4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

Jak znaleźć właściciela działki?
Jak znaleźć właściciela działki?
·

Jak znaleźć właściciela działki?

Kiedy chcesz kupić dom jednorodzinny, a interesuje Cię konkretna nieruchomość, można próbować rozmawiać z jego właścicielem. Często jednak, by znaleźć właściciela, trzeba posiadać inne informacje dotyczące działki. Numer działki a numer księgi wieczystej to nie to samo. Jeśli znasz numer działki, możesz na jej podstawie odczytać inne dane, w tym numer księgi wieczystej. Do tego, aby ustalić konkretne informacje, wystarczy odpowiednie narzędzie oraz dostęp do internetu. Bez problemu ustalisz nr księgi wieczystej po nr działki, jeśli tylko będziesz wiedział gdzie szukać. 

Chcesz sprzedać działkę? Sprawdź nasz skup działek

Poszukiwany właściciel działki

Zakup działki pod budowę to dość powszechny proces. By kupić działkę w odpowiadającym miejscu, warto sugerować się nie tylko ogłoszeniami. Dostępnych jest wiele działek budowlanych, które mogą spełniać kryteria przyszłych inwestorów, tylko jak znaleźć numer księgi wieczystej po numerze działki za darmo? Wystarczy poszperać w internecie. Na wstępie powinieneś skorzystać z narzędzia, aby ustalić numer ewidencyjny działki. Pod tym względem niezastąpiony okazuje się geoportal, dzięki któremu z łatwością ustalisz numer, powierzchnię działki, a także to, w jakim obrębie ewidencyjnym znajduje się dany obszar.

Wiele osób ma problem z geoportalem. Nic dziwnego w końcu to obszernie rozbudowane narzędzie, dlatego jego odczyt może być spowolniony. Odrobina cierpliwości i wyrozumiałości dla narzędzia, które zawiera tak szerokie informacje, wystarczy, aby doczekać się odpowiedzi na swoje pytania. Z pewnością chwila cierpliwości wystarczy, by geoportal ukazał nam stosowne informacje. 

Jeśli interesuje Cię sprzedaż nieruchomości, dowiedz się więcej o naszym skupie nieruchomości

Ustalenie numeru księgi wieczystej

Kiedy szukasz wymarzonej działki, a nie wiesz, kto jest właścicielem, powinieneś skoncentrować się na ustaleniu danych. Po pierwsze znajdź księgę wieczystą po numerze działki. Jeśli udało Ci się ustalić numer działki, znalezienie numeru księgi wieczystej pozostaje tylko formalnością. Można to zrobić na kilka sposobów. Po pierwsze w Wydziale Ksiąg Wieczystych – w tej instytucji możesz uzyskać odpowiednie informacje, pod warunkiem, że masz ku temu dobry powód. Nie jest to łatwe, ale nie niemożliwe. Drugą opcją jest Wpis Państwowej Ewidencji Gruntów. Wyszukaj księgę wieczystą w urzędzie starostwa powiatowego, wystarczy złożyć odpowiedni wniosek. Na pocieszenie warto dodać, że niektóre starostwa powiatowe udostępniają internetową opcję składania wniosków. Nie są to metody, które pomogą nam od razu uzyskać niezbędne informacje, tj. numer księgi wieczystej po numerze działki.

Sprawdź też opinie skup nieruchomości

W sieci jest wiele dostępnych stron, które pomogą uzyskać najważniejsze informacje. Można także dotrzeć do księgi wieczystej po nazwisku. Takie wyszukiwarki cieszą się ogromną popularnością, choć często nie funkcjonują za darmo. Niemniej koszt uzyskania informacji na temat księgi wieczystej, gdzie brana pod uwagę jest wyszukiwarka działek, jest nieduży, a przy większej ilości wyszukiwań oferuje się korzystny rabat, co z pewnością będzie w stanie zachęcić niejednego poszukiwacza działek. Księgi wieczyste po nazwisku można wyszukać za pomocą dobrych i sprawdzonych stron, bez trudu znajdziemy je, wpisując popularne hasła w naszej wyszukiwarce. Z tej metody korzysta coraz więcej osób, które szukają właścicieli działek. Powodów do tego, aby wyszukać takie informacje, może być wiele.

Od czego zacząć poszukiwania w sieci? Wystarczy w swojej wyszukiwarce wpisać popularne hasło np. nr księgi wieczystej po nr działki albo jeszcze krócej kw po numerze działki, aby znaleźć właściwe strony. Znajdą się wówczas wyszukiwarki informacji i bazy danych, które zaprowadzą nas na właściwy trop. W końcu znając numer księgi wieczystej, można ustalić tożsamość właściciela, status prawny nieruchomości, a nawet to, czy dana nieruchomość jest zadłużona. Nietrudno wysnuć wnioski, że dzięki takiej wiadomości można zrezygnować z zakupu zadłużonej nieruchomości, o której właściciel nie raczył poinformować, co dość często się zdarza.

Przeczytaj również o skup gruntów rolnych

Co daje nam numer księgi wieczystej

Kiedy zostanie ustalony numer księgi wieczystej, mamy wówczas obraz tego, jak prezentuje się dana nieruchomość czy działka. Oznacza to, że za pośrednictwem bazy ksiąg wieczystych, którą prowadzi Ministerstwo Sprawiedliwości, można ustalić konkretne informacje. Wprowadzenie numeru księgi wieczystej jest podstawą do tego, aby wyszukać informacje, są one dostępne w bazie danych, które należy pobrać. 

Pobierając taki dokument, trzeba nastawić się, że jest to dość obszerny plik, który zawiera pięć działów informacyjnych. W każdym z nich dostępne będą zupełnie inne informacje, między innymi takie jak nazwisko właściciela, status prawny, jak również zawiera się w nich informacja o hipotece, co może niejednokrotnie zmienić punkt widzenia na temat danej nieruchomości. Ustalenie takich informacji wymaga odrobiny cierpliwości i umiejętności przeszukania internetu, ale za to uzyskanie kluczowych informacji może spowodować, że dzięki temu uniknie się nieprzyjemnych sytuacji. Czasami to właśnie uzyskanie numeru księgi wieczystej i danych z tego tytułu pozwala podjąć słuszną decyzję.

Chcesz sprzedać dom? Sprawdź nasz skup domów

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]