4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

mieszkanie do remontu
Mieszkanie do remontu – czy łatwo je sprzedać?
·

Mieszkanie do remontu – czy łatwo je sprzedać?

Jeśli posiadasz mieszkanie do generalnego remontu i chciałbyś sprzedać je szybko i na dobrych warunkach to może okazać się to wyzwaniem. W obecnych czasach ciężko jest sprzedać mieszkanie do remontu. Wymaga to zaangażowania swoich sił i czasu. Często wchodzą w grę dodatkowe koszty wyceny. Skup mieszkań może okazać się dobrą alternatywą dla tradycyjnej sprzedaży na atrakcyjnych warunkach dla sprzedających, nawet przy sprzedaży zadłużonych lokali. Pominiesz tym samym ogłoszenia typu: sprzedam mieszkanie do remontu lub tanie mieszkanie do remontu. Nie będziesz musiał również przeglądać ogłoszeń potencjalnych kupców pod tytułem: „kupię mieszkanie do remontu”. Sprzedaż nie musi być drogą przez piekło i marnowaniem czasu. Skup nieruchomości szybko realizuje transakcje, nawet w przypadku mieszkań do kapitalnego remontu.

Mieszkanie do generalnego remontu a szybka sprzedaż

Szybka sprzedaż mieszkania do generalnego remontu nie jest zbyt powszechna. Często na samym początku odstrasza klientów stan nieruchomości, nawet jeśli mieli zamiar kupić tanie mieszkanie do remontu. Oskrobane ściany, niesprawna instalacja elektryczna i kanalizacja mimo wszystko działają na odbiór negatywnie. Prezentacja nieruchomości jest w tym przypadku wyzwaniem. Doprowadzenie transakcji sprzedaży mieszkania do kapitalnego remontu do finału zapewne pochłonie więcej czasu i energii niż nieruchomości w dobrym bądź idealnym stanie.

Będziesz musiał trochę się napracować, zanim zamkniesz swoje ogłoszenie: odnośnie sprzedaży mieszkania do remontu. Najszybszą opcją dla szybkiej sprzedaży jest skup nieruchomości. Tutaj formalności ograniczone są do minimum, a wycena i ogłoszenia są zbędne. Oszczędzasz czas i szybko realizujesz inne założenia dzięki gotówce ze sprzedaży. Pomijasz wielokrotne prezentacje nieruchomości Często skup nieruchomości dokonuje finału transakcji w przeciągu 24 godzin. 

Tanie mieszkania do remontu a wycena mieszkania do kapitalnego remontu?

Wycenę mieszkania do generalnego remontu najlepiej zlecić specjalistom. Jeśli zdecydujesz się na osobiste oszacowanie nieruchomości, może to wpłynąć finalnie na czas realizacji procesu sprzedaży. Może okazać się, że przez nieobiektywne spojrzenie zaniżyłeś bądź zawyżyłeś stawkę za swoją nieruchomość. Zarówno zaniżenie jak i zawyżenie ceny mają negatywny oddźwięk na rynku nieruchomości. Obniżona cena sugeruje dodatkowe utajone problemy, na przykład prawne.

Zawyżona odstrasza klientów, jeśli wezmą pod uwagę dodatkowe fundusze na remont mieszkania. Tanie mieszkanie do remontu może okazać się wtedy dużo droższym niż inne w lepszym stanie oferowane na rynku nieruchomości. Tym samym tracisz potencjalnego klienta. Warto więc pochylić się nieco nad wyceną, nawet inwestując w specjalistę. Rzeczoznawcy na co dzień dokonują wycen takich nieruchomości. Może okazać się, że jeśli zaufasz osobie postronnej, która zna okolicę Twojej nieruchomości, zyskasz więcej, niż zapłacisz za wycenę.

Kupię mieszkanie do remontu – jak przedstawić ofertę swojego mieszkanie dla ogłoszeniodawcy

Do pierwszej rozmowy z potencjalnym nabywcą warto dobrze się przygotować. Swoją prezentację podeprzyj wyceną nieruchomości.  Nawet jeśli jest to rozmowa telefoniczna, koniecznie odpowiadaj szczerze na pytania i nie zatajaj ważnych informacji. Nie unikaj odpowiedzi na trudne pytania, w tym o stan nieruchomości, zarówno prawny jak i techniczny. Na pierwszej prezentacji możesz spodziewać się negocjacji cenowych.

Ktoś, kto chce kupić mieszkanie do remontu, zapewne spodziewa się maksymalnego obniżenia ceny w porównaniu do mieszkań w okolicy. Zainwestuj w wycenę, chyba że będzie to transakcja ze skupem nieruchomości – tu wycena często jest bezpłatna. Nie obrażaj się na potencjalnego nabywcę, jeśli nie spodoba mu się Twoja nieruchomość. Kto wie, czy nie wróci do Ciebie po obejrzeniu innych. Mieszkanie może nie przypaść do gustu, nawet mimo tego, że prezentacja będzie udana bądź wykonana przez profesjonalistę.

Czy warto sprzedawać mieszkanie do remontu?

Jeśli nie posiadasz środków na remont mieszkania, to na pewno warto rozważyć możliwość sprzedaży. Jeśli zadłużysz się celem zdobycia funduszu na remont, może okazać się, że stracisz czas, a zyskać możesz niewiele, jeśli doliczysz do tego odsetki banku od kredytu. Dużo osób szuka tanich mieszkań do remontu ze względu na to, że mogą odnowić je według własnego gustu bądź projektu architekta wnętrz.

Nawet jeśli nie będziesz oszczędzał na materiałach i wykonaniu remontu, możesz mieć problem ze sprzedażą. Gusta są różne, i nie od dziś wiadomo, że jeśli chodzi o mieszkania to ciężko trafić, aby potencjalnemu nabywcy podobało się wszystko. Są też opinie, że wyremontowane mieszkania sprzedają  się szybciej i za lepsze ceny. Sprzedaż mieszkania do remontu jednak znacząco skraca czas realizacji transakcji i oszczędza energię i pieniądze, jakie byś stracił na poszukiwania ekipy remontowej, wybór materiałów, projekt remontu i fachowe doradztwo specjalistów.

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]