4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

dzielnice warszawy
Ranking dzielnic Warszawy-czyli gdzie najlepiej zamieszkać?
·

Ranking dzielnic Warszawy-czyli gdzie najlepiej zamieszkać?

Stolica naszego kraju liczy sobie 1,7 miliona mieszkańców w różnej sytuacji ekonomicznej i z odmiennymi preferencjami. Każdy decyduje się na zamieszkanie w odpowiadającej mu okolicy, a możliwości wyboru w powiecie warszawskim są zróżnicowane. Warszawa stwarza możliwości na wszelkim polach, przyciągając ludzi z całej Polski. Pierwszy kontakt z tym miastem może okazać się szokiem, warto zatem odpowiednio merytorycznie przygotować się przed podjęciem wyboru o ostatecznym osiedleniu w konkretnej dzielnicy Warszawy.

Dzielnice Warszawy- jakie miejsce najlepsze do życia?

Warszawa jest podzielona na 18 dzielnic, które różnią się parametrami takimi jak wielkość, gęstość zaludnienia, liczba terenów zielonych oraz udogodnieniami. Poszukując miejsca do życia bierzemy pod uwagę różne aspekty, uwzględniając swoje priorytety. W naszym rankingu dzielnic Warszawy wzięliśmy pod uwagę najpopularniejsze kategorie.

Jaka dzielnica Warszawy należy do najspokojniejszych?

Jak podają statystyki, do najbezpieczniejszej dzielnicy Warszawy należy Wilanów, Ursynów i Wesoła, za nimi plasują się Żoliborz oraz Ursus.

Najmniej bezpiecznie natomiast czują się mieszkańcy Praga-Północ, Śródmieścia i Ochoty

Jeśli szukamy mieszkania na sprzedaż w Warszawie jako rodzina, najlepiej zdecydujmy się na zakup w okolicach Ursynowa lub Wesołej, możemy brać także pod uwagę Bielany i Żoliborz, unikajmy jednak Rembertowa, Włoch i Pragi- Północ, nie stwarzających pozytywnych perspektyw dla najmłodszych.

Kierując się pragnieniem funkcjonowania w otoczeniu pełnym zieleni z niską emisją hałasu i czystym powietrzem rozważmy Wesołą, ewentualnie Bielany. ?Zielony Żoliborz? z utworu Staszczyka w rankingach plasuje się za wymienionymi dzielnicami Warszawy. Do najbardziej zadbanych dzielnic Warszawy należą Wilanów i Wesoła. Wymienione miejsca znane są także ze swojej przyjazności dla pupili.

Masz nieruchomość w Warszawie? – Sprawdź wycenę twojej nieruchomości w Warszawie

Jeśli jesteśmy aktywnymi osobami, dla których istotną rolę w wyborze nowego mieszkania w Warszawie, stanowi dostęp do placówek sportowych wybierzmy  pomiędzy Ursynowem, Wilanowem i Wesołą. Dla biegaczy atrakcyjne będą także okolice Bielan.

Najlepsza komunikacja na Urysnowie, w Rembertowie wieczne korki.

Jeśli stawiamy na bezproblemowe i szybkie dojazdy, rozważmy zakup mieszkania w Ursynowie, Bielanach czy Pradze Południe. Najmniej rozwinięta komunikacja dotyczy terenów podmiejskich, Rembertowa, Starołęki i Wesołej.

Przeczytaj więcej o skupie nieruchomości Warszawa

Gdzie szukać mieszkania na sprzedaż w Warszawie z najniższymi kosztami życia?

Pragnąc zaoszczędzić na czynszu i zakupie nieruchomości przejrzyjmy oferty nowych inwestycji w Warszawie w pobliżu Ursusa, Targówka, Starołęki i Włoch, jednak miejmy na uwadze, że koszty życia w stolicy znacznie przewyższają inne miasta i znalezienie nieruchomości po kosztach jest sporym wyzwaniem. Najdrożej postrzegane jest Śródmieście, Wilanów i Żoliborz.

Kultura, życie towarzyskie i rozrywka? Wygrywa Śródmieście.

Stawiając na atrakcyjny kulturalnie tryb życia osiedlmy się w Śródmieściu, Żoliborzu lub Wilanowie. Te dzielnice Warszawy nie pozwolą nam na nudę oferując gamę ciekawych doświadczeń na wielu polach, niezależnie od pory dnia. Nie planujmy raczej mieszkania w Rembertowie, Wesołej czy Włochach, gdyż są to dzielnice Warszawy cieszące się najmniejszą atrakcyjnością.

Czy warto szukać mieszkania na sprzedaż w Warszawie Woli?

Dzięki bliskiemu otoczeniu centrum Wola stała się jedną z najbardziej pożądanych dzielnic Warszawy.  Zapewnia swoim mieszkańcom wysoki standard życia ze względu na swoją świetną lokalizację, dostęp do obiektów kulturalnych, sportowych. Ta dzielnica Warszawy jest polecana szczególnie tym, którym nie przeszkadza warszawski pęd, miejskie tempo życia i przepełnione bloki. Istnieje tutaj wciąż możliwość relaksu wśród zielonych parków i aktywności na świeżym powietrzu. Szukającym miejsca na inwestycje w Warszawie, obszar ten przypadł do gustu ze względu na swoją zróżnicowaną specyfikę. Nowe mieszkania na Woli w Warszawie w szybkim tempie znajdują nowych nabywców, pomimo faktu, że cena nowych mieszkań w Warszawskiej Woli jest stosunkowo wysoka – średnia za mkw. plasuje się w granicach 10 tys. złotych. Na ten fakt ma wpływ szeroka oferta nowych lokali o wysokim standardzie.

Nowe inwestycje w Warszawie

Do najciekawszych, nowych inwestycji mieszkaniowych w Warszawie należą nowopowstałe nowoczesne osiedla In Place na granicy dwóch dzielnic Warszawy: Ochoty i Włoch. Ich zaletą jest otoczenie Parku Szczęśliwickiego i sąsiedztwo PKP Warszawa Rakowiec. Wyjątkowość inwestycja zawdzięcza pakietowi smart home, a w apartamentach możliwe będzie sterowanie oświetleniem, temperaturą, używanie bezdotykowej kontroli dostępu do budynku oraz zaawansowanego monitoringu.

Także Warszawska Białołęka może poszczycić się nową inwestycją- osiedle w pobliżu Parku Leśnego w Warszawie stworzone dla amatorów aktywności outdoorowych i miłośników zieleni.

Kolejna interesująca nowa inwestycja w Warszawie to osiedle w dzielnicy Szamoty, w którego skład wchodzić będzie 6 modernistycznych budynków. Zaletą jest dostęp do tężni na osiedlu, strefy zabawa dla najmłodszych, wybiegu dla psów oraz ogrodów

Zainteresowany sprzedażą mieszkania? Sprawdź nasz skup nieruchomości

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]