4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

termomodernizacja
Termomodernizacja budynku
·

Termomodernizacja budynku

Wraz z nadejściem srogich zim, coraz więcej osób zastanawia się, jak może uprzyjemnić sobie spędzony w domu czas, gdy za oknem prószy śnieg. Okazuje się, że pierwszym ku temu krokiem, może być termomodernizacja budynku. Nikt przecież nie lubi trząść się z zimna, podobnie jak nikomu nie w smak jest ponoszenie wyższych opłat, wynikających z nieefektywnego systemu ogrzewania. Czym jednak tak naprawdę jest ta termomodernizacja? Czy chodzi wyłącznie o ocieplanie budynku styropianem? Wszystkiego dowiesz się, czytając ten artykuł.

termomodernizacja

Termomodernizacja ? co to jest?

W telegraficznym skrócie, termomodernizacja budynku, to szereg remontów i usprawnień, mających na celu stworzenie odpowiedniego systemu grzewczego, lub ulepszenie już istniejącego. Celem, jest nie tylko sprawienie, by w domu było cieplej, ale także to, by ewentualne straty ciepła, ograniczyć w maksymalnym stopniu.

Rodzaj prac, przeprowadzanych w zakresie termomodernizacji budynku, może się znacząco różnić, w zależności od rodzaju nieruchomości. Żeby odpowiednio przeanalizować swoje potrzeby, najlepiej będzie, jeżeli zlecisz fachowcom przeprowadzenie audytu energetycznego w swoim domu. Dzięki temu będziesz wiedział, jakie prace należy podjąć priorytetowo, a jakie mogą jeszcze poczekać ? to właśnie w tym miejscu zaczynają się Twoje oszczędności.

Błędem jest sądzić, że ocieplenie budynku styropianem, jest wystarczającym przedsięwzięciem. Istotnie, może to być nawet główna procedura, niemniej nie myśl, że jeśli masz tę część za sobą, to nie musisz robić nic więcej. Czasem diabeł tkwi w szczegółach, w pocie czoła wyprowadzając ciepło z Twojego mieszkania tylnymi drzwiami, a liczba na rachunku rośnie.

Jeśli zatem i tak planujesz w przyszłości jakiś generalny remont, to postaraj się uwzględnić w jego ramach termomodernizację budynku ? inwestycja ta na pewno zwróci się w krótkim czasie, dzięki pieniądzom, które zaoszczędzisz na racjonalnym ogrzewaniu swojej nieruchomości. 

Zobacz również skup nieruchomości w Warszawie

Ocieplanie budynku to nie wszystko ? jak przeprowadzić termomodernizację?

Termomodernizacja budynku, za swój główny cel, stawia sobie jak najobszerniejszą redukcję kosztów ogrzewania. Żeby było to możliwe, sam system ogrzewania budynku, musi być odpowiednio zaprojektowany. Jak możesz domniemywać, ocieplanie budynku styropianem, powinno stanowić pierwszy przystanek w tej podróży.

Ocieplając budynek, musisz pamiętać o dokładności. Ocieplić należy nie tylko ściany, ale i dachy, czy stropy nad piwnicami. Niekoniecznie do wszystkiego musisz używać styropianu ? są też inne materiały izolacyjne, które dla niektórych powierzchni, mogą sprawdzić się lepiej.

Warto również wymienić okna na bardziej energooszczędne, podobnie z resztą jak system instalacji elektrycznej, jeśli tego wymaga. Ten drugi, być może nie wpływa bezpośrednio na zatrzymywane w mieszkaniu ciepło, ale pozwala znacznie zredukować koszty energii.

Montaż centralnego ogrzewania, jeżeli jeszcze Cię to nie dotyczy, również powinieneś rozważyć. To znacznie ograniczy pobór energii, a przecież taki właśnie cel ma termomodernizacja budynku.

Warto również zastanowić się, czy nie warto zamontować w swoim domu nowoczesnego systemu rekuperacji. Koszt, co prawda, może wydać się na początku przytłaczający, ale szybki zwrot inwestycji na pewno Ci to wynagrodzi ? tym bardziej, że rekuperacja to nie tylko redukcja kosztów ogrzewania, ale też świeże, czyste, pozbawione bakterii i wirusów powietrze.

Jednym z ostatnich etapów termomodernizacji budynku, wymagającym jednocześnie nieco większego budżetu, może być montaż paneli fotowoltaicznych, a rzadziej ? skorzystanie z innych źródeł energii odnawialnej. Ilość niezbędnych do przeznaczenia na ten cel funduszy, może robić wrażenie ? jednak nie bez powodu, takie właśnie rozwiązania, cieszą się w naszym kraju stale rosnącą popularnością. Pełna termomodernizacja budynku, po prostu się opłaca.

Dowiedz się więcej o skupie kamienic!

termomodernizacja

Termomodernizacja budynku ? jakie koszty?

Podstawowe prace, związane z termomodernizacją, to oczywiście ocieplenie budynku. Cena takiego przedsięwzięcia, jest oczywiście zależna od wielkości nieruchomości, którą zamierzasz ogrzać. Możemy jednak przyjąć, że średnio, koszt całej operacji (włącznie z robocizną) wyniesie między 100 zł, a 120 zł za metr kwadratowy.

Dużo inaczej ma się sprawa, gdy w trakcie prac remontowych, zdecydujesz się również na rekuperację. Wówczas, za taką inwestycję, będziesz musiał zapłacić od 17 000 zł, nawet do 35 000 zł, w zależności od wybranych rozwiązań technologicznych.

Podobnie wygląda cena, gdy idzie o montaż paneli fotowoltaicznych, choć i tutaj musisz wziąć pod uwagę swoje indywidualne potrzeby (uwzględniające, na przykład, wielkość domu i średnią ilość zużywanej energii). Na szczęście, w tym przypadku możesz liczyć na dofinansowanie ze Skarbu Państwa. Koniecznie sprawdź warunki!

Chcesz sprzedać mieszkanie do remontu, albo mieszkanie zadłużone? Twoje mieszkanie jest obciążone prawnie i nie wiesz, jak je sprzedać? Wystarczy, że skontaktujesz się z nami za pomocą Formularza Kontaktowego ? nasz skup nieruchomości online, z całą pewnością Ci pomoże!

Przeczytaj więcej o skup udziałów w nieruchomości

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]