4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

jak sprzedac mieszkanie - skup nieruchomosci - skup mieszkan
Jak sprzedać mieszkanie w internecie?
·

Jak sprzedać mieszkanie w internecie?

Sprzedaż mieszkania w internecie, dla osoby, która na co dzień nie jest ściśle związana z tym zagadnieniem, może stanowić kłopot. Szukając odpowiedzi na postawione w tytule pytanie, zapewne przeszło Ci przez myśl, że to zadanie Cię przerasta. Nic bardziej mylnego! Wystarczy, że będziesz działać świadomie i metodycznie, a sprzedaż mieszkania nie przysporzy Ci najmniejszych problemów. Jak sprzedać mieszkanie w internecie? Przeczytaj ten artykuł, a wszystkiego się dowiesz!

Jak sprzedać mieszkanie – niezbędne dokumenty

Tak naprawdę, przed podjęciem jakichkolwiek kroków, powinieneś zatroszczyć się o zebranie odpowiedniej dokumentacji. Sprzedaż mieszkania w internecie, nie może przecież ograniczać się wyłącznie do wystawienia ogłoszenia pod tytułem „pilnie sprzedam mieszkanie” – ostatecznie, chcesz doprowadzić transakcję do szczęśliwego końca.

Żeby sfinalizować sprzedaż mieszkania, część formalności będziesz musiał wykonać jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań nabywcy. Zdobycie niektórych dokumentów, jest niezbędnym wymogiem prawnym, zaś w przypadku innych, jest to kwestia Twojej dobrej woli, dzięki której zachęcisz kontrahenta do nabycia Twojej nieruchomości.

Aby sprzedać mieszkanie w internecie, potrzebne będą przede wszystkim niniejsze dokumenty:

  • Odpis z księgi wieczystej mieszkania,
  • Zaświadczenie o braku zadłużenia mieszkania,
  • Operat szacunkowy, wystawiony przez certyfikowanego rzeczoznawcę.

Odpis z księgi wieczystej, to zdecydowanie król wszelkich formalności. Zgodnie z obowiązującym prawem, podmiot wpisany w niej jako właściciel, z całą pewnością nim jest. Przedstawienie kupującemu takiego dokumentu, na pewno przyspieszy sprzedaż mieszkania, dając mu gwarancję, że nie zamierzasz go oszukać.

Podobny efekt, może wywołać okazanie operatu szacunkowego, sporządzonego dla Ciebie przez rzeczoznawcę. Niniejszy dokument, potwierdzi ponad wszelką wątpliwość, jaka jest faktyczna wartość zbywanej nieruchomości. Nawiasem mówiąc, będziesz musiał go przedstawić również w Urzędzie Skarbowym.

Ostatnią z wymienionych formalności, jest zdobycie zaświadczenia o braku zadłużenia nieruchomości, które mogłoby wynikać zarówno z nieodprowadzania opłat czynszowych, jak i podatkowych. To bardzo istotne – mało który nabywca będzie chciał zawracać sobie głowę zadłużonym mieszkaniem, choć i na to są sposoby, o czym przeczytasz niżej. 

Możesz mieć pewność, że ten tercet wywrze bardzo dobre wrażenie na Twoim kontrahencie – a to jest klucz do tego, by sprzedaż mieszkania w internecie przebiegła szybko i płynnie.

Naturalnie, sprzedaż mieszkania we wszystkich przypadkach, może wyglądać nieco inaczej. Może to oddziaływać na rodzaj dokumentów, jakie będziesz zobligowany zdobyć. Jeżeli chcesz uzupełnić swoją wiedzę w tej materii, to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł:

„Dokumenty do sprzedaży mieszkania Co trzeba wiedzieć?”

Sprzedaż mieszkania w internecie – jak się zareklamować?

Jeżeli udało Ci się skutecznie skompletować wszelką dokumentację, to przygotuj się do wystawienia ogłoszenia w internecie. Zanim zrobisz pierwsze zdjęcie, i zanim postawisz pierwszy znak w treści anonsu, postaraj się o dokładny, rzetelny audyt zbywanej nieruchomości. Sprzedaż mieszkania w internecie się nie kończy – pamiętaj, że nawet jeśli w ogłoszeniu zataisz jakąś wadę przed kupującym, to ostatecznie może on ją zauważyć w trakcie oględzin, a to nie rokuje zbyt dobrze dla negocjacji. Z tego względu, postaw na uczciwość – zyskasz na tym zdecydowanie więcej.

Dużo lepiej jednak będzie, jeżeli w razie wykrycia jakichkolwiek wad czy usterek, naprawisz je przed wystawieniem ogłoszenia. Wówczas nie tylko zwiększysz swoją szansę na sprzedaż mieszkania, ale też zwiększysz jego wartość.

Jednym z ostatnich kroków, jest faktyczna praca nad anonsem. Aby zwiększyć jego widoczność w internecie, pamiętaj o dwóch, prostych trikach:

  • Zdjęcie tytułowe. Postaraj się sfotografować najbardziej reprezentatywne pomieszczenie, takie, które zadziała na wyobraźnię odbiorcy i zachęci do kliknięcia w Twoje ogłoszenie.
  • Tytuł ogłoszenia. Powinien zawierać wyłącznie konkretne informacje, w jak najbardziej skondensowanej formie. „Sprzedam mieszkanie” to za mało, bo nie mówi nic potencjalnemu nabywcy. Zawrzyj w tytule najważniejsze informacje, takie jak metraż, ilość pomieszczeń, czy cena. W przeciwnym razie, potencjalni kontrahenci będą przewijać Twoje ogłoszenie, nie biorąc go pod uwagę.

Natomiast przechodząc do właściwej treści anonsu, miej na uwadze, że sprzedaż mieszkania w internecie wymaga umieszczania jak największej ilości informacji, w jak najkrótszych formach tekstowych. W ten sposób zwiększasz swoją szansę na kontakt. Opisz nie tylko podstawowe informacje, jak te z tytułu ogłoszenia, ale również wysokość opłat, termin dostępności, okoliczną zabudowę, czy elementy dodatkowe, wchodzące w skład nieruchomości (piwnica, garaż, balkon). Jeżeli zastanawiasz się, czy dana informacja może mieć wpływ na sprzedaż mieszkania, to odpowiedz sobie od razu: ma. Potencjalny nabywca zawsze będzie miał dużo pytań.

A co, gdy dojdzie już do pierwszego kontaktu z przyszłym właścicielem? Wówczas nie pozostanie Ci nic innego, jak tylko zaprosić go na oględziny i trzymać kciuki, by sprzedaż mieszkania miała miejsce jak najszybciej.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Przeczytaj: „Oględziny mieszkania Co musisz o tym wiedzieć, sprzedając swoją nieruchomość?”

Skup nieruchomości online jako alternatywa

Mamy dla Ciebie fantastyczną wiadomość! Tak naprawdę, aby sprzedać mieszkanie w internecie, nie musisz wcale wykonywać powyższych kroków – istnieje solidna, sprawdzona droga na skróty. Jest nią nasz skup nieruchomości online, dzięki któremu sprzedaż mieszkania jest banalnie prosta. Wystarczy, że wypełnisz Formularz Kontaktowy, a transakcja zostanie sfinalizowana już w ciągu kilku najbliższych dni!

Zapewniamy bezpłatną wycenę online, dzięki której od razu będziesz mieć świadomość, ile jesteś w stanie z nami zarobić. Pomożemy Ci w zdobyciu wszelkiej dokumentacji, a jeżeli chcesz, będziesz mógł nas upoważnić do skompletowania jej za Ciebie.

Ponadto, charakteryzuje nas to, że nie boimy się skomplikowanych zleceń. Twoje mieszkanie jest zadłużone, lub wymaga gruntownego remontu? Nie martw się – takie nieruchomości również skupujemy! Skontaktuj się z nami koniecznie i zobacz, jak sprzedać mieszkanie w internecie w ekspresowym tempie!

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]