4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

Kamienica na sprzedaż
Kamienica na sprzedaż – jak szybko sprzedać kamienicę?
·

Kamienica na sprzedaż – jak szybko sprzedać kamienicę?

Kamienica na sprzedaż – zastanawiasz się, jak szybko sprzedać kamienicę? Przeznaczone do sprzedaży kamienice często długo czekają na kupców. Powodów jest zwykle wiele: zły stan techniczny budynku, skomplikowana sytuacja własnościowa oraz fakt, że lokale mieszkalne zajęte są przez lokatorów. Kamienice mają jednak również liczne atuty, których pozbawione jest zwykle nowoczesne budownictwo. To właśnie na nie zwracają uwagę firmy zajmujące się skupem tego rodzaju nieruchomości.

Kamienica na sprzedaż – atrakcyjna lokalizacja, duży metraż

Dlaczego warto inwestować w kamienice? Ich największą zaletą jest zwykle atrakcyjna lokalizacja. Takie budynki często stoją w centrach miast lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Ulokowane są na drogich działkach, w pobliżu często uczęszczanych punktów miasta – parków, biurowców, centrów handlowych.

Kolejny atut kamienic to ich wielofunkcyjność. Na parterze znajdują się zwykle lokale stworzone z myślą o działalności komercyjnej. Na piętrach ulokowane są przestronne mieszkania, które często budowano z dużym rozmachem. Wrażenie robą zwłaszcza wysokie sufity i duże okna, które świetnie doświetlają wnętrze. W wielu mieszkaniach znajdziemy też stylowe elementy wystroju: kominki, piece kaflowe, zdobione drzwi oraz drewniane podłogi.

Lokale w kamienicy na sprzedaż do remontu

Sprzedaż kamienicy może jednak sprawić sporo problemów. Dlaczego ogłoszenia typu „sprzedam kamienicę w Warszawie”, a co dopiero w mniejszych miastach, często przez wiele miesięcy i lat pozostają bez odpowiedzi? Tego typu budynki zwykle potrzebują generalnego remontu. Odpadające tynki, przeciekające dachy, wilgoć i grzyb na ścianach, przestarzałe instalacje wodne i elektryczne to problemy, których usunięcie wiąże się ze sporymi nakładami finansowymi.

W wielu przypadkach naprawy wymagają też elementy konstrukcyjne budynku, a na remont czekają również lokale mieszkalne. Przeprowadzenie prac modernizacyjnych często utrudnia fakt, że budynek objęty jest nadzorem konserwatora zabytków. Jedno jest pewne: remont kamienicy to bardzo złożony proces, który zazwyczaj kosztuje zdecydowanie więcej, niż początkowe szacunki. Dlatego tym bardziej warto, żeby zajęli się tym specjaliści.

Mieszkania nie dla każdego

Sprzedaż kamienicy jest utrudniona także ze względu na specyfikę lokali mieszkaniowych, które znajdują się w tego typu budynkach. Podstawową kwestią jest niepraktyczny rozkład mieszkań. Wiele z nich składa się z pomieszczeń przechodnich, co znacznie ogranicza ustawność i prywatność mieszkańców. Powszechne problemy to także mała ilość miejsc parkingowych w sąsiedztwie kamienicy, a także brak wind w tego typu budynkach.

Współwłaściciele i najemcy

Ogłoszenia typu „sprzedam kamienicę” są omijane szerokim łukiem przez nabywców także z tego powodu, że sytuacja własnościowa tego rodzaju nieruchomości jest często niejasna i skomplikowana. Bywa, że tego typu budynki mają kilku współwłaścicieli, którzy nie mogą dojść do porozumienia w kwestii zarządzania majątkiem lub jego zbycia. Jeszcze innym zagadnieniem są problemy związane z zajmowaniem mieszkań przez lokatorów. Zamieszkała kamienica na sprzedaż w Warszawie lub innym mieście w Polsce znacznie dłużej będzie czekała na nowego właściciela niż budynek bez najemców.

Sposób na szybką sprzedaż kamienicy

Czy istnieje zatem szybki sposób na sprzedaż wiekowej i zaniedbanej kamienicy? Rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy zajmującej się profesjonalnym skupem nieruchomości. To przedsiębiorstwa, które widzą potencjał ukryty w tego rodzaju budynkach. Są zainteresowane skupem zarówno zmodernizowanych obiektów, jak i tych przeznaczonych do remontu. Oferta wykupu skierowana jest także do osób, które posiadają udział w kamienicy (nabyty np. w drodze spadku) i chcą bezproblemowo zamienić go na gotówkę.

Sprzedaż kamienicy lub sprzedaż udziału w kamienicy firmie skupującej nieruchomości to przede wszystkim uczciwa oferta oparta o rzetelną rynkową wycenę. Firmy takie jak nasza działają sprawnie i szybko. Do zawarcia transakcji nie wymagają skomplikowanej dokumentacji, a znaczną część formalności mogą wykonać w imieniu osoby sprzedającej nieruchomość. Całe ryzyko związane z tzw. trudną odsprzedażą biorą na siebie. Dysponują własnym kapitałem i nie korzystają z kredytów bankowych. Dzięki temu należność trafia na konto kontrahenta natychmiast po podpisaniu aktu notarialnego.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą sprzedaży kamienic oraz skontaktowania się z nami poprzez formularz kontaktowy, telefon lub e-mail.

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]