4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

Wybitny inwestor wystawia na sprzedaż ekskluzywną nieruchomość w kraju. Oczekuje dwukrotności ceny zakupu.
·

Wybitny inwestor wystawia na sprzedaż ekskluzywną nieruchomość w kraju. Oczekuje dwukrotności ceny zakupu.

Przyszła zmiana właściciela najdroższego mieszkania w Polsce

Znany inwestor giełdowy, Rafał Zaorski, zakomunikował na X (dawne Twitter) swoje plany związane ze sprzedażą cennej nieruchomości. Niekiedy ten znany inwestor jest zaliczany do grupy spekulacyjnych graczy na rynku.

Inwestycja nawiązująca do miejsca na ulicy Złotej 44, mieszkanie o powierzchni 480 metrów kwadratowych, położone na 50-tym piętrze wieżowca, zostało zakupione przez Zaorskiego w czerwcu 2022 roku za 22,9 mln zł. Teraz inwestor planuje sprzedać to miejsce za znacznie wyższą cenę, ustaloną na 50 mln zł, co przekłada się na imponującą wartość 104 tys. zł za metr kwadratowy.

Do grona zainteresowanych nieruchomością dołączyli już liczni oferenci. Zaorski zamierza przeznaczyć zebrane środki na inwestycje w sztuczną inteligencję „przygotowując powtórkę hossy i bessy internetowej z lat 99/00”. Dodatkowo, zostało ogłoszone, że projekt BigShortBets stworzony przez Zaorskiego ma stać się nowym wehikułem inwestycyjnym.

Zaorskiego lokale usytuowany jest na pełnym 50-tym piętrze 192-metrowym wieżowcu w środku Warszawy, znany jako “Żagiel Liebeskinda”, nazwany tak na cześć architekta odpowiedzialnego za jego projekt. Budynek został oddany do użytku na początku 2017 roku, dziewięć lat po rozpoczęciu prac budowlanych.

Zaorski nabył nieruchomość po udanym inwestycji przeciwko rynkowi kryptowalut. Dzięki shortom na bitcoinie, ethereum, lunie i innych cyfrowych aktywach udało mu się zarobić w nieco ponad miesiąc 10 mln dolarów, co przeliczając jest około 44 mln złotych. Kontrowersje pojawiły się wokół tego sukcesu, niektóre osoby z inwestycyjnego grona zarzuciły mu, że wykorzystał do gry 700 ETH ze środków zebranych na rozwój jego projektu BigShortBets.

Nieruchomość na ulicy Złotej 44 stała się miejscem spotkań branżowych. Zaorski wydał serię tokenów NFT o nazwie “504”, co jest odniesieniem do numeru jego mieszkania. Miały one służyć jako bilet wstępu na organizowane w nim wydarzenia. Według informacji udzielonych przez Zaorskiego na platformie X, po sprzedaży nieruchomości, tokeny 504 zostaną wykupione od ich obecnych posiadaczy.

Fakt, że w apartamencie numer 504 prawdopodobnie został nagrany ostatni komentarz Krzysztofa Stanowskiego, nie umknął spostrzegawczym obserwatorom. Dziennikarz przedstawił założenia swojego Kanału Zero – nowego projektu, który realizuje po odejściu z Kanału Sportowego.

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]