4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

Kalkulator
Kalkulator sprzedaży domu
·

Kalkulator sprzedaży domu

Kalkulator sprzedaży domu to bezpłatne, internetowe narzędzie, które pozwoli ci szybko i trafnie wycenić swoją nieruchomość na sprzedaż. Chcesz sprzedać mieszkanie, dom lub lokal użytkowy? A może swoje udziały w nieruchomości? Nie wiesz jakiej ceny żądać i zastanawiasz się jak długo będziesz czekać na kupca? Jeśli tak, to kalkulator sprzedaży nieruchomości jest właśnie dla ciebie.

Kalkulator

Jak współcześnie wygląda sprzedaż nieruchomości? 

Nie a się ukryć że przez ostatnie lata rynek nieruchomości rozwijał się bardzo dynamicznie. Sprzyjały temu niskie stopy kredytowe, zachęcając do inwestowania w nieruchomości. Liczba transakcji kupna sprzedaży domów była w ostatnich 5 latach najwyższa w całej powojennej historii Polski. Jeżeli i ty przymierzasz się do sprzedaży swojej nieruchomości i chcesz wiedzieć jak zrobić to najlepiej – aby sprzedać dom szybko i drogo, wiemy jak można ci pomóc.

Jak szybko sprzedać mieszkanie lub dom? 

Zacznijmy od tego że nie każda nieruchomość może liczyć na szybką sprzedaż. Do tej szczególnej grupy problematycznych nieruchomości można zaliczyć domy wymagające remontu, mieszkania po pożarze, budynki po powodzi, a także nieruchomości, które nie mają do końca uregulowane prawo własności – np. nie zostało przeprowadzone postępowanie spadkowe. W takich przypadkach potencjalny klient może się zniechęcić, a nawet przestraszyć słysząc że zakup domu wiąże się z wieloma innymi rzeczami – kosztownym remontem czy sprawami w sądzie.

Oczywiście uczciwie trzeba zaznaczyć że większość takich problemów można stosunkowo prosto rozwiązać – dysponując czasem, wiedzą i pieniędzmi. Dom wymagający gruntownego remontu można kupić znacznie taniej niż dom gotowy do zamieszkania. Zaoszczędzone pieniądze można zatem przeznaczyć na remont. Wiąże się to jednak z czynnościami, z którymi większość osób ma rzadko do czynienia – szukanie fachowców, wybór materiałów, itp. Dlatego też, mimo atrakcyjnej ceny sprzedaży nieruchomości, może być ciężko znaleźć na nią kupców.

Jeśli i ty jesteś w podobnej sytuacji, masz dom na sprzedaż, który wymaga dużego remontu lub posiadasz tylko udziały w nim i nie wiesz w jaki sposób oraz za ile je sprzedać, pod koniec artykułu znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Do tego czasu jednak przybliżmy wcześniej ideę kalkulatora sprzedaży domu. Co to za narzędzie i dlaczego powstało? W jaki sposób można z niego skorzystać i jak pomaga w szybszej sprzedaży nieruchomości?

Sprawdź nasz skup domów

Co to jest kalkulator sprzedaży domu?

Od wielu lat zajmujemy się skupem nieruchomości na terenie całego kraju. Bardzo często mamy do czynienia z osobami, które chcą sprzedać swój dom lub mieszkanie, ale kompletnie nie wiedzą za jaką cenę. Efektem braku rozeznania w cenach jest to, że częstokroć sprzedają swoje nieruchomości po znacznie zaniżonych cenach, tracąc na tym nawet do 20 lub 30 procent całej wartości transakcji. Chcąc im pomóc w uniknięciu takich sytuacji, stworzyliśmy bezpłatne narzędzie online, pozwalające szybko wycenić swój dom.

Jak obsługiwać kalkulator sprzedaży nieruchomości? To bardzo proste. Wystarczy uzupełnić wszystkie pola w formularzu, a następnie wysłać go do nas klikając przycisk wyślij u dołu. Otrzymamy twój elektroniczny wniosek i skontaktujemy się z tobą telefonicznie, przedstawiając swoją wycenę na skup domów za gotówkę. Możesz ją przyjąć lub odrzucić bez żadnych konsekwencji. Pamiętaj że wycena jest darmowa i do niczego nie zobowiązuje. Możesz ją wykonać również wtedy, kiedy dla samego siebie chcesz poznać wartość swojego domu i oszacować swój majątek.

Czy taki kalkulator pomaga w szybszej sprzedaży domu? Jasne że tak! Źle oszacowana cena (czytaj za wysoka), jest najczęstszym powodem długiego procesu sprzedaży domu. Kiedy klienci widzą budynek sprzedawany w cenie, która znacząco przekracza rynkowe realia, zazwyczaj omijają to ogłoszenie i przechodzą do następnego. Co gorsza, nie zwracają już na niego uwagi nawet wtedy, kiedy jego cena zostanie obniżona. Dlaczego? Ponieważ budynek nie sprzedał się tak długo, że podejrzewają że coś jest z nim nie tak – „skoro nikt inny go nie kupił, to i ja nie ryzykuję”.

Kalkulator

Najczęstsze przyczyny źle wycenionej nieruchomości

Chcesz poznać główne powody dlaczego tak wielu właścicieli źle wycenia swoje domy na sprzedaż? Wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie w handlu i obrocie nieruchomościami, bez trudu możemy wymienić podstawowe sytuacje, które mają największy wpływ że cena sprzedaży domu jest zbyt niska lub zbyt wysoka. W pierwszym przypadku nieruchomość może sprzedać się szybka, ale jej właściciel sporo na tym traci. W drugim przypadku wysoka cena uniemożliwia doprowadzenie transakcji sprzedaży do skutku.

Nieznajomość stanu technicznego budynku

Zły stan techniczny budynku wcale nie uniemożliwia jego sprzedaży. Jest jednak ważną przesłanką do tego, aby odpowiednio obniżyć cenę. Nowy właściciel będzie musiał włożyć pieniądze w remont, zatem cena zakupu domu musi być dla niego atrakcyjna. Dużo właścicieli o tym zapomina, kalkulując cenę sprzedaży domu jak w przypadku budynku w dobrym stanie. Kalkulator sprzedaży domu uwzględnia w wycenie jego stan, udzielając tym samym realnej wyceny.

Wady prawne

O wadach prawnych nieruchomości wystawianych na sprzedaż można pisać bez końca. Jedna z nich to wspomniane wcześniej nieuregulowane prawo własności, wielu współwłaścicieli, nieprzeprowadzone postępowanie spadkowe, brak uregulowanego dojścia i dojazdu do domu z drogi publicznej, słup wysokiego napięcia na działce oraz wiele wiele innych sytuacji, które wcześniej czy później wyjdą na jaw i wstrzymają lub mocno opóźnią sprzedaż. Nie zdając sobie sprawy z ich istnienia lub bagatelizując je, możemy po prostu stracić czas i chętnych na zakup.

Lokalizacja i działka

Nie będzie zaskoczeniem jeśli zdradzimy, że w wielu przypadkach dużo większą wartość niż sam dom, ma działka na której został wybudowany. Jej lokalizacja, strategiczne położenie, uzbrojenie i wielkość może pozwalać wykorzystać ją do innych dochodowych inwestycji – np. budownictwa mieszkaniowego w zabudowie szeregowej lub pod działalność komercyjną. Wówczas nawet zły stan techniczny budynku nie będzie miał dużego wpływu na to, aby sprzedający mógł żądać naprawdę wysokiej ceny za sprzedaż nieruchomości.

Jak widać powyżej, wiele czynników ma wpływ na ostateczną cenę sprzedaży domu. Nie będąc ich świadomym, bardzo łatwo popełnić błąd, którego konsekwencje mogą być dotkliwe – tak pod względem finansowym (niska cena sprzedaży), jak i czasowym (niemożność znalezienia chętnego na zakup). Jeżeli nie chcesz znaleźć się w takiej sytuacji, warto rozważyć sprzedaż domu za gotówkę. To właśnie jest odpowiedź na wcześniejsze pytanie jak szybko sprzedać dom lub mieszkanie.

Masz działkę na sprzedaż? Odwiedź nasz skup działek!

Sprzedaż nieruchomości za gotówkę – co to takiego?

Marzeniem chyba każdego sprzedającego dom jest szybko znaleźć klienta, który zapłaci gotówką. To olbrzymia oszczędność czasu i szansa na sfinalizowanie transakcji w kilka dni. Dla porównania, sprzedaż domu klientowi korzystającemu z kredytu hipotecznego, może się wydłużyć nawet do 2 miesięcy i do samego końca nie ma pewności, czy ów klient otrzyma ten kredyt. Ty na szczęście nie musisz się tym przejmować – skup nieruchomości za gotówkę to dla ciebie gwarancja szybkiej i bezpiecznej sprzedaży domu w korzystnej cenie.

Uzupełniając kalkulator sprzedaży domu miałeś okazję poznać realną kwotę, za jaką jesteśmy w stanie kupić twoją nieruchomość lub udziały w niej. Jeżeli zaoferowana przez nas cena odpowiada ci, poznaj dodatkowe korzyści wynikające z transakcji z nami.

  1. Płacimy gotówką – jesteśmy firmą z własnym kapitałem na zakup domów. Nie musimy korzystać z pomocy banków i nie negocjujemy obniżki ceny nieruchomości jak klienci prywatni.
  2. Szybka sprzedaż – wykorzystujemy swoją wiedzę i doświadczenie aby szybko sfinalizować sprzedaż domu za gotówkę, również jeśli ma wady prawne. Gwarantujemy bezpłatną wycenę, umawiamy notariusza, załatwiamy również większość innych niezbędnych transakcji. Ty nie musisz robić zdjęć domu, dodawać ogłoszeń i umawiać się z potencjalnymi kupującymi.
  3. Bezpieczeństwo – sprzedajesz dom po raz pierwszy? Obawiasz się transakcji na kwotę kilkuset tysięcy złotych lub więcej? Pamiętaj że jesteśmy firmą istniejącą na rynku od wielu lat, cieszącą się dobrymi opiniami i świetną renomą w środowisku obrotu nieruchomościami.

Nie trać czasu i nerwów na długą sprzedaż swojej nieruchomości. Wykorzystaj kalkulator sprzedaży domu aby poznać jego realną wartość. Wystarczy wypełnić prosty formularz – bez zobowiązań i żadnych opłat. Wycena online to łatwy sposób na szybką sprzedaż domu za gotówkę!

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]