4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

Licytacje komornicze nieruchomości - skup nieruchomosci - skup domow
Licytacje komornicze nieruchomości
·

Licytacje komornicze nieruchomości

Licytacje komornicze  nieruchomości to wydarzenia, które mają dwojaką naturę. Zależnie od Twojego położenia, może to być przykra konieczność, której jesteś raczej biernym świadkiem, albo nie lada okazja, umożliwiająca nabycie lokalu w niezwykle przystępnej cenie. Aukcje komornicze to mimo wszystko relatywnie skomplikowane procesy, za którymi stoją pewne formalności. Jeżeli interesuje Cię to, jak wygląda sprzedaż mieszkania przez komornika, albo nawet planujesz swoje inwestycje pod tym kątem, to ten artykuł z pewnością jest dla Ciebie.

Licytacje komornicze – co to jest?

Jeżeli znalazłeś się w sytuacji, w której to właśnie Tobie grozi sprzedaż mieszkania przez komornika, to pamiętaj, że nie jest to sytuacja bez wyjścia. Spłata komornika zawsze jest możliwa, szczególnie gdy zamierzasz współpracować z naszym biurem. Nawet wówczas, gdy licytacje komornicze nieruchomości są już zaplanowane, można z nich wybrnąć.

Nie musisz się obawiać, gdy do Twojej sprawy wkroczył komornik. Licytacje zawsze stanowią ostateczność i nie zamykają Ci drogi do polubownego załatwienia sprawy. Zadłużone mieszkanie zawsze można sprzedać, pokrywając w ten sposób wszelkie należności. Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami, wypełniając Formularz Kontaktowy.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat Przeczytaj: ?Jak sprzedać zadłużone mieszkanie??

Jeżeli jednak licytacje komornicze interesują Cię z innego powodu, czyli chcesz na nich zarobić, to po prostu czytaj dalej ? uzbroimy Cię w niezbędną wiedzę.

Licytacje komornicze nieruchomości mają miejsce wówczas, gdy zadłużenie wierzyciela jest zbyt duże, by mógł on je pokryć ze swoich bieżących zasobów. W takich przypadkach, o egzekucji komorniczej decyduje sąd. I choć postępowania komorniczego można uniknąć, często po prostu wykazując się wolą współpracy i trzeźwością umysłu, to jednak wciąż pojawiają się nowe obwieszczenia komornicze ? i to w coraz szybszym tempie.

Czym są obwieszczenia komornicze? To właśnie dzięki nim, będziesz miał okazję dowiedzieć się, jakie licytacje komornicze nieruchomości są planowane na najbliższy czas. Zawierają one wszelkie, istotne informacje na temat rodzaju nieruchomości, jej adresu, ceny wywoławczej oraz danych dłużnika. Obwieszczenia komornicze publikowane są w sądach rejonowych, właściwych dla miejsca konkretnej licytacji, oraz na stronie internetowej Krajowej Rady Komorniczej, gdzie możesz dowolnie i wygodnie przebierać w ofertach.

Gdy jakaś licytacja komornicza Cię zainteresuje, koniecznie sprawdź datę aukcji, byś mógł się do niej należycie przygotować. To właśnie w tym miejscu rozpocznie się przygoda z formalnościami.

Jak wyglądają aukcje komornicze?

Aukcje komornicze nie mogłyby się odbyć, gdyby ich uczestnicy nie dopełnili kilku istotnych formalności. Pierwszą i zarazem najistotniejszą z nich, jest wpłata wadium. Każda licytacja komornicza wymaga, aby chętny do wzięcia w niej udziału, wpłacił przed jej rozpoczęciem zabezpieczenie, w wysokości 10% wartości nieruchomości. Dzięki temu komornik ma pewność, że zwycięzca licytacji nie wycofa się z niej po jej zakończeniu.

Cena wywoławcza każdorazowo wynosi 75% wartości licytowanej nieruchomości. Uczestnicy ?przebijają się? wzajemnie, deklarując wniesienie wyższej opłaty niż uprzednio zaproponowana. Cenę należy ?podbić? przynajmniej o 1%, gdyż w przeciwnym razie, komornik nie uzna naszego ?wejścia.?

Jeżeli aukcja komornicza nie zakończy się sprzedażą mieszkania, wówczas komornik ustanowi nowy termin, oraz dodatkową zasadę. W przypadku drugiej licytacji cena wywoławcza zmaleje do 66% wartości nieruchomości, co ma zachęcić uczestników do podjęcia pozytywnej decyzji.

Naturalnie, zanim przystąpisz do licytowania mieszkania, masz prawo do jego oględzin. Obwieszczenie komornicze precyzuje, w jakim terminie i o jakich godzinach, możesz zjawić się w lokalu i ocenić jego wartość.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat Przeczytaj: ?Jak wygląda sprzedaż mieszkania przez komornika??

Sprzedaż mieszkania przez komornika – czy to się opłaca?

Biorąc pod uwagę zaniżoną cenę początkową, sprzedaż mieszkania przez komornika może się wydawać idealną inwestycją. Zakładając, że wszystko pójdzie po Twojej myśli, to uda Ci się nabyć mieszkanie po cenie niższej, niż rynkowa. Istnieje jednak szereg rzeczy, na które musisz uważać.

Przede wszystkim, podczas oględzin licytowanego mieszkania, przeprowadź je najdokładniej, jak to tylko możliwe. Może się bowiem okazać, że mieszkanie jest w fatalnym stanie, a jego zakup tylko przysporzy Ci wydatków i wcale nie będzie tak intratny, jak przedstawia to obwieszczenie komornicze. Co więcej, komornik nie zawsze korzysta z usług rzeczoznawcy, co powoduje ryzyko, że wartość nieruchomości będzie po prostu przeszacowana. Pamiętaj, że ten rodzaj inwestycji raczej nie jest przeznaczony dla laików, szukających łatwej okazji.

Co więcej, mieszkanie z licytacji komorniczej, może być obciążone prawnie. Dotyczy to zarówno lokatorów, których eksmitowanie może być problematyczne, jak i zadłużenia nieruchomości, na przykład pod postacią kredytu hipotecznego. Pamiętaj, żeby zawsze dokładnie przyjrzeć się dokumentom, do jakich wgląd daje Ci komornik. Nasz skup nieruchomości KupujemyM odkupuje mieszkania i domu zadłużone Jeśli chcesz sprzedać mieszkanie szybko i za gotówkę, bez czekania, bez pośredników i bez prowizji, to napisz do nas. Wypełnij formularz kontaktowy: Wycena online i poczekaj na naszą ofertę.

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]