4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

Protokół zdawczo-odbiorczy mieszkania
Kredyt 2% – kiedy warto zachować ostrożność przy spadkach i zawieraniu małżeństw?
·

Kredyt 2% – kiedy warto zachować ostrożność przy spadkach i zawieraniu małżeństw?

Nie musisz być sam/a, aby skorzystać z „Bezpiecznego Kredytu 2 proc.”

Początek małżeństwa z właścicielem nieruchomości nie utrudnia zdobycia tak zwanego „Bezpiecznego Kredytu 2 proc.”. Naszych czytelników często nurtują właśnie tego typu kwestie. Niemniej, mogą pojawić się skomplikowania, jeżeli przed zawarciem związku małżeńskiego odziedziczyliśmy nieruchomość, ale nie posiadamy rozdzielności majątkowej. Zaletą rządowego programu jest to, że mogą z niego korzystać zarówno osoby samotne jak i małżeństwa. Ograniczeniem może być jedynie wiek kredytobiorcy (maksymalnie 45 lat) i posiadanie nieruchomości mieszkalnej. „Bezpieczny Kredyt 2 proc.” jest skierowany do osób, które rozważają zakup swojego pierwszego domu. Zastanawiasz się nad zakupem swojego pierwszego domu? Radzimy, jak sobie z tym poradzić i na jakie dodatkowe koszty musisz być przygotowany/a. W największych miastach Polski dodatkowe koszty mogą przekroczyć 30 tys zł.

Bezpieczny kredyt 2 proc. a małżeństwo z właścicielką mieszkania

Jeżeli uzyskałem Bezpieczny kredyt 2 proc. i planuję zawrzeć małżeństwo z kobietą, która posiada mieszkanie, czy stracę dopłaty? Można zawrzeć związek małżeński z posiadaczką nieruchomości i nadal otrzymywać dopłaty do kredytu. Przyszła żona nie musi zrzekać się mieszkania. Można zamieszkać w mieszkaniu żony, a Mąż będzie mógł wynająć swoje bez utraty dopłat.

„Bezpieczny kredyt 2 proc.” a dziedziczenie nieruchomości i majątek wspólny

Jeśli ktoś przed ślubem otrzymał dom w darowiźnie od rodziców. On i jego żona mają wspólność majątkową, czy jego żona, która nie była właścicielką nieruchomości, może skorzystać z preferencyjnego kredytu 2 proc.? Jakie warunki musiałaby spełnić, aby to zrobić? Czy ustanowienie rozdzielności majątkowej w takiej sytuacji pozwoliłoby na zaciągnięcie takiego kredytu przez żonę? Ponieważ mąż posiada nieruchomość mieszkalną, nie mogą oni skorzystać z Kredytu 2%. Jednakże, +gdyby Mąż sprzedał dom przed zawarciem związku małżeńskiego, a dodatkowo posiadał rozdzielność majątkową, to wtedy można by skorzystać z dopłat.

Zasady „Bezpiecznego kredytu 2 proc.”

Obok warunku nie posiadania nieruchomości, istnieją również inne wymogi programu, takie jak zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w nowym mieście czy wynajęcie mieszkania innym osobom. Maksymalna suma finansowania nie może przekroczyć 500 tys. zł dla osób pojedynczych i 600 tys. zł dla par, a wkład własny – 200 tys. zł. W zamian za przestrzeganie tych zasad, kredytobiorca może liczyć na preferencyjne warunki finansowania. Dopłata do rat kredytu hipotecznego będzie różnicą między stałą stopą ustaloną na podstawie średniego oprocentowania kredytów o stałej stopie procentowej a oprocentowaniem kredytu zgodnie ze stopą 2 proc. W ciągu 10 lat będzie mogła przysługiwać dopłata. Obecnie takie rozwiązanie oferują następujące instytucje finansowe:
 • Alior Bank
 • Bank BPS i Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS
 • Bank Ochrony Środowiska
 • Bank Pekao
 • Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie
 • Bank Spółdzielczy w Brodnicy
 • Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie
 • mBank
 • PKO Bank Polski
 • Santander Bank Polska
 • SGB-Bank S.A. i Banki Spółdzielcze Zrzeszone z SGB-Bankiem
 • VeloBank
 • Wschodni Bank Spółdzielczy w Chełmie
Jeśli potrzebujesz sprzedać mieszkanie lub sprawdzić najnowsze trendy, polecamy sprawdzić nasz skup nieruchomości, tam znajdziesz skup nieruchomości z problemami, jak i wiele innych usług, a jeśli nie jesteś do nas przekonany polecamy zobaczyć nasze opinie o skupie nieruchomości.
Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]