4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

Zadłużone mieszkanie spółdzielcze
Niedoszły triumf wieżowca duchów – gigantyczna konstrukcja w Chinach
·

Niedoszły triumf wieżowca duchów – gigantyczna konstrukcja w Chinach

Goldin Finance 117: Przebudzony sen o zapomnianej wieży

W 2008 roku, kiedy chińskie metropolie gwałtownie się rozwijały, rozpoczęto budowę Goldin Finance 117. Przyszły „ghost tower” miał być sercem przedsięwzięcia Pat Sutong, „Goldin Metropolitan”, luksusowej dzielnicy mieszkaniowej i biznesowej w obszarze Tianjin. Budynek, łatwo rozpoznawalny dzięki swojemu unikalnemu kształtowi, miał przypominać długą pałkę. Miał być to nowy sposób na zagospodarowanie nieużytkowanych terenów. W projekcie przewidziano 2 km kwadratowych powierzchni, która miała zawierać wieżowce, muzeum wina, obszerne ogrody oraz klub polo. Mieszkania w wieżowcach nie były tanie, a dodatkowo, oferowano jednostki w stylu francuskim czy włoskim.

Projekt miasta przyszłości

Kiedy pewne państwo zaczyna budować najwyższy budynek, niemal zawsze można przewidzieć niedługo następujący przesilenie gospodarcze. To zależność powstała na podstawie badań empirycznych i nazywana jest indeksem drapaczy chmur, w Polsce zwana to „indeksem erekcji”. Znaczy to, że musimy się spodziewać końca gospodarczego boomu w Chinach.

Zmagania z finansami oraz przeciwnościami losu

Początkowe kłopoty z projektem Goldin Finance 117 zaczęły się w styczniu 2010 roku, kiedy nadeszła „Wielka Recesja” wpłynęła na rynek nieruchomości w Europie i Stanach Zjednoczonych. Po roku budowa została wznowiona, ale została sfinansowana w 75% długiem. Jednak w 2015 roku wybuchła chińska bańka giełdowa, co doprowadziło do kolejnej przerwy w budowie. W 2018 roku nastąpiła kolejna próba ożywienia projektu dzięki chińskiej państwowej korporacji Construction Engineering, jednak oni szybko wycofali się z tego przedsięwzięcia.

Chiński rząd

W międzyczasie chiński rząd zbanował budowę drapaczy chmur większych niż 500 metrów, sprawiając, że budynek Goldin jest niezgodny z przepisami, będąc wyższym o 100 metrów. Dziś wieżowiec służy jako przestroga, stając się ulubionym celem youtuberów, którzy starają się na niego wejść. Czy chińskie władze go zburzą? Nikt tego nie wie. Jeśli potrzebujesz sprzedać mieszkanie lub sprawdzić najnowsze trendy, polecamy sprawdzić nasz skup nieruchomości, tam znajdziesz skup nieruchomości z problemami, jak i wiele innych usług, a jeśli nie jesteś do nas przekonany polecamy zobaczyć nasze opinie o skupie nieruchomości.
Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]