sprzedaz-domu-jak-szybko-sprzedac-dom-skup-nieruchomosci-skup-domow-2

Sprzedaż domu ? jak szybko sprzedać dom za gotówkę?

Sprzedaż domu może generować wiele problemów. Począwszy od trudności ze znalezieniem potencjalnego klienta, który odkupi dom, po takiego, który zażąda obniżenia ceny nieruchomości za każdą znalezioną usterkę. Jeśli posiadasz dom do remontu na sprzedaż, to zbycie go może trwać latami.

Jak sprzedać dom szybko i za gotówkę?

Jeżeli zastanawiasz się, jak sprzedać dom szybko, to za chwilę podpowiemy jedno pewne rozwiązanie. Sprzedaż domu, wbrew pozorom, nie należy do najprostszych rodzajów transakcji, szczególnie jeżeli zależy Ci nie tylko na szybkości, ale również na bezpieczeństwie transakcji. Podpowiemy jak sprzedać dom, ale też jaki podatek od sprzedaży domu będziesz musiał uiścić, czy jaką dokumentację będziesz musiał zebrać. Ponadto, podpowiemy Ci, jaki jest najszybszy i najbezpieczniejszy sposób na sprzedaż nieruchomości.

Sprzedaż domu ? co trzeba wiedzieć?

Sprzedaż domu to nie lada wyzwanie. Żeby całą operację przeprowadzić skutecznie, będziesz się musiał nieco natrudzić. Niestety, samo ogłoszenie w internecie, wykrzykujące tytułem ?sprzedam dom?, niestety nie wystarczy. Pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić, jest przeprowadzenie swego rodzaju audytu zbywanej nieruchomości ? zarówno pod kątem fizycznym, jak i prawnym.

Koniecznie sprawdź, jaki jest stan techniczny domu, który zamierzasz sprzedać. Postaraj się zaprowadzić w nim porządek, a jeżeli jest coś, co wymagałoby remontu, to nie zwlekaj z tym ? żeby Twoja nieruchomość mogła przyciągać potencjalnych nabywców, musi swą prezencją świadczyć o tym, że warto poświęcić jej chwilę uwagi. Zatem, jak sprzedać dom? Należy o niego zadbać.

Gdy już wykonasz ten krok, możesz się zabrać za pisanie ogłoszenia, które umieścisz w internecie. Pamiętaj, żeby w tytule umieścić najistotniejsze informacje o nieruchomości ? obok ?sprzedam dom?, powinna się znaleźć także jego powierzchnia, liczba pomieszczeń, oraz, przede wszystkim, cena.

Dopiero w części ogólnej ogłoszenia, postaraj się o rozwinięcie go, jak największą i najdokładniejszą ilością informacji, najlepiej wypunktowując wszystkie. Przyszli nabywcy będą chcieli znać każdy detal, a szukając informacji w internecie, bardzo będą sobie cenić swój czas ? docenią również, jeżeli i Ty okażesz szacunek dla ich cierpliwości.

Stąd jest już niedługa droga do finalizacji całego procesu. Sprzedaż domu czai się tuż za rogiem ? jedyne, co musisz zrobić, to czekać na telefon od swojego potencjalnego kontrahenta, po czym zaprosić go na oględziny nieruchomości.

Sprzedaż domu do skupu nieruchomości KupujemyM.pl to świetne rozwiązanie

Sprzedaż domu

Formularz

Jak sprzedać szybko dom do skupu nieruchomości KupujemyM.pl? Napisz do nas, wypełniając formularz wyceny – potrzebujemy jedynie najważniejsze informacje.

Wycena online
Sprzedaż domu

Oferta

Po wpłynięciu formularz dotyczącego sprzedaży domu postaramy się jak najszybciej odesłać wycenę zawierającą naszą propozycję kupna.

wycena online
Sprzedaż domu

Akt notarialny

Jeśli nasza oferta będzie dla Ciebie atrakcyjna, przyjedziemy na spotkanie u notariusza podpisać umowę. Pieniądze wypłacamy od ręki!

Co przygotować?

Sprzedaż domu z działką ? jak sprzedać dom szybko i za gotówkę?

Zanim to nastąpi, warto, żebyś przygotował się na to spotkanie od strony prawnej. Chodzi tutaj nie tylko o audyt stanu prawnego nieruchomości (jeżeli takowy jest w ogóle potrzebny), ale również o samo zebranie niezbędnej dokumentacji sprzedażowej. Klient na pewno doceni Twój trud i prawdopodobnie przyspieszy swoje procesy decyzyjne, ciesząc się, z jak dużej ilości pracy go już wyręczyłeś. Ponadto, poświadczasz w ten sposób swoją rzetelność, a to właśnie ona stanowi najlepszą odpowiedź na pytanie ?jak sprzedać dom??

Jakie dokumenty do sprzedaży domu?

Podstawowym dokumentem, na jakim będzie się opierać sprzedaż domu, jest oczywiście umowa przedwstępna sprzedaży. Zawiera ona wszystkie szczegóły, dotyczące transakcji i powinna zostać potwierdzona notarialnie. Możesz przygotować ją zawczasu.

Zanim to jednak nastąpi, powinieneś się postarać o operat szacunkowy. Jest to dokument, wystawiany przez certyfikowanego rzeczoznawcę, który potwierdzi zarówno stan prawny nieruchomości, jak i jej wartość rynkową. Dzięki temu przyszły właściciel mieszkania będzie wiedział, że nie próbujesz go oszukać, a przy tym, nie będzie miał problemów z uzyskaniem kredytu hipotecznego. Tobie zaś, operat szacunkowy przyda się dla celów podatkowych.

Zatrzymując się na tej kwestii, zapewne zastanawiasz się, jaki podatek od sprzedaży domu? Taką sprzedaż, będziesz musiał rozliczyć na zasadach ogólnych, czyli 19% od dochodu. Pamiętaj jednak, że dochód, to nie jest to samo, co przychód. Możesz bardzo efektywnie pomniejszyć sumę uiszczanego podatku, skrupulatnie wyliczając koszty, jakie pochłonie sprzedaż domu ? czyli przede wszystkim opłaty notarialne. Niemniej, największym, a zarazem najbardziej oczywistym kosztem, jest sam zakup domu, którego wcześniej dokonałeś ? całą jego ówczesną cenę, możesz odliczyć od podatku.

O co jeszcze zapyta Cię kupujący? Przede wszystkim, jeżeli sprzedaż domu ma dojść do skutku, to Twój potencjalny kontrahent, na pewno będzie chciał zajrzeć do księgi wieczystej nieruchomości. Jest to potrzebne, by potwierdzić Twoje faktyczne prawo do dysponowania nieruchomością, a także podstawę jej nabycia.

Sprzedaż domu do skupu nieruchomości KupujemyM.pl

Jeśli zastanawiasz się, jak szybko sprzedać dom bez szukania kupca miesiącami, to odsprzedaj ją nam. Wypełnij formularz Wycena Online i poczekaj na kontakt z naszej strony. W wiadomości zwrotnej wyślemy ofertę kupna.

Wycena domu online

Skup nieruchomości online, czyli jak szybko sprzedać dom?

Jeżeli zastanawiasz się, jak sprzedać dom, ale tak, żeby wszystko przebiegło niezwykle szybko, jednocześnie gwarantując Ci pełne bezpieczeństwo całej transakcji, to mamy dla Ciebie idealną alternatywę. Nasz skup nieruchomości online, odkupi od Ciebie Twoją nieruchomość bez względu na jej stan ? nawet wówczas, gdy jest ona zadłużona. Pomożemy Ci zebrać niezbędne dokumenty, a jeżeli taka będzie Twoja wola, to skompletujemy je wszystkie za Ciebie.

Jeżeli nam zaufasz i skontaktujesz się z nami przez Formularz Kontaktowy, to już w ciągu kilku dni spotkamy się u notariusza, by sfinalizować transakcję i przekazać Ci pieniądze. Wypełnij formularz poniżej, a w ciągu 24h otrzymasz naszą ofertę.

Skorzystaj z formularza i skontaktuj się z nami, a dowiesz się, jak szybko sprzedać dom z działką!

Wypełniając formularz, otrzymasz całkowicie darmową, szybką i niezobowiązującą wycenę domu online.

Dlaczego kupujemy domy bez oglądania? Jesteśmy profesjonalistami z wieloletnim stażem w obrocie nieruchomościami. Mamy dostęp do wiedzy o cenach transakcyjnych, znamy nasz rynek i wiemy też, na jakich zasadach działa konkurencja.

Do wyceny wystarczą nam podstawowe informacje oraz zdjęcia lokalu. Kupujemy nieruchomości inwestycyjnie, kierujemy się więc zupełnie innymi wytycznymi, niż osoba prywatna, jako kupiec.

Dzięki temu Ty możesz szybko sprzedać mieszkanie za gotówkę, my kupujemy lokal, który się po prostu opłaca. Wszyscy są zadowoleni z transakcji.

Jeśli chcesz sprzedać dom szybko, opisz nam swoją nieruchomość. Szczególnie interesuje nas adres oraz stan domu, jego wielkość i informacje dotyczące działki.

Sprzedaj mieszkanie

Aby otrzymać ofertę zakupu, wypełnij formularz z informacjami o Twojej nieruchomości

  • Najlepszy sposób na szybką sprzedaż domu to zbycie do skupu nieruchomości. Dlaczego to najpewniejsze rozwiązanie? Ponieważ skup nieruchomości odkupuje domy za gotówkę i od ręki. Nie musisz czekać i szukać klienta, który być może będzie potrzebował dodatkowego czasu na kredyt. KupujemyM.pl chętnie odkupi domy w całej Polsce. Jedyne, co musisz zrobić, to do nas napisać.

  • Sprzedaż domu do KupujemyM.pl jest legalna i nie ma konieczności poznawania dodatkowych przepisów. Umowę kupna/sprzedaży podpiszemy u niezależnego notariusza, nie będzie miała żadnych kruczków. Transakcja jest zwykłą sprzedażą, taką samą, jakbyś zbył działkę na rzecz osoby prywatnej.

  • Skup nieruchomości KupujemyM to legalna firma, która działa w zakresie obowiązujących przepisów. Wszystkie umowy, łącznie te dotyczące sprzedaży domów podpisujemy u notariusza. Są to zwykłe dokumenty, które nie zawierają żadnych kruczków prawnych. Skupujemy domy w całej Polsce, a klienci są zadowoleni z transakcji dokonanej z nami.

  • Obowiązek opłacenia podatku ze sprzedaży działki budowlanej leży po stronie byłego właściciela. Jest to przychód i należy odprowadzić od niego podatek.

  • Sprzedaż domu może trwać od 3 do 5 dni. Wszystko zależy od tego, czy dom do sprzedaży nie ma trudnego statusu prawnego oraz, czy posiadasz potrzebne dokumenty. Umową zajmie się notariusz w Twoim mieście. Musisz przyznać, że to bardzo szybka transakcja. W dodatku płacimy gotówką od ręki!

  • Jeśli zastanawiasz się, jak szybko sprzedać dom, to oferta skupu nieruchomości będzie błyskawiczna! Pieniądze wypłacamy od razu po podpisaniu umowy u notariusza. Może to być przelewu lub wypłata w gotówce.

  • Znalezienie kupca, aby odkupił dom szybko i za gotówkę, jest wyjątkowo trudne. Jeśli chodzi o sprzedaż domu do skupu nieruchomości KupujemyM.pl, to pieniądze otrzymasz w ciągu 5 minut od podpisania umowy sprzedaży.

  • To zależy. Kupujemy nieruchomości w tym domy inwestycyjnie, więc nie zawsze mamy potrzebę oglądać przedmiot zakupu. Jeśli taka konieczność zaistnieje, przyjedziemy tylko raz i to z konkretami.

  • Jeśli zastanawiasz się, za jaką cenę sprzedać swój dom, to na tym etapie niestety nie będziemy mogli się wypowiedzieć. Dopiero po przesłaniu formularza kontaktowego uzyskamy więcej danych i dokonamy wyceny. Z reguły jest to 90-95% wartości nieruchomości. Napisz do nas, a porozmawiamy. Zupełnie za darmo i bez żadnych prowizji. My po prostu kupujemy.