4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

sprzedaż nieruchomości po rozwodzie
Sprzedaż nieruchomości po rozwodzie bez podziału majątku
·

Sprzedaż nieruchomości po rozwodzie bez podziału majątku

Małżeństwa, które postanawiają zaciągnąć wspólnie kredyt hipoteczny, powinny odpowiednio zabezpieczyć się przed wieloma sytuacjami losowymi. Bowiem w życiu zdarzają się różne. Obecnie coraz częściej dochodzi do rozwodów, co powoduje pewne komplikacje podczas sprzedaży wspólnego lokalu. Jak wygląda sprzedaż nieruchomości po rozwodzie? Czy spłata mieszkania po rozwodzie jest konieczna? Przyjrzyjmy się nieco bliżej tej tematyce.

Sprzedaż nieruchomości po rozwodzie – czy to możliwe?

Sprzedaż domu po rozwodzie to popularna forma zbycia niechcianej nieruchomości oraz możliwość pozyskania dodatkowej gotówki. Już w trakcie rozwodu małżeństwo, które nie ma rozdzielności majątkowej może z powodzeniem sprzedać mieszkanie. Warunkiem jest jednak obustronne przystąpienie do umowy sprzedaży lokalu. W przypadku gdy jeden z małżonków sprzeciwiłby się podpisaniu dokumentu, sprzedaż lokalu nie będzie możliwa. 

Po rozwodzie można z powodzeniem sprzedać całą nieruchomość lub tylko swoje udziały jeśli lokal pozostaje we własności obydwu osób. Sprzedaż mieszkania po rozwodzie możliwa jest w kilku przypadkach:

  • Jeden z małżonków spłaci drugiego lub całkowicie zrzeknie się praw do nieruchomości
  • Osoby posiadające udziały w lokalu sprzedadzą je w ramach umowy sprzedaży udziałów
  • Byłe małżeństwo dojdzie do porozumienia, sprzedając lokal wspólnie, dzieląc się zyskiem

Sprzedaż domu po rozwodzie oraz sprzedaż mieszkania po rozwodzie to kwestie, które poruszane są coraz częściej przez osoby w takiej sytuacji życiowej. Decydując się na zbycie takiego lokalu, warto skorzystać z usług profesjonalnego skupu mieszkań zadłużonych. W ten sposób można szybko i bez zbędnych formalności pozbyć się niechcianego lokalu lub samych udziałów.

Sprzedaż i spłata lokum po rozpadzie małżeństwa – jak zrobić to najszybciej?

Warto wiedzieć, że spłata mieszkania po rozwodzie to najwygodniejsza forma rozliczenia między małżonkami jeśli jedno z nich nie chce mieć po rozwodzie nic wspólnego z nieruchomością. Sprzedaż mieszkania po rozwodzie przez jedną ze stron jest możliwa tylko wtedy, kiedy druga strona spłaci tę pierwszą lub nieodpłatnie zrzeknie się swoich praw. Aby dopełnić formalności nieco szybciej, można skorzystać z oferty skupu nieruchomości.

Jest to najszybsza forma zdobycia gotówki za niechcianą nieruchomość po rozstaniu. Sprzedaż domu po rozwodzie dla wielu osób jest jedynym słusznym rozwiązaniem. Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze będzie to proste w realizacji. Oczywiście najlepiej rozstać się w zgodzie i wspólnie zdecydować się na sprzedaż mieszkania po rozwodzie. Kiedy jednak takie wyjście nie jest możliwe po zakończeniu rozprawy sądowej i uzyskaniu wyroku można pozbyć się także jedynie swoich udziałów.

Dlaczego warto spłacić mieszkanie po rozwodzie lub zdecydować się na jego sprzedaż?

Podział mieszkania po rozwodzie to naturalna kolej rzeczy, która następuje wraz z rozstaniem się małżonków. Jest to jedna z opcji, którą mają do wyboru osoby procesujące się w sądzie w ramach rozwodu. Sprzedaż mieszkania po rozwodzie jest możliwa przez obie strony posiadające prawa do lokalu. Każdy może pozbyć się swoich udziałów lub sprzedaż nieruchomość wspólnie. Kiedy jednak byli małżonkowie nie mogą dojść do porozumienia, sprzedaż mieszkania po rozwodzie może okazać się kłopotliwa.

Przeprowadziliśmy już podział mieszkania po rozwodzie, czy warto sprzedać dom po rozwodzie? Zdecydowanie tak, pod warunkiem, że nieruchomość nie jest objęta żadnymi długami oraz problemami na tle prawnym. Najlepszą możliwą opcją jest wspólne dojście do porozumienia i sprzedaż mieszkania po rozwodzie wraz z podziałem zysków zgodnie z udziałami.

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]