca kupno mieszkania w Warszawie ma bowiem do wyboru bardzo wiele propozycji. Duża liczba konkurencyjnych ofert sprawia, że sprzedawcy lokalu niełatwo jest wyróżnić się na wymagającym, stołecznym rynku mieszkań. Zobacz, jak szybko sprzedać mieszkanie w Warszawie?

Oferta deweloperów mocno konkuruje z rynkiem wtórnym stolicy

Tak jak już wspomnieliśmy, stołeczny rynek mieszkań jest bardzo konkurencyjny, co stwarza pewien problem dla sprzedawców używanych lokali. Okazuje się, że ciekawe alternatywy dla każdego „M” sprzedawanego przez osoby prywatne można znaleźć nie tylko na rynku wtórnym. W Warszawie już od dawna nowy metraż ma zbliżone ceny do stawek z rynku wtórnego. Dlatego sprzedawca używanego mieszkania powinien zwrócić uwagę na dwie kwestie dotyczące ogłoszeń.

Pierwszą z nich jest odpowiednie promowanie używanego mieszkania poprzez zdjęcia, a nawet krótkie klipy video. Wiele osób niestety zapomina o tym i dlatego mieszkania z rynku wtórnego (nawet te całkiem zadbane) często wyglądają po prostu bardzo słabo w porównaniu z wizualizacjami przygotowanymi przez deweloperów.

Należy zwrócić uwagę również na opis w ogłoszeniu i eksponowanie atutów oferowanego „M”. W przypadku lokali z rynku wtórnego zaletą może być o wiele lepsza lokalizacja i pobliska infrastruktura (względem osiedli proponowanych na rynku pierwotnym). Warto również pamiętać, że osoba planująca kupno mieszkania w Warszawie często chce się szybko wprowadzić. Trzeba zaakcentować taką możliwość jeśli oferowane przez nas lokum nie wymaga nakładów finansowych.

Kupno mieszkania w Warszawie bez rabatu bywa bardzo rzadkie

Właściwa wycena oferowanego „M” wydaje się co najmniej tak samo ważna, jak jego marketingowe promowanie w Internecie. Sprzedaż mieszkań w Warszawie oczywiście odbywa się w bardzo różnych przedziałach cenowych (np. 300 000 zł – 400 000 zł oraz 2 000 000 zł – 3 000 000 zł). Niezależnie od stanu oraz lokalizacji mieszkania, odpowiednia wycena okazuje się jednak kluczowa. Atrakcyjne i dobrze wycenione „M” szybko zniknie bowiem z rynku (nawet w czasach kryzysu).

Lokal, którego właściciel ma zbyt wysokie oczekiwania cenowe może natomiast miesiącami być eksponowany na portalach ogłoszeniowych. Jeżeli dane ogłoszenie ciągle będą widzieć te same osoby poszukujące lokum, to szybko nabiorą podejrzeń, że z oferowanym mieszkaniem „musi być coś nie tak”.

Na całe szczęście, osoby zamierzające sprzedać warszawskie lokum, mają do dyspozycji bardzo wiele informacji cenowych. Najbardziej wiarygodne są dane transakcyjne, które regularnie, choć z pewnym opóźnieniem publikuje Urząd Miasta Warszawy. Warto obserwować różnice pomiędzy średnimi ofertowymi i transakcyjnymi stawkami za 1 mkw., bo w przypadku warszawskiego rynku wtórnego zawsze są one spore.

Jak szybko sprzedać mieszkanie w Warszawie na odległość?

Sprzedaż mieszkań w Warszawie – kupują nie tylko osoby prywatne

Opisywaną przez nas sprzedaż mieszkań w Warszawie ułatwia również fakt, że na stołecznym rynku działają nie tylko typowi nabywcy lokali i domów kupujący je na własne potrzeby. W przypadku stolicy zawsze mamy do czynienia ze sporym popytem inwestycyjnym. To ważna kwestia, bo inwestorzy chętniej interesują np. lokalami wymagającymi remontu oraz mieszkaniami o większym metrażu.

Obszerne „M” czasem bywają dzielone przez inwestora na mniejsze pokoje w celu maksymalizowania zysków z najmu. Lokale nadające się do remontu i posiadające jednocześnie pewne atuty (np. dobrą lokalizację), mogą natomiast interesować flipperów, czyli osoby liczące na korzystną odsprzedaż po upiększeniu lokum. Jeżeli mieszkanie ma pewien potencjał, to flipper zdecyduje się zainwestować w nie całkiem sporą kwotę przed planowaną odsprzedażą.

Warto jednak wiedzieć, że niektóre mieszkania mogą zniechęcać nawet takich potencjalnych nabywców, jak inwestorzy zainteresowani najmem oraz flipperzy. Wspomniany problem dotyczy między innymi lokali obciążonych długami lub posiadających kilku współwłaścicieli. Takie „M” można jednak szybko i korzystnie sprzedać dzięki obecności w Warszawie specjalistycznych firm oferujących skup mieszkań. Wspomniane przedsiębiorstwa, do których zalicza się np. KupujemyM.pl, zwykle proponują także skup domów. To ważna informacja, bo nawet na terenie Warszawy starsze domy nie są łatwe do sprzedania. Podobnie jak w innych częściach Polski, wiele osób marzy bowiem o samodzielnie zaprojektowanych ?czterech kątach? i nie ma ochoty inwestować pieniędzy w budynek liczący sobie np. 30 lat – 50 lat.

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]