4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

skup nieruchomosci - skup mieszkan kupujemym jak szybko sprzedac mieszkanie
Pamiętniki z transakcji cz. 4
·

Pamiętniki z transakcji cz. 4

Cześć! Pamiętniki z transakcji to wspomnienia z sytuacji, w jakich udało się nam pomóc osobom, które zwróciły się do nas z zapytaniem o sprzedaż nieruchomości.

Ta transakcja miała miejsce w Legnicy i dotyczyła mieszkania o powierzchni 52 m2 przy ul. Kwiatowej. Jest to rejon miasta, który, mówiąc delikatnie, nie cieszy się najlepszą opinią. Nie jest to dla nas problem, ponieważ kupujemy mieszkania w całej Polsce i w każdym rejonie miasta. 

Jak zabezpieczyć sprzedaż starego mieszkania tak, aby móc zapłacić za nowe?

Mieszkanie było w dobrym stanie, ale zamieszkiwał je właściciel wraz ze swoją żoną i dwójką dzieci. Generalnie nie chodzi o to, że był z tym lokalem jakiś problem. Powodem sprzedaży było to, że małżeństwo zarezerwowało nowe mieszkanie od dewelopera. Umowa przedwstępna z deweloperem jest dość rygorystyczna, więc chodziło o zabezpieczenie środków oraz pewność sprzedaży starego lokum, w ściśle wyznaczonym terminie. 

Pan Wojciech, właściciel, chciał abyśmy podpisali umowę przedwstępną w czerwcu, z zadatkiem rzędu 15% wartości nieruchomości. Zależało mu także na tym, abyśmy wpisali maksymalny termin końcowy kupna, do końca roku z tym zastrzeżeniem, że jeśli uda się mu wcześniej zorganizować z przeprowadzką i zgłosi ten fakt do naszego skupu nieruchomości, to od razu będziemy mogli przystąpić do podpisania aktu notarialnego, np. jeśli rodzinie uda się wyprowadzić w październiku to my w ciągu 5 dni od jego zgłoszenia, przystąpimy to transakcji.

Jak wygląda sprzedaż mieszkania do skupu nieruchomości KupujemyM.pl?

Zauważ, jakie potrzeby udało się nam zabezpieczyć dla klienta. Pan Wojciech chciał mieć z jednej strony pewność i zabezpieczenie sprzedaży, a z drugiej strony zorganizował rodzinie komfortową przeprowadzkę do nowego mieszkania bez konieczności tułania się w hotelach lub po rodzinie, jak to zwykle bywa przy standardowej sprzedaży nieruchomości. Umowy z deweloperem potrafią generować problemy i rzadko udaje się wstrzelić w sprzedaż starego mieszkania tak, by od razu mieć środki na dopłatę do nowego. Między innymi to właśnie w taki sposób pomagamy naszym klientom, oferując wysoki standard usług. Jesteśmy otwarci na wszelkie potrzeby.

Z racji tego, że terminy oddania do odbioru nowej nieruchomości są długie i nieprzewidywalne, pan Wojciech nie musiał się z niczym spieszyć, ani martwić. 

Jak jeszcze możemy pomóc poza szybkim odkupem mieszkania za gotówkę?

Co jeszcze spowodowało, że Pan Wojciech zdecydował się wybrać naszą firmę? Poza szczegółami opisanymi powyżej składały się na to jeszcze dwa czynniki. 

Wojciech jest osobą, która większość czasu spędza poza domem i pracuje jako kierowca. Nie chciał zwalać ciężaru związanego z tradycyjną metodą sprzedaży mieszkania na swoją małżonkę. 

Po drugie na mieszkaniu była jeszcze hipoteka, przez co istniało ryzyko, że typowy kupujący posiłkujący się kredytem finalnie go nie otrzyma i całą procedurę związaną z poszukiwaniem chętnych należałoby zacząć od nowa. Oznacza to dokładnie, że sprzedaż mieszkania z kredytem hipotecznym jest nie tylko trudna, ale i czasochłonna.

Otrzymaliśmy dużo ciepłych słów właśnie za to, że większość procedury przeprowadziliśmy online. Pan Wojciech docenił współpracę z nami, bo praktycznie cały wstępny etap załatwił, wypełniając  formularz zgłoszeniowy, do którego załączył jedynie podstawowe informacje oraz zdjęcia mieszkania.

Od razu po przesłaniu danych, dokonaliśmy wyceny online oraz w ciągu jednego dnia wysłaliśmy ofertę do p. Wojciecha z propozycją kupna. 

skup nieruchomosci gdynia - skup mieszkan gdynia 2

Szybka i bezproblemowa sprzedaż mieszkania jest możliwa

Po zaledwie kilku dniach spotkaliśmy się u notariusza żeby podpisać umowę przedwstępną kupna. Nic nie ryzykowaliśmy, a z racji tego, że rodzina p. Wojciecha mogła wyprowadzić się szybciej, w ciągu paru chwil po otrzymaniu informacji mogliśmy pojechać na ponowne spotkanie, aby podpisać docelową umowę kupna-sprzedaży nieruchomości.  

Jeśli zastanawiasz się, jak szybko sprzedać mieszkanie lub dom, to na przykładzie tej historii możesz zobaczyć, jak możemy pomóc i Tobie. Całą transakcję obsłużyliśmy online, a do kupna mieszkania potrzebowaliśmy jedynie dwóch spotkań, które nie trwało nawet jednej godziny.

Na koniec Sprzedający nie krył zadowolenia z tego, że tak sprawnie i miło przebiegła sprzedaż oraz przyznał szczerze, że nie spodziewał się, że są w Polsce firmy działające w ten sposób.

Napisz do nas, a zobaczymy, co możemy dla Ciebie zrobić

Jesteś w podobnej sytuacji? A może znasz kogoś, kto boryka się ze sprzedażą problematycznej nieruchomości albo ma zupełnie inny kłopot i nie bardzo wie, jak go rozwiązać? Kupujemy nieruchomości nie tylko w całej Polsce, a w szczególności zainteresowani jesteśmy większymi miastami w całej Polsce. To niektóry z naszych oddziałów, a jest ich coraz więcej:

Napisz do nas albo prześlij kontakt i niech bliski do nas zadzwoni. Może któregoś dnia opiszemy Twoją historię na naszym blogu?

Sprzedaj mieszkanie

Aby otrzymać ofertę zakupu, wypełnij formularz z informacjami o Twojej nieruchomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]