4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

wycena nieruchomosci
Czym jest wycena nieruchomości i gdzie ją przeprowadzić?
·

Czym jest wycena nieruchomości i gdzie ją przeprowadzić?

Wycena nieruchomości online to wygodna forma dokonania oceny wartości budynku lub obiektu handlowego. Decydując się na wycenę mieszkania, można przyczynić się nie tylko do poprawnego ustalania cen rynkowych, ale także wystawić ogłoszenie sprzedaży za realną do uzyskania kwotę. Czy tylko podczas sprzedaży przydaje się rzeczoznawca majątkowy? Kiedy warto dokonać analizy wartości nieruchomości? Dowiedz się, z czego składa się kompleksowa wycena oraz w jakich sytuacjach się przydaje. 

Wycena nieruchomości – co to takiego?

Jak najłatwiej opisać usługę, jaką jest wycena mieszkania? Krótko mówiąc, jest to kompleksowe określenie wartości nieruchomości na danym terenie na podstawie jego stanu technicznego oraz dokumentacji. To proces, którym zajmuje się rzeczoznawca majątkowy. Warto jednak wiedzieć, że obecnie istnieje też możliwość wykonania wyceny nieruchomości online, co nie generuje żadnych kosztów i pozwala na uzyskanie ciekawej oferty skupu lokum. 

Wycena mieszkania – kiedy jest wskazana?

Tylko w jednym przypadku wycena mieszkania jest konieczna, a mianowicie wtedy, kiedy dana osoba stara się o uzyskanie kredytu hipotecznego. Operat szacunkowy pozwala na wydanie przez bank decyzji o możliwości realnego finansowania zakupu nieruchomości przy określonej cenie rynkowej. Osoby wnioskujące o uzyskanie kredytu muszą zadbać o prawidłowo wykonany operat szacunkowy. Jest to niezbędny dokument pozwalający na sprawne i poprawne przejście procesu wnioskowania o długoterminową pożyczkę. 

Kiedy jednak wycena mieszkania jest wskazana? Zarówno podczas zawierania transakcji kupna-sprzedaży lokalu, oceny wartości swojego majątku, jak i chęci wykorzystania nieruchomości, jako zabezpieczenia pod kredyt hipoteczny wskazane jest wykonanie operatu szacunkowego. Takimi sprawami zajmuje się kompleksowo rzeczoznawca majątkowy, który dokonuje dokładnej analizy dokumentów w postaci ksiąg wieczystych oraz wizualnej oceny lokalu pod względem jego wartości.

Darmowa wycena nieruchomości online – jak to zrobić?

Aby dokonać wyceny nieruchomości online, wystarczy wejść na stronę internetową KupujemyM.pl oraz wybrać odpowiednią zakładkę. Warto wiedzieć, że wykonanie wyceny online przez internet jest całkowicie darmowe i nie wymaga uiszczenia żadnych opłat z tego tytułu. Wycena nieruchomości online z pomocą portalu internetowego to przede wszystkim wygoda i szybkość działania. Wystarczy przesłać poprzez formularz podstawowe informacje odnoszące się do lokalu takie, jak: 

  • Lokalizacja.
  • Metraż.
  • Stan techniczny.
  • Zdjęcia.
  • Dokumentację.

Po skompletowaniu wszystkich danych wystarczy wysłać je formularzem, a wycena nieruchomości online pojawi się praktycznie od razu. Od teraz, aby określić wartość mieszkania nie trzeba osobiście spotykać się z rzeczoznawcą majątkowym. Wystarczy mieć stały dostęp do internetu i komputer i to wszystko, aby sprawnie dokonać wyceny nieruchomości online. To wygodna opcja dla każdego, kto chce szybko poznać realną wartość mieszkania przed sprzedażą lub chcę otrzymać ofertę skupu lokalu w jak najkrótszym czasie.

Czy wycena nieruchomości online jest bezpieczna?

Korzystanie z wyceny nieruchomości online to w pełni bezpieczna opcja pozwalająca na szybkie określenie wartości lokalu oraz pozyskanie atrakcyjnej propozycji od skupu mieszkań. Rzeczoznawca majątkowy nie musi fatygować się osobiście do klienta. Wystarczy wejść na stronę internetową skupu mieszkań, przesłać podstawowe dane odnoszące się do nieruchomości oraz poczekać kilka chwil na kompleksową wycenę. 

Zarówno wycena mieszkania, jak i wykonanie operatu szacunkowego to bardzo ważne kwestie, o których nie można zapominać nie tylko podczas sprzedaży lokum, ale także wnioskowania o uzyskanie kredytu hipotecznego. Wycena nieruchomości online to jednak najwygodniejsza opcja pozwalająca zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, które trzeba zapłacić rzeczoznawcy majątkowemu.

Czy warto wykonać wycenę nieruchomości online?

Zdecydowanie warto wykonać wycenę nieruchomości online. Takie rozwiązanie pozwala na kompleksowe określenie wartości lokum przed jego sprzedażą oraz uzyskanie informacji na temat tego, jaka cena sprzedaży będzie realna do uzyskania na aukcji. Wycena mieszkania online jest w pełni bezpieczna i nie niesie ze sobą konieczności wykonywania żadnych dodatkowych opłat. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe aspekty usługi, to jest ciekawa alternatywa dla tradycyjnego operatu szacunkowego, wykonanego przez rzeczoznawcę majątkowego.

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]