4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

sprzedaż mieszkania na odległość
Sprzedaż mieszkania na odległość – czym jest pełnomocnictwo do sprzedaży mieszkania?
·

Sprzedaż mieszkania na odległość – czym jest pełnomocnictwo do sprzedaży mieszkania?

Sprzedaż mieszkania to w życiu wielu osób bardzo ważna transakcja, do której warto się w odpowiedni sposób przygotować. Warto wiedzieć, że obecnie istnieje wiele możliwości sprzedaży i nie wymagają one osobistego udziału w procesie. Sprzedaż mieszkania na odległość możliwa jest dzięki skorzystaniu z pełnomocnictwa. Biuro nieruchomości online lub osoba wyznaczona przez sprzedającego otrzymuje możliwość zawarcia umowy i przeprowadzenia sprzedaży nieruchomości. Tym samym cały proces przebiega sprawnie i komfortowo. Prezentujemy, czym jest pełnomocnictwo notarialne i o czym w szczególności pamiętać podczas jego udzielania.

Korzyści płynące z postanowienia sprzedaży mieszkania na odległość

Na rynku nieruchomości coraz częściej można spotkać się z sytuacją, w której to sam właściciel obiektu nie bierze udziału w jego odsprzedaży. Wyznaczenie pełnomocnika nie stanowi bowiem problemu i jest możliwe nawet w przypadku przebywania poza granicami kraju. Dzięki temu wystawiając konkretnej osobie pełnomocnictwo do sprzedaży nieruchomości, nie ma konieczności przyjeżdżania do kraju jedynie w celu podpisania umowy. Wyznaczona osoba może zrealizować cały proces w bardzo sprawny sposób. Pełnomocnictwo może zostać wystawione na każdą osobę fizyczną, która posiada zdolność do czynności prawnych. Najczęściej w tej roli występują osoby z najbliższej rodziny, ale może to być również agent nieruchomości. Ta ostatnia sytuacja jest coraz popularniejsza, gdyż wiele osób pragnie zautomatyzować samą sprzedaż.

Chcesz sprzedać mieszkanie na odległość? Skorzystaj z formularza: Szybka wycena nieruchomości online Płacimy gotówką!

Pełnomocnictwo może występować w różnych formach

Samo udzielenie pełnomocnictwa wymaga poznania dostępnych form dokumentu. Można wyróżnić pełnomocnictwo ogólne oraz szczególne.

Pełnomocnictwo ogólne daje możliwość podejmowania decyzji mających na celu zachowanie majątku lub jego pomnożenie. Osoba, która otrzyma pełnomocnictwo ogólne, nie ma zatem możliwości podejmowania się konkretnych czynności prawnych związanych ze sprzedażą nieruchomości. Może ono jednak stanowić upoważnienie do odbioru dokumentów. 

W sytuacji, gdy konkretna osoba ma przeprowadzić transakcję sprzedaży, to niezbędne będzie pełnomocnictwo do sprzedaży nieruchomości, które zostanie potwierdzone notarialnie. Dopiero taki dokument upoważnia do przeprowadzenia transakcji związanej ze sprzedażą. Chcąc całkowicie oddelegować kwestie związane ze sprzedażą warto zatem takie pełnomocnictwo do sprzedaży nieruchomości przygotować. Ten rodzaj pełnomocnictwa można przygotować zarówno w Polsce, jak i za granicą. W przypadku przygotowywania dokumentu na terenie kraju warto posiadać pełnomocnictwo notarialne, które będzie gwarantowało ważność dokumentu. Przygotowując dokumenty poza granicami Polski, należy natomiast zadbać o to, aby została dla nich nadana klauzula apostille. Dzięki temu dokument można będzie w sposób w pełni legalny użyć w innym państwie. Dla dokumentów zagranicznych niezbędne jest również przetłumaczenie ich przez tłumacza przysięgłego.

Jak uzyskać dokumenty do pełnomocnictwa?

Bez względu czy chodzi o upoważnienie do odbioru dokumentów, czy pełnomocnictwo do sprzedaży nieruchomości konieczna będzie wizyta u notariusza. Należy również mieć ze sobą dowód osobisty osoby, która zleca pełnomocnictwo oraz pełne dane osoby, która ma je otrzymać. Notariusz na tej podstawie będzie w stanie przygotować odpowiedni zestaw dokumentów. Konieczne jest także przygotowanie się na poniesienie opłaty związanej z wydaniem wpisu pełnomocnictwa.

Biuro nieruchomości online – sprzedaż mieszkania na odległość

Jedną z dróg sprzedaży nieruchomości jest zdecydowanie się na usługi profesjonalnych skupów. Obecnie jest to jedna z najszybszych dróg do pozbycia się nieruchomości i w wielu przypadkach będzie świetnym wyborem. Jeżeli nie ma możliwości osobistego pojawienia się przy finalizowaniu transakcji, to skorzystanie z możliwości sprzedaży na odległość będzie doskonałym wyborem. Pełnomocnictwo pozwalające konkretnej osobie na sprzedaż oraz upoważnienie do odbioru dokumentów będzie wystarczające do tego, aby transakcja mogła zostać sfinalizowana. Nasz skup nieruchomości na podstawie prawidłowo sporządzonych dokumentów dokona zakupu i pomoże w załatwieniu wszystkich formalności. Dodatkowo umożliwi przeprowadzenie procesu sprzedaży w bardzo krótkim czasie. W ten bardzo prosty sposób można sprzedać również obarczone zobowiązaniami nieruchomości, stawiając na skup zadłużonych nieruchomości.

Podsumowanie

Sprzedaż mieszkania na odległość jest obecnie jak najbardziej możliwa. Możliwości prawne w tym zakresie jak najbardziej pozwalają na sprawne i bezpieczne przejście przez cały proces sprzedaży i wygodne sfinalizowanie całej transakcji. Można bardzo szybko i łatwo przejść przez cały etap przygotowania wszystkich pełnomocnictw  i samej finalizacji sprzedaży. Osoby przebywające poza granicami kraju lub z dala od mieszkania powinny zainteresować się takimi możliwościami w tym zakresie.

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]