4 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj nam nieruchomość w 4 prostych krokach

generalny remont mieszkania - zobacz, jakie wydatki poniesiesz
Generalny remont mieszkania. Na jakie wydatki trzeba się przygotować?
·

Generalny remont mieszkania. Na jakie wydatki trzeba się przygotować?

Generalny remont mieszkania to drogi i czasochłonny proces, którego często obawiają się właściciele mieszkań oraz inwestorzy. Często planowany budżet okazuje się niewystarczający, ponieważ dochodzą różne nieoczekiwane wydatki. Popularnym rozwiązaniem wśród inwestorów jest zakup nieruchomości do remontu, dzięki czemu mogą oni dostosować mieszkanie do swoich potrzeb i upodobań. Drugą olbrzymią zaletą jest pewność co do wybranych materiałów lub rozwiązań. Z drugiej strony największym plusem zakupu nieruchomości po generalnym remoncie jest skrócenie czasu potrzebnego do wprowadzenia się, bo poniesione koszty finansowe i tak ukryte są w cenie transakcyjnej nieruchomości. Jeśli jednak Twoje mieszkanie prosi się o odnowienie, sprawdź z nami, ile kosztuje generalny remont mieszkania.

Wybór nieruchomości – szacujemy koszt generalnego remontu

Do analizy wybrano trzypokojowe mieszkanie o powierzchni całkowitej 60 m2 z ogrzewaniem gazowym. Wymiary poszczególnych pomieszczeń wynoszą: salon 17 m2, kuchnia 8m2, łazienka 5m2, dwa pokoje po 13 m2 oraz przedpokój 4 m2. Wysokość nieruchomości to 280 cm. W mieszkaniu wymieniać będziemy wszystkie instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną oraz gazową, W ramach prac remontowych będziemy także wyrównywać podłogę oraz ściany, wymienimy okna oraz drzwi wejściowe, wyposażymy łazienkę, kuchnię oraz pozostałe pomieszczenia. 

Optymalizacja kosztów generalnego remontu mieszkania

Pierwszą kwestią jest dobór materiałów. Każdy inwestor inaczej będzie podchodził do kwestii wykończenia. Dla jednego najważniejsza będzie jak najniższa cena ostateczna, drugi zamierza korzystać wyłącznie z wysokiej jakości materiałów. Dla naszego kosztorysu będziemy wybierać średniej jakości materiały w przystępnej cenie. 

Druga sprawa to wybór odpowiedniego wykonawcy. Jeśli jesteś budowlańcem, to możesz wykończyć mieszkanie samemu i zamiast płacić za robociznę, poświęcisz swój czas. Jeśli jednak nie wymieniałeś instalacji gazowej, nie kładłeś płytek i nie wymieniałeś okien, prędzej czy później skorzystasz z usług specjalistów. Tutaj niestety nie sprawdza się reguła: jakość rośnie wraz z ceną. Warto poświęcić wystarczająco dużo czasu na znalezienie dobrej ekipy remontowej – „fachowcy”, którzy kładą płytki podłogowe na ścianę, naprawdę istnieją.

Wymiana instalacji – koszt

Wymiana instalacji elektrycznej w całym mieszkaniu to koszt około 4000 zł, wodno-kanalizacyjnej to 3000 zł oraz instalacji gazowej 8000 zł (z piecykiem średniej klasy) Łącznie to wydatek około 15000 zł z robocizną. 

Ile kosztuje remont generalny mieszkania? – łazienka

Łazienka jest pomieszczeniem, od którego zaczyna się remont generalny. To także najbardziej kosztowny element mieszkania obok kuchni. Na początek skuwamy stare płytki na ścianach i podłodze, następnie demontujemy stary grzejnik oraz wymieniamy instalacje i okno. Kolejnym krokiem jest przygotowanie ścian i podłogi oraz położenie płytek. Na końcu wymieniamy drzwi, oświetlenie i instalujemy wannę z szybą prysznicową, wc oraz umywalkę. Dopełnieniem jest pralka oraz szafka wisząca z lustrem. Łączny koszt na średniej klasy materiałach + robocizna to około 15 000 zł.

Generalny remont mieszkania – kuchnia 

Kuchnia to, zaraz obok łazienki, najdroższa część mieszkania. Wyposażenie AGD to średnio około 7000 zł (warto polować na promocje w sklepach lub zdecydować się na zakup przez internet), kuchnia na wymiar w markecie meblowym to około 10000 zł, dodatkowo płytki na ścianę oraz podłogę, okna, zlewozmywak, grzejnik, drzwi z ościeżnicą i montażem oraz robocizna to łącznie około 20 000 zł. 

Ile kosztuje generalny remont mieszkania? – salon

Położenie podłogi (średnio 60 zł za metr kwadratowy paneli), malowanie ścian, wymiana okien, drzwi, grzejnika, zakup stołu z 4 krzesłami, kanapy, telewizora, szafki RTV oraz oświetlenia to koszt około 10 000 zł. Tutaj na cenę końcową najbardziej wpływa wyposażenie, czyli sprzęt RTV oraz meble. 

Koszt remontu dwóch sypialni i przedpokoju 

Położenie podłogi (średnio 60 zł za metr kwadratowy paneli), malowanie ścian, wymiana okien, drzwi, grzejników, łóżka, biurka, szafy, zabudowa w przedpokoju, szafka na buty, wieszaki, drzwi wejściowe do mieszkania to łączny wydatek około 10 000 zł. 

Ile kosztuje remont generalny mieszkania?

Łączny koszt generalnego remontu mieszkania trzypokojowego o powierzchni 60 m2 to około 70 000 zł. To oczywiście bardzo ogólna kwota, ponieważ wiele zależy od oczekiwań oraz budżetu inwestora. Dotyczy to przede wszystkim wyboru płytek do łazienki i kuchni, mebli kuchennych sprzętów AGD oraz telewizora i mebli wypoczynkowych. Łączny koszt wymiany instalacji gazowej będzie również dużo niższy w przypadku mediów z miasta i będzie wahać w okolicy 2000 zł.

Nasz firma KupujemyM.pl specjalizuję się w skupie nieruchomości w każdym stanie technicznym, także tych do generalnego remontu czy z problemami. W naszej ofercie znajdą Państwo usługi takie jak skup zadłużonych mieszkań, skup nieruchomości z problemami, skup udziałów w nieruchomości, skup działek oraz wiele innych. Wystarczy tylko skorzystać z darmowej Wyceny Online, a w ciągu 24 godzin prześlemy wstępną propozycję cenową.

Ocena
Oceń stronę
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]