4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

mieszkanie z ogrodem
Czy warto kupować mieszkanie z ogródkiem?
·

Czy warto kupować mieszkanie z ogródkiem?

Własne mieszkanie to marzenie wielu ludzi. Wybierając je, w szczególności sprawdzamy możliwości cenowe oraz uwarunkowania lokalizacyjne. Kolejnym ważnym elementem branym pod uwagę przy wyborze to piętro, metraż, ilość pokoi. Na końcu zawsze pojawia się myśl, że warto znaleźć mieszkanie z ogrodem, aby rodzina mogła cieszyć się zielenią. Biorąc to pod uwagę, przyszły właściciel wybiera mieszkanie z ogródkiem przydomowym. Co się z tym wiąże i jakie zalety ma to rozwiązanie. Czy warto zainwestować w mieszkanie z ogrodem?

Realizacja tego marzenia może wiązać się z koniecznością sprzedania dotychczasowego  mieszkania. Tu warto skorzystać z oferty firmy https://kupujemym.pl/, gdyż błyskawicznie przeprowadzona transakcja może zapewnić odpowiednio wysokie środki finansowe na nowe „M”.

Zalety i wady mieszkania z ogródkiem

Dużą zaletą posiadania ogródka jest to, że można dowolnie go urządzić Z tego względu brana jest również pod uwagę zamiana mieszkania lub sprzedaż, gdzie za pozyskane środki ze starego lokalu możliwy będzie zakup mieszkania na parterze z ogródkiem. Własny mały ogródek daje możliwość zaadaptowania go na ozdobę obszaru pod mieszkaniem, a jednocześnie pozwala na posadzenie kilku warzyw lub stworzenie miejsca na hodowlę własnych ziół. Coraz częściej umożliwiają to deweloperzy, którzy dobrze wyczuwają społeczne trendy i budują osiedla z dużą ilością zieleni.

Z drugiej strony, wybierając mieszkanie na parterze z ogródkiem właściciel musi również zauważyć pewne wady tego rozwiązania. Wiążą się one bezpośrednio z parterowym usytuowaniem lokalu. Narażone jest ono bardziej na hałasy dochodzące z ulicy i klatki schodowej. Do minusów można również zaliczyć ograniczoną prywatność. Otwarte okna, czy odsłonięte zasłony i rolety mogą przyciągać spojrzenia przechodniów. Kolejną drażliwą sprawą jest możliwość włamania i kradzieży. Z tych względów mieszkania na parterze są często omijane, a wybierane te na pierwszym lub drugim piętrze. 

Jak wybrać mieszkanie z ogrodem?

Rozpatrując zakup mieszkania z ogrodem, warto zwrócić uwagę na powierzchnię ogródka. Mało satysfakcjonująca będzie wielkość kilku metrów kwadratowych. Jeżeli już decydujemy się na mieszkanie z ogródkiem, to zazwyczaj będzie to wystarczająco duży kawałek przestrzeni. Kolejnym aspektem wartym podkreślenia przy wyborze mieszkania z ogrodem, będzie jego usytuowanie w odpowiedniej odległości od wejścia na klatkę schodową.

Chcąc zachować odrobinę prywatności, nie warto narażać się na blisko przechadzających mieszkańców bloku. Aby poczucie prywatności było zachowane warto wziąć pod uwagę wybór mieszkania z ogródkiem dobrze ogrodzonym. To pozwoli na uniknięcie ciekawskich spojrzeń oraz możliwość wtargnięcia intruzów na własny teren.

Czy zakup mieszkania z ogródkiem to dobra inwestycja

Mieszkanie na parterze z ogródkiem może być tańszym rozwiązaniem, niż budowa lub kupno domu. To dobry pomysł dla tych, którzy nie chcą się przeprowadzać poza aglomerację miejską. Również koszty utrzymania mieszkania i ogródka są mniejsze, niż w przypadku domu. Właściciel jednak musi dołożyć starań, by ta inwestycja okazała się korzystna.

Priorytetowo należy mieszkanie na parterze z ogródkiem dobrze zabezpieczyć. Zamontowanie trudnych do sforsowania drzwi oraz okien, a także zainstalowanie systemów antywłamaniowych pozwoli na dobrą ochronę takiego mieszkania. W przypadku chęci wykorzystania ogródka w celach relaksacyjnych warto zazielenić ogrodzenie i tym samym odizolować się od zewnętrznego świata.

Takie mieszkania są zazwyczaj kilka procent tańsze niż te położone wyżej. Zakup mieszkania na parterze z ogródkiem może być bardzo opłacalny, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę dopracowanie szczegółów dotyczących jego odpowiedniego zabezpieczenia. Taka inwestycja, z całą pewnością, będzie wówczas opłacalna.

Mieszkanie z ogródkiem

Kupując mieszkanie z ogródkiem, trzeba dokładnie zapoznać się z umową z deweloperem. Określa ona wyraźnie, do kogo należy zielony teren i kto może z niego korzystać. Niekiedy tereny zielone są własnością wspólną mieszkańców, a wówczas korzystanie jak i zabiegi porządkowe należą do wszystkich. Dlatego też warto rozejrzeć się wśród ofert, gdzie mieszkanie z ogrodem w całości, po zakupie będzie należało do właściciela.

Posiadając mieszkanie w złym stanie technicznym lub w nie ciekawej lokalizacji można zaplanować jego zamianę na nowe mieszkanie z ogrodem. W tym celu warto skorzystać z usług skupu nieruchomości, który bez problemu nabędzie każdy typ nieruchomości w obojętnie, jakim stanie. Wypłaci odpowiedni zadatek, który może zostać wpłacony na poczet zaliczki na nowe M.

Marzenie o ładnym mieszkaniu na parterze z ogródkiem może się dzięki temu szybko spełnić, gdyż skup nieruchomości resztę kwoty błyskawicznie wypłaca zaraz po podpisaniu aktu notarialnego.

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]