4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

Sprzedaż
Co skróci, a co spowolni proces sprzedaży twojego mieszkania?
·

Co skróci, a co spowolni proces sprzedaży twojego mieszkania?

Najważniejszymi kryteriami na jakie w pierwszej kolejności zwracają uwagę potencjalni kupcy to korzystna cena sprzedaży i szybki termin realizacji transakcji. Istnieje wiele innych czynników, które mają bezpośredni wpływ na czas sprzedaży mieszkania. A więc co powoduje, że jedne mieszkania sprzedają się ultra szybko, a inne sprzedają się przez wiele miesięcy i nikt na nie się nie decyduje? Średni czas sprzedaży mieszkania to około trzech miesięcy, nawet do pół roku. Jak realnie skrócić czas sprzedaży mieszkania i uzyskać za nie taką kwotę jaką chcemy? Odpowiedź na te jak i na wiele innych pytań znajdziesz w dalszej części artykułu. Serdecznie zapraszam do lektury.

Rzetelna wycena nieruchomości

Niestety, ale często popełnianym błędem jest fakt, że nieruchomość zostaje błędnie wyceniona, przez co staje się bardzo negatywnym czynnikiem wpływającym na realnie możliwy czas sprzedaży mieszkania. Zbyt wysoka cena, która nie pokrywa się z warunkami rynkowymi i faktycznym stanem mieszkania, najpewniej mocno wydłuży proces sprzedaży nieruchomości. Jest to jeden z wielu najczęściej popełnianych błędów, doskonale rozumiemy fakt, że każdy chciałby zarobić jak najwięcej, ale jeżeli rzeczywisty stan mieszkania nie jest zbyt dobry, a my cenę nadmiernie wygórujemy, to nie ma opcji żeby jakikolwiek rozsądny kupiec się zainteresował naszą ofertą. Większość tak popełnianych błędów mocno wynika z emocjonalnego podejścia do sytuacji oraz z nieznajomości cen rynkowych lub jeżeli decydujemy się na negocjacje ceny, to pozostawienie zbyt dużego marginesu na nią. W momencie, kiedy zbyt mocno i sztucznie obniżymy cenę nieruchomości i będzie ona zbyt niska w porównaniu do innych ogłoszeń może ona budzić podejrzenia i odstraszać kupców, którzy obawialiby się, że zostaną oszukani, albo naciągnięci.

Sprzedaż

Jak zatem prawidłowo przygotować ofertę sprzedaży?

Nikt nie jest zainteresowany twoją ofertą już przez dłuższy czas? Może pora się zastanowić, czy twoja oferta sprzedażowa została prawidłowo i rzetelnie wykonana? Brak chętnych na zakup właśnie twojej nieruchomości może okazać się ściśle powiązany z nieprawidłowo przygotowaną ofertą sprzedażową. Opis mieszkania bez żadnych szczegółów, brak zdjęć lub zła ich jakość, lub zdjęcia tylko niektórych elementów i pomieszczeń zamiast całości, to są najczęstsze czynniki, które powodują niechęć do zainteresowania się ofertą przez potencjalnych kupców. Większość osób dosyć mocno sugeruje się zdjęciami zawartymi w ofercie sprzedaży, zatem zdjęcia powinny zostać wykonane z dobrym oświetleniem i dobrej jakości, tak, aby kupiec z przyjemnością mógł je oglądać. Taka błahostka jest bardzo częstym powodem, przez który ludzie nie decydują się na dalszy kontakt z właścicielem, a dobry i rzetelny opis mieszkania i dodatkowo dobre zdjęcia są już połową sukcesu w całym procesie sprzedaży mieszkania.

Zobacz też nasz skup gruntów rolnych

Co dodatkowo opóźnia cały proces?

Wady nieruchomości oraz jej nieuregulowany stan prawny mogą znacząco opóźnić proces jej sprzedaży, ze względu na to, że są osoby, które nie będą chciały lub miały możliwości, aby zająć się generalnym remontem, albo wypełniać stosy papierków, aby uregulować sytuacje prawną. Niektóre osoby po prostu chcą kupić nieruchomość i od razu w niej zamieszkać i nie przejmować się niczym innym. Kolejną ważną sprawą są udogodnienia jakie posiada nieruchomość, jeżeli w wysokim bloku brak jest windy, a mieszkanie mamy na dziesiątym piętrze, a opłaty są wysokie, okolica niebezpieczna, komunikacja słaba i wszędzie jest daleko, a my zażyczymy sobie cenę z kosmosu to taki proces sprzedażowy nie ma prawa się powieść. Dodatkowo jeżeli mieszkanie ma niechcianego lokatora lub wisi nad nim chmura zadłużenia to musimy się liczyć z faktem, że taki proces sprzedaży zajmie naprawdę wiele, wiele czasu.

Sprzedaż

Skompletowanie dokumentów sprzedażowych

Dokumenty, które będą nam niezbędne do sprzedaży mieszkania warto mieć już przygotowane w momencie, kiedy wystawiamy ogłoszenie o jego sprzedaży. Niejednokrotnie czas na ich załatwienie znacząco wydłuża czas jego sprzedaży nawet w momencie, kiedy mamy już potencjalnego kupca. Kiedy będziemy przeciągać ten proces o kilka tygodni, bo mniej więcej tyle zajmuje zorganizowanie dokumentów, to nasz kupiec może się rozmyślić z powodu znalezienia lepszej oferty, więc lepiej nie zwlekać i zawczasu zorganizować najpotrzebniejsze dokumenty.

Chcesz wiedzieć więcej o skupie kamienic?

Jak więc szybko sprzedać mieszkanie?

A więc sprawa okazuje się stosunkowo prosta, ponieważ wystarczy zadbać o rzetelny opis i dobrej jakości zdjęcia oraz podkreślenie wszystkich zalet jakie posiada dana nieruchomość. Warto także zadbać o promowanie swojej oferty, czy to przez serwisy sprzedażowe czy portale społecznościowe, dodatkowo można rozwiesić ogłoszenia w najbliższej okolicy, aczkolwiek jak podają najnowsze doniesienia, najłatwiej jest sprzedać nieruchomość jeśli informacja o chęci jej sprzedaży rozniosła się pocztą pantoflową.

A więc pamiętajmy wystawiając ogłoszenie, aby nie popełniać podstawowych błędów, a to już będzie pierwszy krok do odniesienia sukcesu.

Odwiedź koniecznie nasz skup nieruchomości w Warszawie

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]