4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

skup nieruchomosci i skup mieszkan warszawa
Pamiętniki z transakcji cz.2
·

Pamiętniki z transakcji cz.2

Cześć! Witaj w drugim wpisie z cyklu Pamiętniki z transakcji, które publikujemy, aby przybliżyć czytelnikom, jak wygląda skup nieruchomości ?za kulisami?. Tym razem przeniesiemy się na zachód naszego kraju, do województwa lubuskiego, a konkretnie do Lubina. 

Choć może bliższe prawdzie będzie powiedzenie, że do Poznania, ponieważ tam właśnie mieszkała nasza sprzedająca, Pani Anna, a w Poznaniu podpisaliśmy akt notarialny zakupu. Niemniej jednak mieszkanie znajdowało się w Lubinie, rodzinnym mieście Pani Anny.

Czy można szybko sprzedać mieszkanie do remontu?

To właśnie w Lubinie nasza sprzedająca odziedziczyła mieszkanie po swojej babci. Mieszkanie po babci, a więc jak się Państwo domyślają, w nie najlepszej kondycji i wymagające generalnego remontu. Znajdujące się na ostatnim piętrze lokum, przez ostatnie miesiące nie było zamieszkane. Dodatkowo pod wpływem obfitych deszczów i nieszczelności dachu pojawiło się tam duże zawilgocenie, na szczęście w samą porę przez nas odkryte.

Pani Anna odziedziczyła to mieszkanie na mocy postanowienia sądu i pomogliśmy jej w skompletowaniu wszystkich dokumentów, tłumacząc po kolei gdzie i z jakim dokumentem musi się zgłosić. Pani Annie zależało na tym, aby cały proces przeprowadzić zdalnie i aby nie musiała jeździć do Lubina. 

Skup nieruchomości – z życia klientów wzięte

Sytuacja była o tyle wyjątkowa, że Pani Anna nie miała także kluczy do tego mieszkania, a więc poprosiła nas o przyjazd do Lubina i wejście do lokalu wraz ze ślusarzem. Nie ukrywamy, że rzadko zdarzają się tego typu sytuacje, że klient sprzedający nie dysponuje ani zdjęciami, ani kluczami do mieszkania i prosi nas o wejście do lokalu ze ślusarzem, ale pomimo zaskoczenia, podjęliśmy się i tego zadania. 

To właśnie przy okazji tej wizyty ze ślusarzem udało się odkryć zawilgocenie i dzięki temu w porę poinformować spółdzielnie o nieszczelnym dachu. My wiemy, że takie rzeczy trzeba zgłaszać i w jakim celu.

Jak wycenić nieruchomość?

Po wizytacji na żywo ustaliliśmy ostateczną cenę, którą oszacowaliśmy wstępnie na podstawie danych rynkowych, czyli bez zdjęć, mając tylko podstawowe informacje o mieszkaniu od p. Ani. Cena ostateczna różniła się od pierwotnie zaproponowanej o jedynie 5000 zł, z uwagi na zawilgocenie oraz masę starych przedmiotów i mebli, które zostały po babci, a które trzeba było usunąć i zutylizować.

Pani Annie zależało też na tym, aby nie musieć jechać w to miejsce, ponieważ pamięć o babci była wciąż dla niej żywa i nie chciała przywoływać bolesnych wspomnień, zależało jej na szybkiej i sprawnej sprzedaży bez konieczności odwiedzania ani Lubina, ani mieszkania po babci.

Zobacz, jak wygląda szczegółowy proces wyceny nieruchomości?

Tak właśnie pomagamy naszym klientom

Można powiedzieć, że tego typu transakcja, to definicja zdalnej sprzedaży nieruchomości, ponieważ nie wymagała żadnej wizyty w mieszkaniu czy urzędzie przez Panią Annę. Wszystkie dokumenty pomogliśmy zdobyć bez konieczności wizyty w jakimkolwiek urzędzie, zostały przesłane do Sprzedającej pocztą, a mieszkanie mogliśmy zobaczyć bez jej udziału. Całość procesu sprzedaży mieszkania wymagała tylko jednego, 30-minutowego spotkania, w wybranej przez Sprzedającą kancelarii notarialnej w Poznaniu, w celu podpisania aktu notarialnego.

Jeśli i Ty potrzebujesz pomocy, jesteś w wyjątkowej lub trudnej sytuacji i moglibyśmy wesprzeć Cię w zbyciu nieruchomości, to jako Skup Nieruchomości jesteśmy do dyspozycji.
Napisz do nas, korzystając najlepiej z formularza poniżej, a przedstawimy wstępną wycenę online i będziemy mogli ustalić więcej szczegółów odkupu nieruchomości. Jesteśmy do dyspozycji!

Sprzedaj mieszkanie

Aby otrzymać ofertę zakupu, wypełnij formularz z informacjami o Twojej nieruchomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]