4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

Odbiór mieszkania od developera - skup mieszkan warszawa
Odbiór mieszkania od dewelopera, na co zwrócić szczególną uwagę?
·

Odbiór mieszkania od dewelopera, na co zwrócić szczególną uwagę?

Na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania od dewelopera, by później nie żałować? Jakie elementy są najważniejsze podczas odbioru technicznego lokalu od dewelopera? Do tego zadania należy odpowiednio się przygotować i poznać wszelkie zasady dotyczące realizacji odbioru. Każda usterka, jaka będzie występować i nie zostanie zaprotokołowana, może kosztować Cię nie tylko dużo pieniędzy, ale i nerwów. Zobacz, jakie aspekty są najważniejsze kiedy realizujesz odbiór mieszkania od dewelopera.

Jak przygotować się do odbioru technicznego mieszkania?

Sam proces odbioru mieszkania od dewelopera jest prosty, jednak warto w takiej sytuacji sprawdzić wiele czynników mających wpływ na późniejszy komfort użytkowania lokalu. Przed podjęciem decyzji o jakimkolwiek zakupie, warto także skorzystać z wyceny online lokali mieszkalnych i usługowych, by poznać ich rzeczywistą cenę już w ciągu kilku godzin. Na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania od dewelopera. Jednym z najważniejszych dokumentów, jaki powinien zostać sporządzony podczas tego procesu, jest protokół odbioru mieszkania. Stanowi on podstawę do roszczeń ze względu na braki wynikające ze stanu technicznego lokalu.

Przygotuj się więc – przeanalizuj umowę kupna oraz sprawdź warunki techniczne, jakie powinien zagwarantować Ci deweloper. Na odbiór mieszkania od dewelopera, warto wziąć ze sobą komplet narzędzi w postaci miarki, kątownika, poziomicy oraz próbnika do sprawdzania przepływu prądu. Przydatnym akcesorium jest także ciężarek na sznurku umożliwiający sprawdzenie pionów. Jeśli jednak nie masz doświadczenia i wiedzy w tym zakresie, możesz skorzystać z usług profesjonalisty, który sprawdzi stan techniczny lokalu i wykaże wszelkie nieprawidłowości, które deweloper powinien poprawić.

Najważniejsze elementy, które należy sprawdzić podczas odbioru mieszkania

Udając się na odbiór techniczny mieszkania od dewelopera, należy w pierwszej kolejności sprawdzić jego powierzchnię, czy zgadza się z tym, co zostało zapisane w umowie kupna/sprzedaży. Jest to jednostka stanowiąca podstawę do rozliczenia się za wykonane prace z deweloperem, dlatego wykonanie dobrych obliczeń to podstawa.

Kolejnym elementem, jaki należy sprawdzić to stan ścian i tynków. Powinny być gładkie i proste. Jeśli wykryjesz jakiekolwiek nieprawidłowości z tym związane, weź ze sobą protokół odbioru mieszkania i zanotuj w nim ten fakt, by uniknąć późniejszych nieporozumień. Ważne są też sufity, gdyż wszelkie nierówności podczas późniejszego malowania lokalu byłyby widoczne gołym okiem.

Na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania?

Aspektem, który będzie mieć wpływ na późniejszy komfort użytkowania domu, ma stan podłóg. Jeśli ekipa budowlana wykonała wszystko zgodnie z planem to dobrze. Co jednak w sytuacji, kiedy odbiór techniczny mieszkania wykazuje, że podłogi nie są równe i nie trzymają odpowiednich kątów ze ścianami? Ten fakt również musi zostać zawarty w dokumencie, jakim jest protokół odbioru mieszkania.

Istotne jest też osadzenie okien i drzwi. Ich szczelność, równe parapety oraz brak problemów z otwieraniem
i zamykaniem są kluczowe. Pamiętaj też, że okna powinny być czyste i nie zamykać się samoczynnie. Wszelkie objawy tego typu wskazują na błędnie wykonaną pracę dewelopera, która jest podstawą do żądania rekompensaty lub naprawy.

Ostatnimi elementami, które należy sprawdzać, jest stan instalacji elektrycznej, doprowadzenia prądu do wszystkich gniazdek w pomieszczeniu oraz wszelkiego rodzaju przyłączy hydraulicznych i mediów. Wentylacja pomieszczeń jest równie ważna, dlatego jeśli wykryjesz jakiekolwiek nieprawidłowości w jej wykonaniu, bezzwłocznie żądaj od dewelopera wykonania poprawek.

Odbiór mieszkania od dewelopera – czyli jak oszczędzić sobie kłopotu?

Warto wiedzieć, że odbiór mieszkania od dewelopera to już ostatnia prosta na drodze do wprowadzenia się do nowej nieruchomości. Trzeba jednak pamiętać o podstawowych zasadach, jakie obowiązują podczas odbioru lokalu, a także o tym, na jakie aspekty szczególnie zwracać uwagę, by uniknąć późniejszych problemów Istotną informacją jest także fakt, że osoby posiadające problematyczny lokal mogą skorzystać z usług skupu nieruchomości z problemami i szybko pozbyć się niechcianego mieszkania.

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]