4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

Home staging
Home staging – czyli przygotuj się do sprzedaży
·

Home staging – czyli przygotuj się do sprzedaży

Home staging to profesjonalne przygotowanie nieruchomości do szybkiej i korzystnej sprzedaży, dzięki jak najmniejszym nakładom. Mówiąc inaczej, to wszelkie działania, których wykonanie zwiększy prawdopodobieństwo sprzedaży. Bez względu na to czy sprzedajesz apartament w prestiżowej dzielnicy, mieszkanie w bloku do odświeżenia, czy dom do kapitalnego remontu, jest pewien zestaw czynności, których wykonanie zachęci potencjalnego kupującego do złożenia satysfakcjonującej oferty. W sieci można znaleźć również wiele poradników opisujących home staging. Kurs tego typu kosztuje zwykle od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Wyczyść mieszkanie na błysk

Pierwszą podstawową i zasadniczą kwestią jest dokładne wysprzątanie nieruchomości. Każdy z nas lubi mieszkać w czystym i schludnym miejscu. Potencjalny kupujący podczas prezentacji lokum nie będzie miał pozytywnego wrażenia, jeśli na miejscu napotka pełno kurzu, brudne blaty lub inne plamy. Szczególną uwagę warto zwrócić na sierść naszego pupila, która może zbierać się w zakamarkach lub na kanapie.

Skieruj uwagę na okna

Nie masz wpływu na pogodę za oknem podczas prezentacji, ale możesz je dokładnie umyć i zaprezentować w jak najkorzystniejszy sposób. Podczas zakupu nieruchomości kupujący zwracają szczególną uwagę na okna, ponieważ dzięki nim mieszkanie staje się ciepłe, słoneczne i przytulne. Jasne, delikatne firanki odsłaniające widok na świat sprawdzą się dużo lepiej, niż ciemne, ciężkie zasłony.

Zadbaj o podłogę

Podłoga również jest częstym zainteresowaniem kupujących. Jeśli Twój parkiet, panele, czy płytki nadają się do czegoś więcej niż wymiany, koniecznie umyj i wypoleruj je specjalnym środkiem do podłóg. Efekt gwarantowany.

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze

Więc pozbądź się nieprzyjemnych zapachów zwiędłych kwiatów, brudnych ubrań, dokładnie przewietrz mieszkanie. Zadbaj też o teren przed budynkiem. Potencjalny kupujący, który zauważy zbieraninę różnych gratów, wyrobi sobie opinię jeszcze przed wejściem do mieszkania.

Koniecznie napraw wszelkie usterki

Nie strzelaj sobie w kolano. Naprawa cieknącego kranu, przepalona żarówka w łazience, uszkodzone drzwiczki nie budują pozytywnego wizerunku nieruchomości, a ponadto dają kupującemu dodatkowe pole do negocjacji.

Odśwież mieszkanie, jeśli się o to prosi

Innym skutecznym sposobem na zwiększenie prawdopodobieństwa sprzedaży i uzyskania wyższej ceny jest odświeżenie ścian. Koszt nowej farby to zaledwie kilkaset złotych, a odbiór przez kupującego jest nieporównywalnie lepszy.

Detale tworzą całość

Kolejnym świetnym sposobem jest zadbanie o dodatki w mieszkaniu. Poduszki, których kolor trafnie dobierzemy do wnętrza, dodają elegancji, a sezonowe kwiaty wprowadzą wiele wdzięku. Warto również zadbać o przestrzeń w Twoim mieszkaniu na sprzedaż. Pomoże usunięcie niepotrzebnych mebli, prywatnych zdjęć oraz plakatów. Nieruchomość powinna być jak neutralna. Zdecyduj się także na jasne kolory i lustra, które powiększają optycznie pomieszczenia. Każdy z nas uwielbia przestrzeń. Więcej tego typu ciekawych rozwiązań znajdziesz w opracowaniach dotyczących homestagingu.

Tak jak widzisz home staging to holistyczne przygotowanie nieruchomości, aby była ona odebrana w jak najlepszy sposób. Z pewnością znajdziesz wielu specjalistów, którzy zajmą się wszystkim za Ciebie. Efekt z pewnością będzie piorunujący, ale też kosztowny. Warto spróbować działania na własną rękę. W sieci znajdziesz wiele darmowych i płatnych kursów home stagingu przygotowanych w formie filmu lub pliku pdf. Obudź swoją kreatywność lub skorzystaj z powyższych podpowiedzi. Zaskocz zainteresowanego nieruchomością pozytywnie, a Twoje szanse na skuteczną sprzedaż zdecydowanie wzrosną.

Skup nieruchomości KupujemyM do usług!

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]