4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

Sprzedaz mieszkania - skup nieruchomosci online za gotowke
Koronawirus zainfekował rynek nieruchomości. Jak wygląda sprzedaż mieszkania w czasie pandemii koronawirusa?
·

Koronawirus zainfekował rynek nieruchomości. Jak wygląda sprzedaż mieszkania w czasie pandemii koronawirusa?

Epidemia koronawirusa zainfekowała także rynek nieruchomości. Popyt na mieszkania znacząco spadł i należy spodziewać się systematycznych obniżek cen. Według różnych szacunków oraz naszych obserwacji ilość klientów kupujących spadła gwałtownie o 80-90%. Wynikiem tego jest fakt, że dzisiaj sprzedaż mieszkania jest trudna. Polacy wstrzymali chęć zakupu nieruchomości. W niniejszym artykule zajmiemy się krótką analizą obecnej sytuacji i podamy 3 główne powody, dla których tym bardziej warto skorzystać z usług skupu mieszkań KupujemyM w dzisiejszych czasach.

Dlaczego popyt na nieruchomości gwałtownie spadł?

Powodów tego stanu rzeczy jest kilka, zaczynając od tego najbardziej namacalnego, związanego z obostrzeniami dotyczącymi spotkań i przemieszczania się, po głęboko sięgające załamanie gospodarki i przez to gwałtowny wzrost bezrobocia i bankructw. O ile ten pierwszy powód jest przejściowy i finalnie (oczywiście nikt nie wie kiedy dokładnie to nastąpi) wrócimy do normalności związanej ze swobodą w przemieszczaniu się i spotykaniu z innymi, o tyle widmo kryzysu gospodarczego odciśnie swoje piętno znacznie głębiej.

Rynek nieruchomości jest zależny od stanu gospodarki i kryzys koniunkturalny wpływa bezpośrednio na ceny mieszkań. Majętność ludzi spada, a więc maleje ilość osób, które mogą pozwolić sobie na zakup nieruchomości. Z kolei ci, których na to stać, wolą poczekać na niższe ceny.

Sprzedaż mieszkania w takim okresie może się w ogóle nie opłacać.

Z drugiej strony potrzeby Polaków nie gasną, wręcz często w obliczu pogorszenia się sytuacji materialnej klienci zmuszeni są do sprzedaży nieruchomości. Mogą to być też transakcje związane ze sprzedażą udziałów w nieruchomości, sprzedażą nieruchomości zadłużonych lub sprzedażą mieszkań z lokatorem – gdzie jedynymi klientami chętnymi na zakup, będą przedsiębiorcy prowadzący skup domów i mieszkań.

Dlaczego w dzisiejszym czasie tym bardziej warto skorzystać z oferty skupu nieruchomości KupujemyM? Poniżej podajemy 3 główne powody:

  1. Kupujemy bez oglądania.
  2. Kupujemy wszystkie rodzaje nieruchomości.
  3. Podejmujemy szybką decyzję z natychmiastową zapłatą.

Skup nieruchomości – skupujemy mieszkania bez zbędnych spotkań

Typowa sprzedaż mieszkania wiąże się z dziesiątkami spotkań z potencjalnymi kupcami, co w dzisiejszych czasach nie jest rekomendowane, a w momencie pisania tego artykułu wręcz zabronione. Transakcje z nami są bardzo sprawne i wygodne, bo unikamy zbędnych spotkań i kupujemy nieruchomości bez oglądania. Jedyną procedurą, która musi być przeprowadzona osobiście, to podpisanie aktu sprzedaży u notariusza.

Sprzedaż mieszkania do skupu nieruchomości

Epidemia koronawirusa spowodowała rażący spadek popytu na zakup nieruchomości. Szacuje się, że ilość klientów szukających mieszkań i domów spadła nawet o 90%. Zwłaszcza w tych trudnych czasach, możliwość skorzystania z usług skupu domów i mieszkań KupujemyM.pl, nabrała jeszcze większego sensu. Osoby chcące dziś sprzedać nieruchomość, mogą mieć duży problem ze znalezieniem nabywcy w sposób standardowy, a więc konkretny klient gotówkowy jest na wagę złota.

Podejmujemy szybką decyzję i płacimy od razu

Szybka sprzedaż mieszkania w kryzysie, może być ostatnią deską ratunku dla potrzebujących. Procedura przyznania kredytu znacznie się przedłużyła i przy sprzedaży nieruchomości osobie starającej się o kredyt bankowy, Sprzedający bierze na siebie duże ryzyko związane z finalną odmową banku. To ryzyko może zostać zniwelowane poprzez wzięcie dużego zadatku typu 10-20% wartości transakcji, ale niezwykle rzadko Kupujący godzą się na taką kwotę.

Ryzyko dla Sprzedającego jest takie, że miną 3 miesiące procedury kredytowej, a finalnie Kupujący otrzyma odmowę i poszukiwanie klienta, będzie trzeba zacząć od początku. Na dzisiejszym rynku spadających cen oraz małego zainteresowania ze strony nabywców oznacza to, że znalezienie klienta wymagać będzie znacznego obniżenia ceny. Tracimy wtedy czas i pieniądze. Korzystając z oferty skupu nieruchomości KupujemyM, otrzymujesz decyzję w ciągu kilku godzin, a finalizacja transakcji może nastąpić natychmiastowo.

Wszystkich zainteresowanych naszą ofertą zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy, e-mail lub telefonicznie.

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]