4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

oględziny nieruchomości - skup nieruchomości online warszawa
Oględziny nieruchomości przed kupnem. Co musisz wiedzieć, sprzedając swoją nieruchomość?
·

Oględziny nieruchomości przed kupnem. Co musisz wiedzieć, sprzedając swoją nieruchomość?

Masz w planach sprzedaż swojego lokum? Więc czekają Cię oględziny nieruchomości? Zastanawiasz się, co jest ważne przy prezentacji mieszkania? Być może pierwszy raz sprzedajesz dom i nie wiesz, jak wyglądają oględziny domu przed kupnem? Zależy Ci na szybkiej sprzedaży, a nie wiesz jak zacząć? Skup nieruchomości w takim przypadku może być trafnym wyborem. Unikniesz wielu zbędnych formalności. Nie będziesz również musiał osobiście przygotowywać prezentacji mieszkania.

Zapewne są również takie mieszkania i domy, które sprzedają się same. Jeżeli jednak nie posiadasz idealnej nieruchomości i nie chcesz marnować czasu na przygotowania prezentacji, przedstawianie oraz dbanie o wszelkie czynniki, skorzystaj z naszych usług. Nasz skup nieruchomości odkupuje mieszkania nawet bez bezpośredniej prezentacji nieruchomości. Nasi specjaliści dokonują oględzin domu przed kupnem, często na podstawie samych zdjęć.

Oględziny nieruchomości. Jak zadbać o dobre wrażenie przy prezentacji?

Oględziny mieszkania przed kupnem przez potencjalnych nabywców są dla nich niezwykle ważne, dlatego warto zadbać o ich komfort. Wysprzątana nieruchomość to podstawa. Schowaj rzeczy prywatne, kosztowe, aby nie traktować podświadomie oglądających jako podglądaczy bądź złodziei. Warto po prostu zadbać, żeby nie było zbędnych rzeczy, co spowoduje również większą swobodę poruszania i lepszą prezentację mieszkania.

Generalnie ważne są również dodatki, na przykład kwiaty, ale zachowaj umiar. Nie chodzi tu o robienie sztucznej atmosfery, a o możliwość przedstawienia i prezentacji nieruchomości w przyjaznej atmosferze.  Czynniki takie jak czas remont na ulicy, wywóz odpadów bądź godziny o natężonym ruchu ulicznym musisz odpowiednio wcześniej wyeliminować, uzgadniając z klientem odpowiednią godzinę spotkania. O terminie prezentacji mieszkania decydują zazwyczaj kupujący, ale sporo kwestii można jednak uzgodnić wcześniej.

Na co zwrócić uwagę przy oględzinach nieruchomości?

Prezentacja nieruchomości jest szansą, o którą musisz zabiegać i się do niej przygotować, jeżeli zależy Ci na sprzedaży. Dobrze jest zadbać o porządek i wartościowe rzeczy, które warto umieścić w bezpiecznym miejscu. Jeżeli jest to nieruchomość, którą obecnie wynajmujesz, również powiadom swoich wynajmujących odpowiednio wcześniej o oględzinach domu przed kupnem. Jeżeli chcesz szybko sprzedać nieruchomość, warto przyłożyć się do prezentacji, aby zachęcała potencjalnego nabywcę. 

Perfekcyjne przygotowanie i odpowiednie działania poprzedzające oględziny nieruchomości mogą podnieść zainteresowanie. Rzetelne przedstawienie nieruchomości będzie najlepszym doradcą. Bądź życzliwy i konkretnie odpowiadaj na pytania po prezentacji nieruchomości. Prezentacja mieszkania na sprzedaż jest łatwiejsza, jeżeli osobiście się nam ono podoba. Wtedy jesteśmy szczerzy, prawdziwi i naturalnie omawiamy zalety, a przedstawienie wad nie powodują zakończenia prezentacji nieruchomości.

Kto najlepiej zaprezentuje nieruchomość?

Nie od dziś wiadomo, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze i decyduje o tym, czy klient ma ochotę podjąć kolejne kroki, czy zrezygnuje. Nie warto polecać prezentacji mieszkania osobom wynajmującym, z racji tego, iż mogą być nieobiektywni bądź wzburzeni faktem, że będą musieli się wyprowadzić. Jeżeli nie chcesz sam prezentować nieruchomości, a zależy Ci na szybkiej sprzedaży, to warto skorzystać z usług firmy oferującej skup mieszkań.

Przy oględzinach domu przed kupnem najlepszą osobą do prezentacji nieruchomości dla potencjalnych nabywców będzie właściciel. Znajomość niuansów związanych z daną nieruchomością pozwoli na właściwe jej zaprezentowanie. Ty jako właściciel najbardziej ją znasz i możesz udzielić wszelkich informacji, na przykład, kiedy przeprowadzałeś remonty, o wysokości czynszu, sąsiedztwie czy okolicy. Znasz swoje mieszkanie, a rzetelne informacje z pierwszej ręki mogą znacząco wpłynąć na szybkość sprzedaży.

Co z wadami przy prezentacji mieszkania?

Często pierwsze wrażenie jest ostatnim. Nie oznacza to jednak, że masz ukrywać wady, bo to na pewno nie przyspieszy transakcji. Wszelkie wady mieszkania widoczne gołym okiem są jasną sprawą ? albo kupujący nie będzie widział w tym problemu ? albo zniechęci go to do kupna. Jednak wady ukryte, o których wie właściciel i nie powiadomi o tym potencjalnego kupującego, mogą wpłynąć na późniejszy przebieg transakcji oraz inne roszczenia z tego tytułu.

Warto rzetelnie zrobić prezentację nieruchomości. Osoba kupująca robiąc oględziny domu przed kupnem, również zwraca uwagę na różne rzeczy. Często będą to specjaliści i na pewno musisz nastawić się na szereg pytań. Prezentacja nieruchomości rozwiązuje wiele spraw w trakcie zwyczajnej rozmowy. Osobie kupującej zależy na otrzymaniu jak największej liczby informacji, jeżeli jest faktycznie zainteresowana kupnem. Często najlepsze efekty przynosi skoncentrowanie się na tym, czego nie widać na pierwszy rzut oka.

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]