4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

Pożyczka pod zastaw nieruchomości
Pożyczka pod zastaw nieruchomości. Na czym polega?
·

Pożyczka pod zastaw nieruchomości. Na czym polega?

Często słyszymy od znajomych, że zaciągnięta została przez nich pożyczka pod zastaw domu. Inna nazwa tego zobowiązania to pożyczka pod hipotekę. Decyduje się na nią coraz więcej osób, gdyż jest to sposób na otrzymanie wysokiej kwoty na dowolny cel. Zamiast zaciągać kredyt gotówkowy, pożyczka pod zastaw mieszkania pomaga kupić nową nieruchomość np. od dewelopera. Jest też szansą na zakup nowego auta lub wsparciem na otworzenie własnego biznesu. Prawo zezwala na pobieranie kredytów do wysokości 80% wartości nieruchomości.

Łatwo zatem obliczyć, że wysokość wypłaconej sumy może być bardzo duża. Istnieje jeszcze jedna możliwość otrzymania gotówki w krótkim czasie. To po prostu sprzedaż nieruchomości od ręki. Minimum formalności to domena skupów nieruchomości. W ten sposób można uniknąć ustanowienia hipoteki na nieruchomości i dostać potrzebną kwotę w bardzo krótkim czasie.

Jak wygląda pożyczka pod hipotekę i kto jej udziela?

Kredyt hipoteczny (czyli pożyczka pod hipotekę) swą nazwę zawdzięcza prostej czynności. W momencie, gdy zaciągana jest pożyczka pod zastaw domu, ustanawia się hipotekę. To nic innego jak wpis do księgi wieczystej konkretnej nieruchomości. Ma to na celu zabezpieczenie obu stron: kredytodawcy i kredytobiorcy. Bank lub inna instytucja udzielająca pożyczki musi mieć pewność, że pieniądze zostaną zwrócone. Gwarancja spłaty należności to nieruchomość.

Co istotne, właściciel domu, mieszkania lub działki nadal z niej korzysta i nie traci żadnych praw. Można też sprzedać dom z hipoteką. Tego typu zobowiązanie finansowe oznacza, że osoba, która pobrała kredyt, ma zabezpieczenie jego spłaty. Problem może pojawić się w momencie, gdy z jakichś przyczyn trudniej o terminową spłatę rat kredytowych. Wówczas bank lub inna instytucja wpisana w akcie notarialnym jako wierzyciel, może wystawić nieruchomość na sprzedaż. Dlatego bezpieczniejszym rozwiązaniem jest po prostu sprzedaż nieruchomości, np. zbędnej działki lub nawet udziałów w mieszkaniu czy domu.

Kredyt hipoteczny z BIK-iem czy bez?

Pożyczka pod zastaw działki jest popularną formą uzyskania wsparcia finansowego na dowolny cel. Jeśli ktoś posiada kredyt bankowy i potrzebuje dodatkowych pieniędzy, to jednym z rozwiązań będzie pożyczka pod zastaw nieruchomości bez BIK. Co oznacza skrót BIK? Jest to Biuro Informacji Kredytowej, które gromadzi dane kredytobiorców i dłużników z całego kraju. Pożyczki bankowe wiążą się z wieloma ograniczeniami.

Banki sprawdzają dokładnie historię kredytową w specjalnym rejestrze BIK. Jeśli osoba, która chce zaciągnąć pożyczkę pod hipotekę, miała w przeszłości negatywne epizody kredytowe, bank może nie udzielić kredytu. Taka negatywna historia odnotowana w BIK to chociażby nieterminowe spłaty rachunków za telefon czy mandatów. Dlatego wyjściem jest pożyczka pod zastaw nieruchomości bez BIK lub jeszcze prostsza opcja, czyli sprzedaż mieszkania, działki albo domu. Najlepiej w takiej sytuacji skorzystać z usług, jakie oferuje skup nieruchomości. Taki skup nie pobiera prowizji od sprzedaży, nie jest pośrednikiem, ani brokerem. Na podstawie sprawnej wyceny online, można w krótkim czasie spieniężyć nieruchomość i szybko uzyskać finansowanie na zaplanowane inwestycje.

Kredyt hipoteczny – czy jest dla niego alternatywa?

Pożyczka pod hipotekę nieruchomości pozwala uzyskać wysoką kwotę na dowolny cel. Nie trzeb bankowi podawać, po co zaciągamy kredyt. Wypłacana kwota jest zabezpieczona poprzez wpis w hipotece, będzie widoczna w akcie notarialnym oraz innych ważnych dokumentach. Dlatego warto rozważyć sprzedaż nieruchomości w skupie, wykonującym wyceny online. Bankowa pożyczka pod zastaw domu wiąże się z koniecznością spłacania miesięcznych rat.

Raz ustanowiona hipoteka, może utrudniać sprzedaż. Innym przykładem jest pożyczka pod zastaw działki. W zależności od ceny terenu i jego lokalizacji oraz przeznaczenia można ustanowić hipotekę na działce. Jednak i w tym przypadku skup nieruchomości zapewnia szybką wypłatę środków i minimum formalności. Zamiast męczyć się z comiesięcznymi ratami, lepiej skorzystać z oferty skupu nieruchomości.

Pożyczka pod zastaw mieszkania też nie rozwiązuje problemu spłaty rat. Jedyną instytucją, która pomaga uzyskać potrzebne pieniądze i nie tworzy wieloletnich zobowiązań finansowych, jest skup nieruchomości. Jedną z naszych najbardziej popularnych ofert jest skup nieruchomości zadłużonych. Działamy zupełnie inaczej niż pośrednicy i biura nieruchomości. Firma skupuje domy, działki i mieszkania za gotówkę.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości bez BIK nie będzie już potrzebna, gdy zapoznają się Państwo z szeroką ofertą godnego zaufania skupu nieruchomości. Pożyczka pod hipotekę też nie będzie potrzebna, jeśli postawia Państwo na szybką wycenę online, bez konieczności odwiedzania stacjonarnych biur i czekania w kolejkach. Każdemu, kto posiada nieruchomość i ma prawo własności, przysługuje pożyczka pod zastaw działki albo budynku. Lepiej jednak nie zaciągać kredytów i finansować swoje plany za gotówkę otrzymaną ze skupu.

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]