4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

skup mieszkan poznan - skup nieruchomosci z problemami
Pamiętniki z transakcji cz. 5
·

Pamiętniki z transakcji cz. 5

Dzień dobry. Jak sprzedać szybko mieszkanie w Poznaniu? Prezentujemy 5 część opowieści z serii Pamiętniki z transakcji. Zapraszamy do lektury naszej opowieści.

Skup mieszkań do remontu w Poznaniu

Tym razem wspominamy transakcję w Poznaniu i zakup tamtejszego mieszkania w kamienicy na Jeżycach. 

Mówiąc delikatnie, mieszkanie było w nie najlepszym stanie. Dużym atutem z kolei było jego położenie. Jeżyce, niegdyś uznawane za niebezpieczny zakątek, gdzie nie warto się zapuszczać, dzisiaj zyskuje na atrakcyjności i tętni życiem. Przedwojenne zabytkowe kamienice, tworzące niecodzienny obraz tego miejsca, pozwalają poczuć namiastkę dawnych czasów. Lokalizacja przechodzi renesans i wróciła do łask poznaniaków.

Nasz oddział: Skup nieruchomości Poznań miał przyjemność zawrzeć transakcje z Panem Przemysławem. Klient chciał szybko zbyć nieruchomość i z pewnych względów zdecydował się na podjęcie współpracy właśnie z nami. Pomimo kontaktu z kilkoma innymi firmami wybrał KupujemyM.pl, ponieważ jak sam powiedział: „Byliśmy najbardziej konkretni i słowni”. 

KupujemyM działa szybko

Skontaktował się z nami telefonicznie, próbując jedynie rozeznać się, jak działamy. Już podczas rozmowy zapewniliśmy, że jeśli wyśle nam na maila zdjęcia lokalu oraz numer księgi wieczystej, to w ciągu 30 minut otrzyma od nas ofertę zakupu mieszkania, a umowę przedwstępną możemy podpisać już kolejnego dnia. Pokierowaliśmy także pana Przemka w zakresie dokumentów, które będą potrzebne do sfinalizowania transakcji. 

Jak sam powiedział po podpisaniu aktu notarialnego, było to dla niego bardzo pomocne i poczuł, że ma do czynienia z profesjonalistami. Pomoc na etapie kompletowania dokumentów, była nieoceniona, ponieważ pan Przemysław czuł się przy tym nieco zagubiony. 

Nie jesteśmy zaskoczeni, ponieważ przeciętnie człowiek sprzedaje nieruchomość raz na 15 lat i w pierwszej chwili można dostać zawrotu głowy, widząc ilość spraw potrzebnych do załatwienia w ramach sprzedaży mieszkania. 

Na szczęście nie taki diabeł straszny i, jako że zajmujemy się takimi transakcjami na co dzień, potrafimy szybko i sprawnie przejść przez wymogi formalne. 

Zapewniamy pomoc w formalnościach oraz dostosowujemy się do potrzeb klientów

Ponieważ panu Przemkowi zależało na uregulowaniu różnych wydatków bieżących, umowę przedwstępną z 20% zadatkiem podpisaliśmy w ciągu kilku dni od zgłoszenia. Jednocześnie w ramach tej umowy, daliśmy sobie 1,5 miesiąca na spokojne zgromadzenie wszystkich dokumentów, by w następnym kroku podpisać akt notarialny. 

Może się wydawać, że kolejne 6 tygodni oczekiwania na sprzedaż to długo. Co prawda nie potrzeba było tyle czekać, a ten okres to nic innego, jak wygodny i bezpieczny termin graniczny, o który poprosił p. Przemek. Zapisy w umowie gwarantowały, że do spotkania u notariusza może przystąpić wcześniej. Umówiliśmy się na takie działanie, ze względu na komfort naszego klienta i dlatego, że o to poprosił. Staramy się sprostać potrzebom naszych klientów i zależy nam na zrównoważonej oraz bezpiecznej transakcji. Często wychodzimy naprzeciw prośbom właścicieli nieruchomości i dajemy im więcej czasu, aby mogli rozwiązać swoje problemy oraz przygotować się do finalizacji sprzedaży.

Sprzedaj zadłużone mieszkanie szybko i za gotówkę

Problemem pana Przemysława były długi. Mieszkanie, które od niego odkupiliśmy, miało zadłużenie w kwocie 25 tys. złotych. Dług wynikał z braku regulowania czynszu do wspólnoty mieszkaniowej. Przez ostatnie lata, nikt nie pokrywał opłat. 

Dla nas skup mieszkań zadłużonych to codzienność i przeprowadziliśmy już mnóstwo tego typu transakcji. Powodem tego dosyć dużego zadłużenia była trwająca wiele lat skomplikowana sprawa spadkowa, podczas której nie był określony jeszcze właściciel mieszkania. To trudne momenty, bo nikt z rodziny nie chce płacić za nieruchomość z niejasnym stanem prawnym, a zadłużenie rośnie.

Natomiast z otrzymanego zadatku klient mógł spokojnie spłacić dług i otrzymać stosowne zaświadczenie o braku zaległości czynszowych. Drugim standardowym dokumentem przy sprzedaży mieszkania jest zaświadczenie o braku osób zameldowanych pobierane z Urzędu Miasta i to również udało się otrzymać w ciągu tygodnia od zgłoszenia.

Jeśli i Ty borykasz się z nieruchomością, która ma problemy; jest zadłużona, chcesz sprzedać mieszkanie do remontu lub w nieciekawej okolicy, to napisz do nas. Skorzystaj z formularza kontaktowego i sprzedaj mieszkanie szybko, jak pan Przemek. Chętnie pomożemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]