sprzedaz-dzialki-budowlanej-sprzedam-dzialke-budowlana

Sprzedaż działki budowlanej ? jak szybko sprzedać działkę budowlaną?

Sprzedaż działki budowlanej może powodować wiele problemów. Począwszy od trudności ze znalezieniem potencjalnego klienta, który odkupi działkę budowlaną, po takiego, któremu sprzedasz działkę bez zbędnego obniżania ceny.

Jak sprzedać działkę budowlaną szybko i za gotówkę, bez pośredników?

Wiele osób posiadających kawałek ziemi z przeznaczeniem pod budowę staje przed wyborem jej sprzedaży. Dlaczego? Dzieje się tak z różnych powodów; czasem budowa nie wypali lub po prostu zmieniają się plany. Często też właściciele działek budowlanych potrzebują pozyskać dodatkowe środki pieniężne i to właśnie zbycie działki daje taką możliwość w dość krótkim czasie.

A może wszedłeś na naszą stronę, ponieważ zastanawiasz, jak sprzedać działkę budowlaną i chciałbyś to zrobić bez zbędnym problemów?

Formalności związane ze zbyciem ziemi mogą okazać się kłopotliwe i wcale nas nie dziwi fakt, że czasem po prostu kogoś to przerasta. Z naszej strony oferujemy pomoc przede wszystkim w takich sytuacjach. Zastanawiasz się może, jak? Usługi KupujemyM.pl ? to także skup działek budowlanych szybko i za gotówkę od ręki.

Co to znaczy?

Działka budowlana na sprzedaż ? jak to zrobić krok po kroku?

Kiedy jesteś w posiadaniu działki budowlanej i chcesz ją sprzedać, musisz zadbać o kilka ważnych aspektów, bez których pozyskanie dodatkowych środków ze sprzedaży nie będzie możliwe. Przede wszystkim weź pod uwagę etapy sprzedaży działki budowlanej, do których zaliczamy:

 1. Zgromadzenie niezbędnej dokumentacji.
 2. Zrealizowanie wyceny przez rzeczoznawcę.
 3. Ustalenie minimalnej ceny sprzedaży.
 4. Promocja oferty sprzedaży.
 5. Dopełnienie formalności notarialnych i kwestii podatkowych.

Myślisz sobie: ?Sprzedam działkę budowlaną?? Weź pod uwagę przede wszystkim powyższe etapy, które dotyczą skutecznej sprzedaży własności w postaci ziemi oraz z góry określ kwotę, jaką chcesz otrzymać. Pamiętaj, że jesteś także zobligowany do zapłaty podatku od sprzedaży działki budowlanej. Opłaty podatkowe obowiązują, jeśli chcesz zbyć ziemię przed upływem 5-lat od czasu wejścia w jej posiadanie.

Jeśli sprzedajesz działkę budowlaną po upływie tego okresu, unikniesz zapłaty podatku ? a to lubi każdy z nas.

Ile wynosi podatek ze sprzedaży działki budowlanej? Podatek traktuje się, jak dochód, a wynosi 17%. To procent naliczany od kwoty będącej różnicą ceny zakupu i sprzedaży działki, pomniejszonej o takie czynniki, jak:

Decydując się sprzedaż działki budowlanej do skupu nieruchomości KupujemyM.pl, możesz liczyć przede wszystkim na sprawne załatwienie formalności, pomoc w zakresie załatwiania spraw urzędowych oraz szybką wypłatę środków.

Sprzedaż działki budowlanej do skupu nieruchomości KupujemyM.pl to świetne rozwiązanie

Sprzedaż działki budowlanej

Formularz

Jak sprzedać szybko działkę budowlaną do skupu nieruchomości KupujemyM.pl? Napisz do nas, wypełniając formularz wyceny – potrzebujemy jedynie najważniejsze informacje.

Wycena online
Sprzedaż działki budowlanej

Oferta

Po wpłynięciu formularz dotyczącego sprzedaży domu postaramy się jak najszybciej odesłać wycenę zawierającą naszą propozycję kupna Twojej działki budowlanej.

wycena online
Sprzedaż działki budowlanej

Akt notarialny

Jeśli nasza oferta skupu Twojej działki budowlanej będzie dla Ciebie atrakcyjna, przyjedziemy na spotkanie u notariusza podpisać umowę. Pieniądze wypłacamy od ręki!

Co przygotować?

Sprzedaż działki budowlanej ? jak sprzedać działkę budowlaną szybko i za gotówkę?

Nie wiesz jak sprzedać działkę budowlaną? Formalności, które musisz załatwić, jest wiele. 

Do podstawowych obowiązków sprzedającego należy kompletacja niezbędnej dokumentacji działki. Aby transakcja mogła dojść do skutku, musisz przygotować:

 1. Akt własności ? to dokument potwierdzający prawa do danej ziemi pozwalający na jej skuteczną sprzedaż. Stanowi on gwarancję, że sprzedający jest prawdziwym właścicielem działki.
 2. MPZP ? miejscowy plan zagospodarowania terenu będzie równie ważnym dokumentem przydatnym podczas sprzedaży działki budowlanej. Dlaczego? Ten dokument określa jaki typ budynków może zostać wzniesiony na danym terenie. Dla inwestora to kluczowa informacja wpływająca na atrakcyjność sprzedawanej ziemi.
 3. Wypis z rejestru gruntów ? to kolejny dokument, który określa czy dana działka jest ziemią budowlaną, rolną, leśną czy rekreacyjną.

To lista dokumentów, które potrzebne będą do sprzedaży działki budowlanej. Pamiętaj jednak, że zarówno kompletacja dokumentacji, jak i sam proces sprzedaży może trwać sporo czasu. Kiedy jednak chcesz szybko zrealizować transakcję, możesz skorzystać ze skupu działek działającego online. W ten sposób otrzymasz wycenę nawet w ten sam dzień, kiedy prześlesz niezbędną dokumentację do firmy. Sprzedaż działki budowlanej pomimo tego, że jest dobrą opcją do pozyskania dodatkowej gotówki, to jednak w wielu przypadkach może być problematyczna w trakcie poszukiwania nabywcy.

Wycena działki budowlanej ? czy warto ją zrobić przed sprzedażą?

Jak wycenić działkę budowlaną? Chcesz wiedzieć, za ile sprzedać działkę budowlaną będącą Twoją własnością? Wszelkie koszty związane z oceną wartości działki są różne w zależności od rodzaju zabudowy i wielkości gruntu. Zazwyczaj koszt realizacji wyceny przez rzeczoznawcę wynosi około 400-600 złotych. To niewielka kwota za usługę wyceny, która pozwoli na skuteczną sprzedaż działki budowlanej za realną wartość rynkową gruntu.

To ważne! Kiedy wybierasz rzeczoznawcę, zwracaj uwagę na to, aby ten był wpisany na listę biegłych rzeczoznawców majątkowych, dzięki czemu masz pewność, że wykonana wycena będzie rzetelna. 

Kiedy chcesz szybko pozbyć się gruntu pod zabudowę i pozyskać środki pieniężne koniecznie skorzystaj z usług skupu działek budowlanych, nieruchomości i innych lokali mieszkalno-usługowych. W ten sposób wszelkie formalności załatwisz z pomocą specjalistów oraz zaoszczędzisz swój czas i pieniądze.

Sprzedaż działki budowlanej do KupujemyM.pl

Jeśli zastanawiasz się, jak szybko sprzedać działkę budowlaną bez szukania kupca miesiącami, to odsprzedaj ją nam. Wypełnij formularz Wycena Online i poczekaj na kontakt z naszej strony. W wiadomości zwrotnej wyślemy ofertę kupna.

Wycena domu online

Skorzystaj z formularza i skontaktuj się z nami, a dowiesz się, jak szybko sprzedać działkę budowlaną!

Wypełniając formularz, otrzymasz całkowicie darmową, szybką i niezobowiązującą wycenę nieruchomości online.

Dlaczego kupujemy mieszkania bez oglądania? Jesteśmy profesjonalistami z wieloletnim stażem w obrocie nieruchomościami. Mamy dostęp do wiedzy o cenach transakcyjnych, znamy nasz rynek i wiemy też, na jakich zasadach działa konkurencja.

Do wyceny wystarczą nam podstawowe informacje oraz zdjęcia lokalu. Kupujemy nieruchomości inwestycyjnie, kierujemy się więc zupełnie innymi wytycznymi, niż osoba prywatna, jako kupiec.

Dzięki temu Ty możesz szybko sprzedać mieszkanie za gotówkę, my kupujemy lokal, który się po prostu opłaca. Wszyscy są zadowoleni z transakcji.

Napisz, jakiego typu i jakiej wielkości działkę chcesz sprzedać. Podaj jej wielkość oraz adres. Skontaktujemy się, jak najszybciej.

Sprzedaj mieszkanie

Aby otrzymać ofertę zakupu, wypełnij formularz z informacjami o Twojej nieruchomości

 • Najlepszy sposób na szybką sprzedaż działki budowlanej to zbycie jej do skupu nieruchomości. Dlaczego to najpewniejsze rozwiązanie? Ponieważ skup nieruchomości odkupuje działki za gotówkę i od ręki. Nie musisz czekać i szukać klienta, który być może będzie potrzebował dodatkowego czasu na kredyt. KupujemyM.pl chętnie odkupi działki budowlane w całej Polsce. Jedyne, co musisz zrobić, to do nas napisać.

 • Sprzedaż działki budowlanej do KupujemyM.pl jest legalne i nie ma konieczności poznawania przepisów. Umowę kupna/sprzedaży podpiszemy u niezależnego notariusza, nie będzie miała żadnych kruczków. Transakcja jest zwykłą sprzedażą, taką samą, jakbyś zbył działkę na rzecz osoby prywatnej.

 • Skup nieruchomości KupujemyM to legalna firma, która działa w zakresie obowiązujących przepisów. Wszystkie umowy, łącznie te dotyczące sprzedaży działek budowlanych podpisujemy u notariusza. Są to zwykłe dokumenty, które nie zawierają żadnych kruczków prawnych.

 • Obowiązek opłacenia podatku ze sprzedaży działki budowlanej leży po stronie byłego właściciela. Jest to przychód i należy odprowadzić od niego podatek.

 • Sprzedaż działki budowlanej może trwać od 3 do 5 dni. Wszystko zależy od tego, czy działka nie ma trudnego statusu prawnego oraz, czy posiadasz potrzebne dokumenty. Umową zajmie się notariusz w Twoim mieście. Musisz przyznać, że to bardzo szybka transakcja. W dodatku płacimy gotówką od ręki!

 • Jeśli zastanawiasz się, jak szybko sprzedać działkę budowlaną, to oferta skupu nieruchomości będzie błyskawiczna! Pieniądze wypłacamy od razu po podpisaniu umowy u notariusza. Może to być przelewu lub wypłata w gotówce.

 • Znalezienie kupca, aby odkupił działkę budowlaną szybko i za gotówkę, jest wyjątkowo trudne. Jeśli chodzi o sprzedaż działki budowlanej do skupu nieruchomości KupujemyM.pl, to pieniądze otrzymasz w ciągu 5 minut od podpisania umowy sprzedaży.

 • To zależy. Kupujemy nieruchomości i działki inwestycyjnie, więc nie zawsze mamy potrzebę oglądać przedmiot zakupu. Jeśli taka konieczność zaistnieje, przyjedziemy tylko raz i to z konkretami.

 • Jeśli zastanawiasz się, za jaką cenę sprzedać swoją działkę budowlaną, to na tym etapie niestety nie będziemy mogli się wypowiedzieć. Dopiero po przesłaniu formularza kontaktowego uzyskamy więcej danych i dokonamy wyceny. Z reguły jest to 90-95% wartości nieruchomości. Napisz do nas, a porozmawiamy. Zupełnie za darmo i bez żadnych prowizji. My po prostu kupujemy.