4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

Sprzedaż
Bezpieczny kredyt 2 procent a księga wieczysta
·

Bezpieczny kredyt 2 procent a księga wieczysta

Bezpieczny Kredyt 2 proc. – jak to wygląda z księgą wieczystą

Czy podczas składania wniosku do bezpiecznego kredytu 2 procent muszę być zarejestrowany w księdze wieczystej jako właściciel ziemi? Księga wieczysta jest to dokument opisujący stan prawny nieruchomości. Zawiera informacje o właścicielach, granicach, obciążeniach i innych prawach przysługujących danej nieruchomości. Jest to publiczny rejestr prowadzony przez sądy rejonowe. Jeżeli planujesz zakup mieszkania, zwłaszcza pierwszego, podpowiemy Ci jak to zrobić i z jakimi dodatkowymi kosztami musisz się liczyć. Dodatkowe koszty w największych polskich miastach mogą przekroczyć nawet 30 tys. zł.

Księga wieczysta a bezpieczny kredyt 2 proc.

Czy podczas składania wniosku o „Bezpieczny kredyt 2 proc.” muszę być zarejestrowany w księdze wieczystej jako właściciel ziemi? Zapytałem, ponieważ kupiłem działkę kilka dni temu, podpisałem akt notarialny, ale muszę czekać na wpis do księgi wieczystej w moim sądzie ponad 12 miesięcy. Nie ma takiej wymogu. Nie musisz być zarejestrowany w księdze wieczystej jako właściciel. Dla banku wystarczające jest posiadanie notarialnego aktu nabycia działki. Musisz dołączyć także potwierdzenie złożenia wniosku sądowego o zarejestrowanie nabywcy jako właściciela nieruchomości i opłacenie wniosku.

Popularność „Bezpiecznego kredytu 2 proc.”

Bezpieczny kredyt 2 proc. to kredyt wprowadzony w lipcu bieżącego roku. Od momentu udostępnienia go przez banki podpisano ponad 40 tys. umów na łączną kwotę 16,5 mld zł, a średnia wartość kredytu przekroczyła już 405,5 tys. zł – informują przedstawiciele Związku Banków Polskich. Kredyt jest przeznaczony dla osób, które nie przekroczyły 45. roku życia. Maksymalna kwota finansowania nie może przekroczyć 500 tys. zł w przypadku singla i 600 tys. zł w przypadku par, a wkład własny – 200 tys. zł. Kredytodawca nie może wynajmować zakupionego mieszkania w trakcie spłaty, ani prowadzić w nim działalności gospodarczej. Kredyt mogą ubiegać się osoby, które nie mają innych nieruchomości mieszkalnych. W zamian za spełnienie tych warunków, kredytobiorcy mogą liczyć na preferencyjne warunki finansowania. Dopłata do rat kredytu mieszkaniowego będzie różnicą między stałą stopą ustaloną w oparciu o średnie oprocentowanie kredytów o stałej stopie w bankach kredytujących i stopę oprocentowania kredytu według stopy 2 proc. Dopłata będzie przysługiwała przez 10 lat. Obecnie, ten rodzaj kredytu oferują następujące banki: Alior Bank, Bank BPS i Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS, Bank Ochrony Środowiska, Bank Pekao, Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie, mBank, PKO Bank Polski, Santander Bank Polska, SGB-Bank S.A. i Banki Spółdzielcze Zrzeszone z SGB-Bankiem, VeloBank, Wschodni Bank Spółdzielczy w Chełmie. Jeśli potrzebujesz sprzedać mieszkanie lub sprawdzić najnowsze trendy, polecamy sprawdzić nasz skup nieruchomości, tam znajdziesz skup nieruchomości z problemami, jak i wiele innych usług, a jeśli nie jesteś do nas przekonany polecamy zobaczyć nasze opinie o skupie nieruchomości
Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]