4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

zdjęcia
Jakie zdjęcia mieszkania warto dodać do oferty?
·

Jakie zdjęcia mieszkania warto dodać do oferty?

Kiedy przymierzasz się do sprzedaży swojego mieszkania, powinieneś martwić się nie tylko formalnościami, jakie niesie za sobą sama transakcja, ale również rzeczami pozornie błahymi, które mogą pochłonąć trochę Twojego cennego czasu, a nierzadko i funduszy. Jedną z takich rzeczy, jest oczywiście opublikowanie w internecie ogłoszenia o sprzedaży mieszkania, którego treść, siłą rzeczy, musi być poparta jakimiś dowodami. Chodzi tu oczywiście o zdjęcia nieruchomości. Ale czy na pewno są one tak niezbędne? Jakie zdjęcia mieszkania warto dodać do oferty? No i oczywiście, jak zrobić zdjęcia mieszkania na sprzedaż w taki sposób, by przełożyło się to na skuteczność ogłoszenia? Tego wszystkiego dowiesz się, czytając ten artykuł.

zdjęcia

Zdjęcia nieruchomości w ogłoszeniu sprzedaży – czy naprawdę są potrzebne?

Nie ma co się oszukiwać – reklama jest dźwignią handlu, nawet wówczas, gdy mówimy po prostu o rynku wtórnym nieruchomości, gdzie pierwsze skrzypce grają partnerskie zasady, niemalże sąsiedzkiej sprzedaży. Z tego powodu, prawidłowo wykonane zdjęcia nieruchomości, będą stanowiły o skuteczności ogłoszenia, jakie w internecie zamieścisz. Wbrew pozorom, nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać.

Na szczęście, żeby prawidłowo wykonać zdjęcia nieruchomości, które swoją jakością przyciągną do Ciebie potencjalnych kontrahentów, nie musisz dysponować profesjonalną wiedzą fotograficzną – wszystkich niezbędnych porad udzielimy Ci w tym artykule. Z drugiej strony, trzeba Ci wiedzieć, że wielu właścicieli mieszkań, szczególnie tych, którym zależy na szybkości przeprowadzenia transakcji, wynajmuje zawodowych fotografów i płaci za profesjonalne sesje, byleby tylko zdjęcia nieruchomości, którą zbywają, mogły cieszyć się jak największą efektywnością.

Zdecyduj sam, czy chcesz spróbować swoich sił w fotografii samodzielnie, czy skorzystać z pomocy zawodowca. Dysponując odpowiednim budżetem, możesz skusić się na tę drugą opcję, choć jeśli zastosujesz się do prezentowanych w tym artykule rad, to wystarczy, że zamiast pieniędzy, poświęcisz tylko trochę czasu. Miej na uwadze, że wysokiej jakości zdjęcia nieruchomości, to nie tylko zwiększone zainteresowanie prezentowaną przez Ciebie ofertą, ale również konkretniejsze, bardziej zdecydowane propozycje kupna, płynące od kupców, którzy poważnie myślą o takiej transakcji. Dzięki prawidłowym fotografiom, skracasz zatem czas oczekiwania na realizację sprzedaży.

A może jednak uda się bez zdjęć? Teoretycznie, zdjęcia nieruchomości nie są jakimś wymogiem prawnym, a jedynie sposobem, który w znacznym stopniu zwiększa skuteczność anonsu. Jest oczywiste, że brak jakichkolwiek fotografii, zaowocuje zmniejszoną konwersją ogłoszenia. Jeżeli boisz się, że nie staniesz na wysokości zadania, to nie martw się – za chwilę pokażemy Ci, jak zrobić zdjęcia mieszkania na sprzedaż. Jeśli jednak naprawdę chciałbyś pominąć ten krok, to czytaj do końca – pokażemy Ci złoty sposób na to, jak szybko sprzedać mieszkanie (nawet w ciągu paru dni!), nie zajmując się takimi detalami jak zdjęcia nieruchomości.

Zobacz też nasz skup kamienic

Jakie zdjęcia nieruchomości będą najlepsze?

Przymierzając się do zrobienia zdjęcia nieruchomości (albo, mówiąc precyzyjniej – całej sesji zdjęciowej), musisz wiedzieć, że inaczej podchodzi się do zdjęć domu, a inaczej do zdjęć mieszkania. Rodzaj nieruchomości ma ogromne znaczenie, szczególnie w przypadku tytułowego zdjęcia ogłoszenia. Jeżeli sprzedajesz dom, to firmować Twój anons powinna bryła nieruchomości, zaś w przypadku mieszkania, największe z jego pomieszczeń.

Wszystko ma związek z rodzajem inwestycji, jaki potencjalny nabywca zamierza powziąć, a także z samym nabywcą i tym, w co będzie chciał (lub musiał) zainwestować po udanej transakcji. Jeżeli sprzedajesz dom, to zupełnie naturalnym jest, że priorytetem nowego właściciela, będzie jego wygląd zewnętrzny, wielkość, a także tereny do niego przyległe – są to bowiem cechy, stanowiące fundament całej inwestycji, dlatego wykonując zdjęcia nieruchomości w przypadku domu, skup się przede wszystkim na jego cechach zewnętrznych. Nabywca jest przygotowany na to, że nie wszystko wewnątrz może być zgodne z jego wyobrażeniami.

Nieco inaczej musisz się zabrać za zdjęcia nieruchomości, gdy przedmiotem Twojego ogłoszenia jest mieszkanie w bloku. W tym wypadku, nie będziesz musiał w ogóle zwracać uwagi na wygląd zewnętrzny budynku – potencjalny nabywca wie, że nie będzie miał żadnego wpływu na formę bloku, a najczęściej nie jest nią nawet zainteresowany. Bierze się to z faktu, że taki kupiec, dysponując nieco mniejszym budżetem, niż nabywca domu, ma inne priorytety. Przede wszystkim będzie mu chodziło o wygodę mieszkania. Okolica, naturalnie, również go zainteresuje, ale nie na zdjęciach, a w treści ogłoszenia.

zdjęcia

Jak zrobić zdjęcia mieszkania na sprzedaż?

Kiedy zastanawiasz się, jak zrobić zdjęcia mieszkania na sprzedaż, zapewne staje Ci przed oczyma profesjonalny sprzęt fotograficzny, wart tysiące złotych. Jeśli takim dysponujesz, to naturalnie, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś go użył. Uspokajamy jednak – nie musisz specjalnie go kupować, by zrobić zdjęcia nieruchomości. Zwykły aparat, a nawet taki, w jaki wyposażone są najnowsze telefony, z całą pewnością Ci wystarczy.

Jeżeli sprzedajesz dom, to niektóre zdjęcia nieruchomości, musisz wykonać na zewnątrz. Pamiętaj, aby robić zdjęcia przy dobrej pogodzie, najlepiej w bezchmurny dzień, kiedy słońce w zenicie góruje nad budynkiem. W takiej atmosferze, zbywana nieruchomość zyska na uroku, a optycznie nawet na wartości, co przełoży się na efektywność ogłoszenia. Pamiętaj też, aby zdjęcia nieruchomości wykonywać pod dobrym kątem – tak, by ukazać cały jej majestat.

Kiedy zaś przyjdzie czas, by wykonać fotografie wnętrza nieruchomości, pamiętaj o dobrodziejstwach, jakie daje Ci home staging. W fotografowanych pomieszczeniach, poustawiaj meble w taki sposób, by jak najlepiej zadziałać na wyobraźnię przyszłego nabywcy. Spróbuj ukazać nie tylko wielkość i przestronność pokoi, ale także bijące z nich ciepło domowej atmosfery. Takie zdjęcia mieszkania, z całą pewnością pozytywnie wpłyną na skuteczność ogłoszenia. No i oczywiście, nie wolno Ci zapomnieć o dobrym oświetleniu – to podstawa idealnych fotografii!

Natomiast w przypadku, gdyby światło, kontrast, czy nasycenie barw, nie spełniało wymogów, jakie sobie postawiłeś, zawsze możesz skorzystać z programów graficznych, których moc nieco wspomoże Twoje zdjęcia nieruchomości. Postaraj się jednak nie przesadzić z efektami. Obróbka fotografii jest jak makijaż – ma upiększyć prawdę, a nie maskować autentyczność. Po wykonaniu kilkunastu, a być może nawet kilkudziesięciu zdjęć, porównaj je do siebie, skrupulatnie analizując każdy detal – na pewno łatwo zauważysz różnice, bez trudu typując do ogłoszenia te zdjęcia nieruchomości, które pozwolą na szybką sprzedaż mieszkania.

Przeczytaj więcej o skupie działek

Skup nieruchomości online, czyli idealna alternatywa dla Twoich problemów

Jeżeli czujesz, że nadal nie wiesz, jak zrobić zdjęcia mieszkania na sprzedaż, albo masz problem z rozróżnieniem tego, jakie zdjęcia mieszkania warto dodać do oferty, to mamy dla Ciebie idealną alternatywę. Jest nią nasz skup nieruchomości online, który nie będzie Cię prosił o zdjęcia nieruchomości – a już na pewno nie takie, które swą jakością miałyby zachwycić serca potencjalnych kupców. Z nami sprawa jest dużo prostsza!

Skupujemy nie tylko zwykłe nieruchomości, ale również takie, które wymagają gruntownego remontu, czy borykają się z jakimś prawnym problemem. Na naszym celowniku znajdują się także mieszkania zadłużone. Możesz mieć pewność, że gdy się z nami skontaktujesz, to Twoje mieszkanie zostanie sprzedane już w ciągu kilku dni, bez względu na powód, dla którego je zbywasz!

Wystarczy, że wypełnisz Formularz Kontaktowy, a my, jeszcze dziś, prześlemy Ci bezpłatną wycenę online zbywanej nieruchomości. Gwarantujemy szybką, bezpieczną i zyskowną współpracę – nie czekaj! Sam kontakt do niczego Cię nie zobowiązuje, więc dlaczego by nie wysłuchać naszej propozycji?

Zobacz również skup nieruchomości w Warszawie

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]