4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

Jak sprzedać zadłużone mieszkanie
Jak sprzedać zadłużone mieszkanie?
·

Jak sprzedać zadłużone mieszkanie?

Wiele osób zastanawia się, jak sprzedać zadłużone mieszkanie. Liczbę zadłużonych mieszkań na terenie Polski można liczyć w milionach. Około 2 miliony lokali oraz domów są obciążone kredytami hipotecznymi. Kolejne tysiące mieszkań obciąża hipoteka związana z pożyczką bankową lub pozabankową. Zadłużeniem cechują się również bardzo liczne lokale, których właściciele nie spłacali regularnie zobowiązań wobec wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni. Osoby posiadające zadłużone mieszkanie, dość często chciałyby pozbyć się tego kłopotliwego lokum oraz długów z nim związanych. Takie rozwiązanie problemów jest możliwe dzięki usługom oferowanym w ramach skupu mieszkań. Wyjaśniamy, dlaczego wspomniane usługi w praktyce są jedyną szansą na pozbycie się zadłużonego lokum.

Trudno jest sprzedać zadłużone mieszkanie zwykłemu nabywcy

Oferty sprzedaży zadłużonych mieszkań, czasem można znaleźć na różnego rodzaju portalach ogłoszeniowych. Właściciele takich „M” obciążonych długiem, zwykle nie mogą jednak liczyć na duże zainteresowanie ze strony potencjalnych nabywców. Wynika to z faktu, że osoby przeglądające internetowe ogłoszenia, na ogół szukają lokum dla siebie. Tacy przyszli nabywcy mieszkań chcą po prostu szybko się przeprowadzić i uniknąć wszelkich kłopotów dotyczących zadłużenia nieruchomości.

Kolejną kwestią są obawy powiązane z długiem ciążącym na lokalu. W tym kontekście warto pamiętać, że wiedza prawna przeciętnego Polaka jest bardzo skromna. Taka osoba może obawiać się, że zawsze po zakupie mieszkania z długiem będą ją czekały przykre konsekwencje. Wiele osób po prostu nie rozróżnia zobowiązań zawsze „przechodzących” na nowego właściciela nieruchomości (przykład: hipoteka) oraz długów, które nie powinny obciążać nabywcy (o ile nie przejmie ich dobrowolnie). Do tej drugiej kategorii należy zadłużenie wobec wspólnoty mieszkaniowej lub dostawcy mediów (np. prądu). W praktyce niestety różnie z tym bywa i często wierzycielowi wygodniej próbować windykacji od nowego właściciela.

Osoby zastanawiające się, jak sprzedać zadłużone mieszkanie, powinny również pamiętać o dużej konkurencji rynkowej. Ze względu na bardzo dużą liczbę możliwych alternatyw (bez długów), zadłużone lokale i domy zwykle nie wzbudzają zainteresowania. Właśnie dlatego ogłoszenia na popularnych portalach nie stanowią dobrej odpowiedzi na pytanie, jak sprzedać zadłużone mieszkanie. Próby szukania nabywców zadłużonego lokalu wśród ?przeciętnych Kowalskich? zwykle są stratą czasu. A z wiąże się niepotrzebnymi nerwami, bo czas upływa, a wcale nie zbliżamy się do sprzedaży swojego zadłużonego lokum. Jak wiadomo, w takich przypadkach często właśnie czas jest kluczowy i jaki nigdzie pasuje tutaj stwierdzenie 'czas to pieniądz’.

Skup odpowiada na pytania jak sprzedać zadłużone mieszkanie

Skoro trudno jest znaleźć osobę, która kupi zadłużone mieszkanie na własne potrzeby, to trzeba szukać innych nabywców. Grupa takich osób i firm jest bardzo wąska. W praktyce zwykle okazuje się, że kupnem zadłużonego lokum będzie zainteresowany tylko przedsiębiorca prowadzący skup zadłużonych mieszkań. Skup nieruchomości KupujemyM jest dość nową usługą na polskim rynku, której popularność stopniowo wzrasta.

Warto wiedzieć, że skup nieruchomości to ciekawy, ale niełatwy sposób na biznes, który wymaga doświadczenia oraz wiedzy prawnej. Skup nieruchomości KupujemyM jest zainteresowany mieszkaniami, których nie kupi typowy nabywca (szukający lokum dla siebie lub członków rodziny). Właściciel skupu zakłada, że będzie mógł odsprzedać mieszkanie nieco drożej po uporządkowaniu sytuacji związanej z długami. Często nie jest to łatwe i wymaga sporo czasu. Czasem pojawiają się dodatkowe komplikacje związane np. ze współwłasnością zadłużonej nieruchomości. Skup udziałów w nieruchomości to wyjątkowa i dość rzadka usługa, która pomaga osobom zamierzającym pozbyć się współwłasności ułamkowej mieszkania, działki lub domu. Czasem na udziale ciąży dług, co jest dodatkowym wyzwaniem dla osoby skupującej nieruchomości. Sprzedawca udziału nie musi się jednak martwić, jak nabywca części nieruchomości poradzi sobie z pozostałymi udziałowcami (często bardzo konfliktowymi).

Szybka sprzedaż zadłużonego mieszkania alternatywą dla licytacji komorniczej

Właściciele zadłużonych nieruchomości stoją pod ścianą i nie wiedzą, jak uwolnić się z patowej sytuacji. Mieszkanie, dom, działka lub rozpoczęta budowa obciążona hipoteką, skutecznie hamuje dalszy rozwój i przesłania naszą przyszłość. Dlatego nie warto zwlekać i odkładać decyzji o sprzedaży takiej nieruchomości. Licytacja komornicza mieszkania z długami to najgorsza z opcji, jaka może nam się przydarzyć. Przede wszystkim komornik musi pokryć koszty opłacenia rzeczoznawcy, który szacuje wartość zadłużonej nieruchomości. Sam też zarabia na takiej sprzedaży.

Najczęściej cena wywoławcza na licytacji wynosi ok. 75% wartości rynkowej naszego lokum. Oznacza to, że nawet po sprzedaży kłopotliwej nieruchomości, odzyskamy znacznie mniej pieniędzy i będziemy stratni. To i tak w miarę pozytywna perspektywa. Często zadłużone domy i mieszkania sprzedawane są za drugim lub trzecim podejściem, a cena za każdym razem ulega obniżce. Aby uchronić Państwa przed takim „czarnym” scenariuszem, działają firmy takie jak nasza. Prowadzimy skup zadłużonych nieruchomości na terenie całej Polski.

Atutem skupu nieruchomości KupujemyM jest fakt, że przedsiębiorcy prowadzący ten biznes posiadają wystarczający kapitał, aby szybko dokończyć transakcję. Dzięki finansowaniu zakupu z własnych środków kupującego, ostateczną umowę sprzedaży można zawrzeć u notariusza w ciągu kilku dni. Warto również pamiętać, że firma kupująca zadłużone mieszkanie, może wziąć na siebie te długi, które w odróżnieniu od hipoteki nie przechodzą na nią z mocy prawa.

W zamian za odpowiednie obniżenie ceny zakupu mieszkania, przedsiębiorca prowadzący skup zobowiąże się do spłaty wszelkich zaległości (np. rachunków za prąd sprzed kilku miesięcy, niezapłaconych zaliczek dla wspólnoty mieszkaniowej lub zaległych opłat eksploatacyjnych na rzecz spółdzielni). W efekcie sprzedawca lokalu otrzyma kwotę, która nie zostanie już później pomniejszona o jakieś zobowiązania. Takie pieniądze mogą posłużyć np. do zakupu mniejszego mieszkania i rozpoczęcia życia na nowo – bez kłopotliwych długów grożących interwencją komornika.

Chcesz poznać naszą ofertę skupu zadłużonych mieszkań Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy, telefonicznie lub e-mailowo.

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]