4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

remont
Generalny remont mieszkania
·

Generalny remont mieszkania

Nie jest niczym dziwnym, że posiadając własną nieruchomość, chcesz o nią dbać. Nie jest też dziwne, że po pewnym czasie, wskutek eksploatacji, mieszkanie zaczyna tracić swój pierwotny urok. Z tego względu, prędzej czy później zdasz sobie sprawę, że przyszedł czas na remont generalny mieszkania. Jednak jak się do tego zabrać, skoro jest tak wiele rzeczy, o których trzeba pamiętać? Co się składa na remont generalny? No i przede wszystkim: jaki jest koszt generalnego remontu mieszkania? O tym wszystkim przeczytasz w niniejszym artykule.

remont

Generalny remont mieszkania – jak się za to zabrać?

Zupełnie jak w przypadku wielu innych inwestycji, generalny remont mieszkania, należy zacząć od analiz. Będziesz musiał oszacować nie tylko swoje możliwości, ale również to, jakie prace remontowe będą Ci potrzebne. Ponadto, warto przy tym uważać, by w ostateczności nie obniżyć wartości nieruchomości – czasem lepiej odrestaurować część drogich elementów, zamiast wymieniać całość na nowe.

Zacznij zatem od drobiazgowego audytu swojej nieruchomości. Na bieżąco sporządzaj listę wszystkich prac, do jakich masz zamiar się przymierzać. Warto nawet już w tym miejscu, podzielić sobie przedsiębrane czynności, na kwestie pilne i konieczne, oraz na takie, które mogą poprawić Twój komfort życia i zwiększyć wartość nieruchomości, ale tak naprawdę nie są niezbędne. Takie rozgraniczenie przyda Ci się później, byś mógł jak najdokładniej oszacować koszty generalnego remontu mieszkania.

Gdy już sporządzisz odpowiednią listę, analogicznie przygotuj sobie spis wydatków. Podejdź do tego tematu na spokojnie, znajdując złoty środek między ceną niezbędnych materiałów, a ich jakością. Nie warto przepłacać, ale pamiętaj, że fuszerka również może Cię w przyszłości drogo kosztować.

Pozostając w temacie fuszerki, miej na względzie, że generalny remont mieszkania ktoś musi wykonać. Jeżeli posiadasz niezbędną wiedzę i umiejętności – świetnie! Zaoszczędzisz sporo środków, inwestując wyłącznie swój czas i siłę. Niemniej, jeżeli nie potrafisz samodzielnie zabrać się za prace remontowe – nie rób tego. Powierz to zadanie fachowcom. Uważaj jednak – na rynku czai się sporo „fachowców”, z efektu prac których, na pewno nie będziesz zadowolony. Poświęć chwilę na to, by znaleźć firmę, której umiejętności i doświadczenie potwierdzają pozytywne opinie.

A co zrobić, jeżeli posiadasz na stanie mieszkanie do remontu, ale generalny remont mieszkania jest Ci zupełnie nie po drodze? Czy takie mieszkanie można sprzedać? Oczywiście, można – ale na rynku wtórnym może to być nie takie łatwe. Z pomocą w tej sprawie, przyjdzie Ci nasz skup nieruchomości online, który nie boi się żadnych wyzwań.

Co składa się na remont generalny?

Przeprowadzając remont generalny, na pewno zdajesz sobie sprawę z ogromnej ilości prac, jakich możesz się podjąć. Malowanie ścian, czy wymiana okien lub drzwi, to tylko wierzchołek góry lodowej. Prawdziwe schody zaczynają się wówczas, gdy generalny remont mieszkania, zahaczy o kwestie czysto techniczne.

Do najczęściej podejmowanych prac, zdecydowanie należy wymiana instalacji elektrycznej, gazowej, czy wodno-kanalizacyjnej. Wszystko to wymaga nie tylko sporej ilości gotówki, ale też wiedzy. 

Warto również rozważyć wymianę podłóg w salonie, czy sypialni, jak również wymianę wysłużonych płytek w łazience, czy kuchni.

W zasadzie, choć generalny remont mieszkania niekoniecznie dotyczy jego wyposażenia, to bez wymiany przynajmniej części mebli, sam remont wyda Ci się niepełny. Dobrze jest pomyśleć o nowych szafkach, łóżku, czy sprzęcie AGD i RTV. Nie chcesz przecież pozwolić na to, by stare, psujące się przedmioty, nie pozwoliły Ci się cieszyć w pełni z dobrze przeprowadzonej inwestycji, prawda?

Jeżeli dysponujesz sporym zapleczem finansowym, to możesz pokusić się nawet o nieco bardziej zaawansowane prace techniczne – oczywiście, w zależności od rodzaju posiadanej przez Ciebie nieruchomości.

Być może, przeprowadzany przez Ciebie remont generalny mieszkania, powinien uwzględnić zamontowanie nowoczesnego systemu rekuperacji? Coraz częściej stanowi on oczywisty standard w domach Polaków. A może czas postawić na realną, zdecydowaną termomodernizację? Wszystko zależy od Ciebie!

Przeczytaj więcej o skup udziałów w nieruchomości

remont

Ile kosztuje generalny remont mieszkania?

Trudno przewidzieć, ile kosztuje generalny remont mieszkania – wszystko zależy od wielu czynników. Przede wszystkim, od aktualnego stanu nieruchomości, jej rodzaju, metrażu, a także od tego, jakie prace rzeczywiście zamierzasz podjąć.

Dość powiedzieć, że sama wymiana instalacji gazowej, elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, w mieszkaniu o statystycznie zwyczajnej wielkości, może wynieść nawet 15 000 złotych. Do tego musisz doliczyć koszt zakupu mebli, materiałów budowlanych (farba, płytki) i tym podobnych. Zależnie od Twoich osobistych preferencji, koszt śmiało osiągnie kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Co więcej, jeżeli chcesz zainwestować również w nieco bardziej zaawansowane technologicznie elementy wyposażenia, będziesz musiał zapłacić więcej. Sam system rekuperacji, może Cię kosztować nawet 30 000 złotych.

Jak więc widzisz, koszty generalnego remontu mieszkania są spore, ale zawsze opłacalne. Nie tylko podniosą Twój aktualny standard życia, ale też realnie podniosą wartość Twojej nieruchomości, jeżeli będziesz chciał ją zbyć. A może czujesz, że taka operacja Cię przerasta, a i tak chciałbyś sprzedać mieszkanie do remontu? Może masz na zbyciu mieszkanie zadłużone, lub obciążone innym problemem prawnym? Jeśli tak, to możesz na nas liczyć! Skontaktuj się z nami przez Formularz Kontaktowy, a w ciągu kilku dni odkupimy od Ciebie Twoje mieszkanie!

Zobacz również skup nieruchomości w Warszawie

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]