Blog
Pensjonat lub hotel na sprzedaż – jak to zrobić?

Scroll down
Zobacz także
Ustawa antylichwiarska – co to jest i jak wpływa na kredyt?
Czytaj terazMożliwość zbudowania drugiego domku na wynajem bez ryzyka utraty dopłat do bezpiecznego kredytu o stopie 2%
Czytaj terazSpis treści
Czy borykasz się może z brakiem odpowiedzi na Twoje ogłoszenie: „Sprzedam pensjonat nad morzem”, „Sprzedam pensjonat w górach”. Twoje ogłoszenie o sprzedaży pensjonatu, hotelu lub ośrodka wypoczynkowego nie musi długo pozostawać bez odpowiedzi. Tego rodzaju obiekty są bowiem chętnie nabywane przez firmy prowadzące profesjonalny skup nieruchomości. Swoją ofertę kierują zwłaszcza do właścicieli ośrodków, którzy mają trudności ze znalezieniem nabywców na otwartym rynku.
Sprzedam pensjonat – rynek pełen ofert
W Polsce działają tysiące hoteli i pensjonatów. Duża konkurencja na rynku powoduje, że wiele z nich nie odnosi komercyjnego sukcesu. Problemy dotyczą zarówno nowych obiektów, które nie potrafiły wypracować sobie pozycji na rynku, jak i podupadłych ośrodków wypoczynkowych, które niegdyś cieszyły się dużą popularnością, a dziś świecą pustkami. Nic więc dziwnego, że rynek nieruchomości pełen jest ofert typu „sprzedam hotel” lub „ośrodek wypoczynkowy na sprzedaż”. Wśród nich są zarówno małe obiekty, przygotowane do goszczenia od 10 do 15 osób, jak i większe pensjonaty, przeznaczone dla 30-50 gości. Znacznie mniej ogłoszeń dotyczy dużych obiektów hotelowych.
Po pierwsze lokalizacja
Czy sprzedaż hotelu, pensjonatu lub ośrodka wypoczynkowego to trudne zadanie? Wiele zależy od jego lokalizacji. Najłatwiej sprzedać obiekt położony w dużej i popularnej miejscowości wypoczynkowej, takiej jak Sopot czy Zakopane. Ich nabywcy doceniają bliskość restauracji, środków komunikacji i słynnych atrakcji. Ośrodki położone na uboczu – w mniejszych miejscowościach górskich lub nadmorskich – cieszą się znacznie mniejszą popularnością wśród inwestorów.
Co z obiektami do remontu?
Samo ogłoszenie „sprzedam pensjonat w górach” lub „pensjonat nad morzem na sprzedaż” często nie wystarczy, by szybko znaleźć inwestora, który przejmie od nas turystyczny biznes. Problemem jest zwykle zły stan techniczny obiektu. Takie miejsca często wymagają remontu, a więc sporych wydatków na przygotowanie ich do stanu używalności. Zaniedbane pensjonaty są też dla potencjalnego nabywcy sygnałem, że dane miejsce nie cieszy się popularnością wśród turystów. Bez odpowiednich nakładów inwestycyjnych, które przygotują hotel lub pensjonat do sprzedaży, bardzo trudno będzie więc znaleźć dla niego nabywcę.
Długa droga do umowy sprzedaży
Warto pamiętać, że prowadzenie pensjonatu czy ośrodka wypoczynkowego to ryzykowna działalność, która wymaga dużego zaangażowania ze strony przedsiębiorcy. Nic więc dziwnego, że potencjalny nabywca długo analizuje wszystkie argumenty za i przeciw zanim podejmie decyzję o kupnie nieruchomości. Zwykle poprzedza ją dogłębną analizą rynku i porównuje ofertę z innymi obiektami przeznaczonymi na sprzedaż. Sama transakcja kupna wymaga też często oceny zdolności kredytowej nabywcy przez bank. W wielu przypadkach inwestorzy zainteresowani pensjonatem lub hotelem proponują najpierw wstępną dzierżawę obiektu. Autorzy ogłoszeń typu „sprzedam pensjonat”, muszą więc zwykle długo czekać, zanim ostatecznie sfinalizują transakcję i spieniężą nieruchomość.
Szybka transakcja, czyli mniejsze koszty
Nawet nieczynny ośrodek wypoczynkowy musi być utrzymywany w odpowiednim stanie technicznym, co wiąże się ze sporymi kosztami. W przeciwnym razie obiekt niszczeje i szybko traci na wartości. Nic więc dziwnego, że właściciele zamkniętych hoteli i pensjonatów starają się szybko sprzedać taką nieruchomość. Z pomocą przychodzą im firmy zajmujące się profesjonalnym skupem nieruchomości. Na ogłoszenia typu „sprzedam pensjonat nad morzem” lub „ośrodek wypoczynkowy na sprzedaż” odpowiadają szybką i konkretną ofertą.
Rzetelna wycena uwzględnia wartość nieruchomości i potencjał biznesowy obiektu. Sama transakcja realizowana jest najszybciej jak to możliwe. Wszystko odbywa się przy minimum formalności i przy maksymalnym wsparciu organizacyjnym firmy oferującej wykup. Oferta skierowana jest zarówno do właścicieli indywidualnych, jak i osób, które posiadają tylko część udziałów w nieruchomości. Należność za nieruchomość wpływa na konto właściciela od razu po podpisaniu umowy kupna.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą przy sprzedaży hotelu lub kontakt poprzez formularz kontaktowy.
Zobacz też
Opinie o skupie nieruchomościBlog
Powiązane wpisy

Polacy rzadko składają dokumenty testamentowe. „Zachowują pełną dyspozycję czasu na podjęcie tego rodzaju decyzji”
Testament: Jak często Polacy go sporządzają? Niespełna 10% osób w Polsce starszych niż 45 lat decyduje się na stworzenie testamentu. Przyznać musi się aż 40% ...
Czytaj teraz
Skup nieruchomości za gotówkę – czy szybki skup się opłaca i jak wygląda sprzedaż nieruchomości do skupu?
W dzisiejszych czasach sprzedaż nieruchomości może być czasochłonnym i skomplikowanym procesem. Dlatego wiele osób decyduje się skorzystać z usług skupów nieruchomości, które oferują szybkie i ...
Czytaj teraz
Co skróci, a co spowolni proces sprzedaży twojego mieszkania?
Najważniejszymi kryteriami na jakie w pierwszej kolejności zwracają uwagę potencjalni kupcy to korzystna cena sprzedaży i szybki termin realizacji transakcji. Istnieje wiele innych czynników, które ...
Czytaj teraz
Jakie zdjęcia mieszkania warto dodać do oferty sprzedaży?
Chcesz wiedzieć jakie zdjęcia mieszkania warto dodać do oferty sprzedaży, aby ogłoszenie cieszyło się jak największym zainteresowaniem. Decydujesz się na samodzielną sprzedaż lokalu? Pamiętaj, aby stosować się ...
Czytaj teraz